Προς το περιεχόμενο

Νέο Redmi K20 Pro Premium με Snapdragon 855+, 12GB RAM και 512GB storage


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, SPANK είπε

Ολα καλά ολα ωραία αλλα η κάμερα να ειναι μηχανικό μέρος στο κινητό μου φαίνεται οτι δεν πολύ κολάει , τι αντοχές εχει ο συγκεκριμένος μηχανισμός , έχει κάποιες ώρες λειτουργίας μεχρι να αρχίζει να βγάζει πιθανά προβλήματα ειτε στο να ανοίγει / κλείνει ή στην ποιότητα των φωτογραφιών ή σε κάποια πιθανή χαλάρωση του εξαρτήματος , αν πέσει κάτω με ανοιχτό τον μηχανισμό θα σπάει / χαλάσει ?

Η κάμερα κλείνει μόνη της όταν πέσει το κινητό. Μου έχει πέσει το 9t 4 φορές από ύψος τσέπης, τις 2 σε χαλίκια χοντρά σαν πέτρες, δεν έπαθε τίποτα η κάμερα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, georgetsl είπε

νομιζω πιστοποιημενο για 300.000 ανοιγοκλεισιματα

20,000...δεν έχει σημασία και 10000 να ήταν θα έχει πεθάνει η μπαταρία πολύ πριν τα παίξει ο μηχανισμός. Άλλωστε τον ποιο πολύπλοκο μηχανισμό αυτή τη στιγμή τον έχει η σαμυ στο Α80

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, margaritagr είπε

Καμία σχέση, η smartec της Samsung ειναι ΑΨΟΓΟ σέρβις. 

Αν θες να μιλήσεις για after sales μπορείς να αναφερθείς στη Huawei που Α) δεν αναγνώρισε ποτέ το πρόβλημα των πράσινων οθονών και β)το σέρβις εδώ στην Αθήνα έδινε ανακατασκευασμένα κινητα ως καινούρια. 

Ναι ενώ κάποιες άλλες εταιρείες όταν έβγαζε πρόβλημα logic board σε καινούργια συσκευή,στην επισκευάζαν ενώ έπρεπε να σου δώσουν καινούργια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Looter είπε

Ότι καλύτερο έχει ανακοινωθεί και η τιμή είναι λουκούμι.

Δεν ξέρω πόσο ισχύουν τα περί διαφημίσεων στα XIAOMI καθώς δεν είχα ποτέ αλλά όσο και να ψάχνω δε βρίσκω αρνητικά στη συγκεκριμένη συσκευή.

Να σημειώσουμε επίσης ότι το συγκεκριμένο μοντέλο έχει αποσπάσει πολύ καλές κριτικές μέχρι και από γνωστά Αμερικανικά sites. 

Δεν χρειάζεται να κρατήσεις το άθλιο κατ' εμέ MIUI. Αλλάζεις μια Rom και απολαμβάνεις καλό κινητό σε πολύ προσιτή τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, trelos_ είπε

Θα σου πω ότι αν έχει 450 δολάρια στην Ελλάδα θα φτάσει τουλάχιστον 550 με  600 για κινέζικο τηλέφωνο δεν το θεωρώ και πολύ φτηνό 

Ενω Huawei τα 1000+ ηταν νορμαλ(και ας μην εχει playstore)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, trelos_ είπε

Στα λόγια μου έρχεσαι ακριβά για κινεζικά   

προσωπικα οτιδηποτε πανω απο 500 ευρω το θεωρω πανακριβο..και ειδικα πλεον που ειτε παρεις Midrange είτε ναυαρχιδα εχεις σχεδον ιδια εμπειρια χρησης ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το Redmi K20 Pro κυκλοφορεί εδώ και αρκετούς μήνες, ωστόσο η θυγατρική της Xiaomi αποφάσισε να αναβαθμίσει την συσκευή".

