Προς το περιεχόμενο

Εξάρθρωση πανευρωπαϊκού κυκλώματος απάτης στη συνδρομητική τηλεόραση


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 242
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, Conan2046 είπε

Εδώ βέβαια δεν είναι ίδια περίπτωση με τα torrent. 

Άλλο να κατεβάζεις δωρεάν κάτι, όπου προφανώς και οι περισσότεροι δεν θα πλήρωναν για όλη αυτήν την μουσική, βιβλία, ταινίες κλπ και άλλο αυτό.

Εδώ έχουμε άτομα που πραγματικά πλήρωναν για το περιεχόμενο, λιγότερο μεν αλλά πλήρωναν και άτομα που το είχαν κάνει επιχείρηση και έπαιρναν συνδρομές.

Και στα κλασσικά "torrentάδικα" κτλ εκεί προσπαθούν συνήθως να χτυπήσουν. Στο κέρδος που έχουν και ότι το έχουν σαν "μπίζνα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Twoface είπε

Περιττή η ερώτηση σου ! 

Οτι σου λεει εως 24 και εχεις 10  ας πουμε ?Μια χαρα συννομη ειναι εκτος αν δεν ειναι καλα τα ελληνικα σου ...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

Οτι σου λεει εως 24 και εχεις 10  ας πουμε ?Μια χαρα συννομη ειναι εκτος αν δεν ειναι καλα τα ελληνικα σου ...

Η λέξη "έως" ξέρεις τι σημαίνει όμως;

4 λεπτά πριν, John2123 είπε

προφανώς θίγονται συμφέροντα οπότε το αφήνω εδώ.... καλή σου μέρα 

Κανένα συμφέρον :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Και στα κλασσικά "torrentάδικα" κτλ εκεί προσπαθούν συνήθως να χτυπήσουν. Στο κέρδος που έχουν και ότι το έχουν σαν "μπίζνα".

Δεν αντιλέγω, αλλά εδώ είναι ξεκάθαρα τα πράγματα με τις συνδρομές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fotis13 είπε

Οτι σου λεει εως 24 και εχεις 10  ας πουμε ?Μια χαρα συννομη ειναι εκτος αν δεν ειναι καλα τα ελληνικα σου ...

Μια χαρά είναι τα Ελληνικά μου , όπως βλέπεις ξέρω να βάζω τόνους ! 
Τα δικά σου θέλουν λίγο διόρθωση καθώς αυτός ------->>>> ??? δεν υπάρχει στο Ελληνικό λεξιλόγιο !  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ThReSh είπε

 

 

Από όσο ξέρω απάτη σημαίνει ότι εξαπατάς κάποιον, κυρίως τον πελάτη. Δλδ ο πελάτης δεν ήξερε ότι είναι πειρατικά και νόμιζε ότι πλήρωνε νομιμες/επίσημες υπηρεσίες?

Άρα στο κέρατο, ο απατημένος δεν έχει δικαίωμα να παραπονεθεί γιατί μας λες ότι πρόκειται για tango των δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Twoface είπε

Μια χαρά είναι τα Ελληνικά μου , όπως βλέπεις ξέρω να βάζω τόνους ! 
Τα δικά σου θέλουν λίγο διόρθωση καθώς αυτός ------->>>> ??? δεν υπάρχει στο Ελληνικό λεξιλόγιο !  

Δλδ επι της ουσιας  δεν εχεις να πεις κατι .

Αρα αναμασας και εσυ την κλασικη ανοησια " λενε εως 24 και εχω 4  ας κλαφτω στα φορουμ "

Φυσικα δεν υπαρχει καμμια  εξαπατηση ειναι μονο μεσα στο δικο σου μυαλο και την αδυναμια σου να καταλαβεις τι σημαινει εως  καθως και τους περιορισμους της adsl  .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, ChownTuen said:

Άρα στο κέρατο, ο απατημένος δεν έχει δικαίωμα να παραπονεθεί γιατί μας λες ότι πρόκειται για tango των δυο.

Ότι θέλει ας κάνει, εγώ σχολιάζω την επιλογή της λέξης "απάτη".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gthe είπε

Το έως 24mbps με βάση τον νόμο και την απόλυτη ανοχή της ΕΕΤΤ που σφυρίζει αδιάφορα (και αυτή ευθύνεται 100% για την την καρτελοποίηση σταθερής και κινητής στην χώρα) δεν είναι παράνομο. Αποτελεί όμως εξαπάτηση στον πελάτη να πουλάς την ονομαστική ταχύτητα χωρίς να αναφέρεις εκτίμηση πραγματικής πριν το συμβόλαιο. Σε άλλες χώρες που στις τηλεπικοινωνίες υπάρχει λίγο μεγαλύτερος σεβασμός στον πελάτη υπάρχει νόμος ότι οι πάροχοι πρέπει να προσδιορίσουν το ... "guaranteed minimum download speed or money back" κάτω από το οποίο αν πέσεις σπας το συμβόλαιο σου και φεύγεις. Στην Ελλάδα σε αυτά τα θέματα απλά σήμερα είναι Παρασκεύη.

Aρα με τους ισχυοντες νομους και το θεσμικο πλαισιο  της χωρας που δραστηριοποιουνται  ειναι συννομοι  .

Ευχαριστω που με επιβεβαιωνεις .

  • Confused 4
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ThReSh είπε

Ότι θέλει ας κάνει, εγώ σχολιάζω την επιλογή της λέξης "απάτη".

Από λεξικό Τριανταφυλλίδη: ενσυνείδητη παραποίηση της αλήθειας, που στηρίζεται στην εμπιστοσύνη και στην ευπιστία των άλλων και αποβλέπει σε οικονομικά κυρίως οφέλη.

 

Τουλάχιστον μάθε ποιος είναι ο εχθρός σου, τα πνευματικά δικαιώματα πολεμάς. Όχι τις εταιρείες!

Πνευματικά δικαιώματα κατέχουν και απλά πρόσωπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

Δλδ επι της ουσιας  δεν εχεις να πεις κατι .Αρα αναμασας και εσυ την κλασικη ανοησια " λενε εως 24 και εχω 4  ας κλαφτω στα φορουμ "

Είναι του χαρακτήρα σου όποιος δεν συμφωνεί μαζί σου να τον προσβάλεις ; 
Και εγώ θεωρώ ηλίθιο να αγοράζει κάποιος κινητών των 1000€+ αλλά δεν νομίζω να έχω σχολιάσει ποτέ τον άλλον. 

Στην ουσία του θέματος , όταν ένας πληρώνει 25€ και έχει 24αρα και ο άλλος πληρώνει 25€ και έχει 10αρα τότε ναι είναι απάτη ! 
Πόσο μάλλον όταν οι πάροχοι σπάνια σου δίνουν  αυτό που υπόσχονται ! 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...