Προς το περιεχόμενο

blue screen


valantis40

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια θελω τη βοηθεια σας.ειχα ενα σετακι με ryzen 2200 mobo asus prime b350 plus kai 8gb μνημη.ειπα να το αναβαθμισω λιγο και πηρα μια sapphire rx 570 4gb nitro+ kai 16gb μνημες corsair 3200mhz συμβατες με το qlv της μητρικης.ενω το σετακι μου το αρχικο δεν ειχε ποτε προβλημα απο την ημερα που εβαλα την καρτα γραφικων και αλλαξα τις μνημες εχω τρελλαθει στα blue screens.ακομα και σε επαναφορα και εγκατασταση απο την αρχη των windows παλι τα ιδια κανει.υποψιν ολα τα drivers ειναι ενημερωμενα στις τελευταιες εκδοσεις και οτι διαγνωστικο και αν εχω τρεξει δεν μου βρισκει λαθος ουτε στο σκληρο ουτε στις μνημες.τη βοηθεια σας.ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMG_20190921_102305[1].jpg

Αναφορά σε κείμενο
Αναφορά σε κείμενο

 

 

stop code unexpected kernel mode trap ,stop code system service exception,stop code irql not less or equalκαι αλλα που δεν προλαβα να τραβηξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές φορές για τη bsod, ευθύνονται οι drivers. Σε safe mode μπορείς να μπεις; Δες αν υπάρχει κάποια "άγνωστη συσκευή". Έχεις τρέξει την εντολή sfc /scannow;

Και τέλος υποθέτω, ότι οι μνήμες σου είναι "λειτουργικές" χωρίς κανένα προβληματικό dim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα τα εχω κανει ολα χωρις αποτελεσμα.και οι μνημες ειναι οκ.εκανα μεμτεστ και ολα καλα.δοκιμασα χθες και καταργησα τους drivers της καρτας γραφικων και τους ξαναπερασα και δειχνει να εχει στρωσει.μεχρι στιγμης σημερα δεν εχω καμια blue screen.μακαρι να ηταν αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να αφήσεις πάλι τις παλιές μνήμες να δεις μήπως είναι από εκεί το πρόβλημα; Βλέπω ότι η asus παίρνει 3200 μνήμες μέσω oc. Έκανες overcloaking όταν τις έβαλες;

Επίσης βλέπω τελευταίο bios update από την asus πριν δύο εβδομάδες και πολλά απανωτά bios updates απ' όταν πρωτοβγήκε (κάπου 23 μέτρησα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν τις εβαλα τις διαβασε αυτοματα μονη της στα 3200 χωρις να κανω τιποτα εγω.τωρα τις εχω κατεβασει στα 2933 λογω  ryzen 2200.τα update της asus τα εχω περασει ολα.εχω το τελευταιο 5216.μεχρι στιγμης δευτερη μερα ολα καλα.ελπιζω να ηταν τελικα τα drivers της καρτας γραφικων γιατι απο τη  στιγμη που εκανα καταργηση και επανεγκατασταση ολα εστρωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...