 

Και φυσικά μαζί με αυτό, αποφάσισε να κοροϊδέψει όλους αυτούς που αγόρασαν την standard έκδοση, ούτε δύο μήνες τώρα. Τρέχετε να αναβαθμίσετε τωρα fanboys 😛

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ryzenlake είπε

Η κάμερα κλείνει μόνη της όταν πέσει το κινητό. Μου έχει πέσει το 9t 4 φορές από ύψος τσέπης, τις 2 σε χαλίκια χοντρά σαν πέτρες, δεν έπαθε τίποτα η κάμερα. 

κοιτα μη σου γινει συνηθεια,καποια στιγμη θα σπασει!

ακους εκει 4 φορες στις πετρες!

καθε κατασκευαστης μπαινει μεσα σε ενα σουπερ μαρκετ και ψωνιζει τα προιοντα που θα δεσουν το προιον του,τι και εαν ειναι αμερικανος ιαπωνας κορεατης τι και αν κινεζος ακολουθουν τους ιδιους διαδρομους και μονταρουν.

η xiaomi ψωνιζει απο το πανω ραφι εδω και η τιμη ειναι αυτη και ειναι και πολυ σωστη.

ειπαμε ψωνιζει τα καλυτερα,τωρα εαν εσεις θελετε αυτα τα parts με 200 ευρω μη φατε γιατι εχουμε γλαρο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, trelos_ είπε

Σού παρέχουν στην αρχή πολλά για λίγα. Και μόλις γίνουνε γνωστοί και τους εμπιστευτεί ο κόσμος βαράνε στο κεφάλι 

Πάντως ακόμη είναι σταθερή. Και όσο θα είναι όλοι θα τρέχουν. Και οι κατασκευαστές να την φτάσουν και εμείς να αγοράζουμε.

Εγώ με το Mi9 μου όποιο κινητό και να μου έχουν φέρει τι 300 τι 1300 ευρώ όλα τα γλεντάω. Προς το παρόν κάθομαι στα αυγά μου λέω μπράβο για το k20 pro και τώρα για το Premium αλλά αν δε βγει το mi9 pro/mix 4 δεν με ενδιαφέρει προς το παρόν κανένα άλλο κινητό.

2 ώρες πριν, techon1 είπε

Τί να σας πω ρε παιδιά, εγώ πάντως στις καφετέριες, στα μπαράκια και στα ιν κλαμπάκια δεν βλέπω πολλά από δαύτα.

δυστυχώς... όταν θα αρχίσεις να τα βλέπεις και εκεί τότε θα έχουμε αρχίσει να πηγαίνουμε μπροστά....

3 ώρες πριν, makak0s είπε

σηκωσε τον αμανε με τις τιμες της και η xiaomi..

ρίξε μια ματιά πόσο έχουν τα 12gb ram / snapdragon 855+ και με αυτά τα χαρακτηριστικά και μιλάμε ξανά.

Ρε παιδιά τέτοιος επεξεργαστής με τόση μνήμη. Τι θα θέλατε να κοστίζει? Πλάκα έχετε...

3 ώρες πριν, Talepwros είπε

fixed

σιγά μην έχει και απόβλητα μέσα στην συσκευή για να κάνουν κακό στην ανθρωπότητα... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ τραγικό....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις ελαχιστες εταιριες που ανεκαθεν σεβοταν και ακομα σεβεται τον καταναλωτη. Καποιοι ελεγαν οταν ξεκινησε οτι τις χαμηλες τιμες θα τις ανεβασει οσο ανεβαινει σαν εταιρια. Τελικα μετα την τεραστια ανοδο των τελευταιων χρονων συνεχιζει να προσφερει συσκευαρες με ενα σωρο καινοτομιες πανω σε σχεδον τιμες κοστους. Ο κοσμος την εχει αγαπησει και οχι αδικα. Και στις ενημερωσεις παραμεινει μεσα στις καλυτερες εταιριες με το εξαιρετικο miui που εχει. Μπραβο xiaomara.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...