Προς το περιεχόμενο

A Total War Saga: TROY


HellionKal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λένε γενικά πως η φάση θα είναι λίγο "πέρα από το μύθο", οπότε οι Θεοί θα είναι απλές φιλολογικές έννοιες ή στην καλύτερη περίπτωση buffs, δεν θα βλέπεις τον Άρη και την Αθηνά να τις παίζουν σε μια γωνία του χάρτη ή κάτι τέτοιο. Ακόμα και ο μαν που πλασάρεται ως "Μινώταυρος" στην τελευταία εικόνα είναι απλά ένας πολεμιστής με προβιά και κρανίο.

Total-War-Troy_Campaign_MountOlympus.jpg

Spoiler

Total-War-Troy_Campaign_TroyCity.jpg

Spoiler

Total-War-Troy_Hero.jpg

Spoiler

Total-War-Troy_LargeBattle.jpg

Spoiler

Total-War-Troy_Minotaur.jpg

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι πολύ hyped αλλά δεν θα κάνω pre-order για άλλη μια φορά. Το φιάσκο του Rome II δεν το ξαναπερνάω! Μακάρι βέβαια να βγει χωρίς προβλήματα όπως το Three Kingdoms!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Guys το βλέπετε ότι είναι Saga και όχι κλασσικό Total War έτσι?! Προσωπικά περιμένω Warhammer 3, ότι καλύτερο έχει κάνει ποτε η CA.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα βιντεάκι με το χάρτη 

 

14 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Guys το βλέπετε ότι είναι Saga και όχι κλασσικό Total War έτσι?! Προσωπικά περιμένω Warhammer 3, ότι καλύτερο έχει κάνει ποτε η CA.

Ο καθένας κατι περιμένει . Εγω π.χ. που δε γουστάρω με τη καμία Fantasy τέρατα κλπ στο TW περιμένω πολυ περισοτερο το Troy ή ένα Medieval 3 απο οποιοδήποτε Warhamer . 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Guys το βλέπετε ότι είναι Saga και όχι κλασσικό Total War έτσι?! Προσωπικά περιμένω Warhammer 3, ότι καλύτερο έχει κάνει ποτε η CA.

Ισχύει ότι τα Warhammer της, είναι κορυφή (και milkάρουν τα DLCs για πλάκα :P ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, totalius είπε

Ο καθένας κατι περιμένει . Εγω π.χ. που δε γουστάρω με τη καμία Fantasy τέρατα κλπ στο TW περιμένω πολυ περισοτερο το Troy ή ένα Medieval 3 απο οποιοδήποτε Warhamer

Και καλά κανεις αλλα το ξανά λέω ότι το Medieval είναι TW, το Troy είναι Saga. Οποτε μην περιμένετε politics, agents, campaign map και τεράστιες μάχες. Τα Saga είναι για "casual" ας πούμε strategy players, και άμα κρίνω από το Britannia hard pass από τώρα το κόβω, όπως και το Three Kingdoms.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το Bitannia έχει εξαιρετικό ιστορικό υπόβαθρο, μετά τα Shogun είναι το μόνο όπου όλα τα factions είχαν κάποια στιγμή σοβαρή πιθανότητα να κυριαρχήσουν στρατιωτικά, στο μισό νησί και παραπάνω. Θα μπορούσαν να κάνουν κάτι πολύ σπουδαίο με αυτό.

Τα άλλα, όπου αμολιέσαι με την Ήπειρο και κατακτάς όλη την Ευρώπη, οκ, γούστο έχουν ως θεωρία, αλλά δεν υπάρχει κανένα υπόβαθρο από πίσω.

Το Field of Glory: Empires έχει πολύ ρεαλιστικότερα σενάρια επικράτησης με μικρά/μεγάλα factions (όχι πως δεν έχει και αυτό τα θέματά του, βεβαίως).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

No offense αλλα άμα θέλω σωστo ιστορικό υπόβαθρο διαβάζω κάνα βιβλίο, θέλω καλο gameplay. Τώρα άμα έχει και τα δυο ακόμα καλύτερα. ;)

Kαλά, σίγουρα, απλά είναι δικό μου σκάλωμα αυτό, όταν πας να κατακτήσεις μια ολόκληρη ήπειρο με κάτι απίθανα factions...

Πάντως, όποιος δεν βγάζει φλύκταινες με πολύ απλά γραφικά και του αρέσουν οι tabletop αισθητικής TB μάχες, αν βρει σε καμιά καλή έκπτωση το Field of Glory: Empires, να το αγοράσει. Πολύ καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφέρουσα περίπτωση μου αρέσει το campaign map. αν και το three kingdoms φαίνεται καλό τελικά δεν με προσέλκυσε η θεματολογία και τα duels. Ακόμα δεν έχω επαφή μετά το αίσχος του rome 2 που πάλεψα πραγματικά να παίξω ,το έχω κάνει install και unistall πάνω από 10 φορές(η ειρωνία - το είχα κερδίσει σε διαγωνισμό κιόλας) και μου έχει αφήσει τραύμα με την ελληνική θεματολογία.

Κάποια στιγμή αξίζει να πιάσω τα Warhammer πριν βγεί αυτό. Μακάρι να μην είχαν και αυτά αρμεχθεί μέχρι αηδίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, kti23 είπε

ενδιαφέρουσα περίπτωση μου αρέσει το campaign map. αν και το three kingdoms φαίνεται καλό τελικά δεν με προσέλκυσε η θεματολογία και τα duels. Ακόμα δεν έχω επαφή μετά το αίσχος του rome 2 που πάλεψα πραγματικά να παίξω ,το έχω κάνει install και unistall πάνω από 10 φορές(η ειρωνία - το είχα κερδίσει σε διαγωνισμό κιόλας) και μου έχει αφήσει τραύμα με την ελληνική θεματολογία.

Κάποια στιγμή αξίζει να πιάσω τα Warhammer πριν βγεί αυτό. Μακάρι να μην είχαν και αυτά αρμεχθεί μέχρι αηδίας. 

μια απο τα ιδια κ εγω με το Rome 2. Μεχρι που το ξαναρχισα πριν κανα χρόνο κ απο τοτε το εχω λιωσει . Εχει φτιαξει πολυ αλλα επισης αργησε πολυ .

Επεξ/σία από totalius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Το Rome II τώρα με μερικά mods είναι πολύ καλό! 
Αλλά το κάνανε εξαρχής λάθος, 32bit engine ακόμα και το 2013 ήταν ήδη outdated 

Kαλά οτι να 'ναι η  επιλογη 32bit engine. Mετά με το πρώτο Warhammer μεταπήδησαν σε 64bit engine.

Πραγματι αυτή τη στιγμή που μιλάμε το Rome II δεν έχει καμιά απολύτως σχεση με την κατάσταση στην οποια βρίσκονταν όταν κυκλοφορησε, και ειδικά mods σαν το Divide et Impera το απογειώνουν, σαν να προκειται για άλλο παιχνίδι.

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...