Προς το περιεχόμενο

To Xiaomi Mi Mix Alpha θα έχει οθόνη «waterfall» και εκπληκτική screen-to-body αναλογία


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

Έτσι αν δεν έχεις επιχειρήματα γράφεις ασυναρτησίες.Δεν λέμε μόνον τα θετικά δεν έχουμε μετοχές στην xiaomi.Αν θες ποιοτική συσκευή με λίγα λεφτά πας σε mi9 εάν συσκευή στα 90Ε πας σε note7 που δεν έχει ανταγωνιστή στα λεφτά του.Τωρα αν εσύ θες ποιότητα μικροφώνου και φωτογραφίες που να πιάνουν 120 στο dxomark δυστυχώς δεν θα τα βρεις σε καμία συσκευή 90Ε.Εαν θες καλύτερη ποιότητα και εισαι διατεθειμένο να πληρώσεις 400Ε παραπάνω πας σε samsung s10+.Στα 300Ε το mi9 δεν έχει ανταγωνιστή σε σχέση ποιότητας τιμής. 

Δεν θέλουμε φτωχομπινεδιές ρε φιλε! Τι με νοιάζει εάν αξίζει στα 300 και στα 200; 

Επεξ/σία από baiosss
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 λεπτά πριν, baiosss είπε

Όχι παληκάρια μου. Ένας 855 και μια 8αρα ram, δεν κάνουν τον βασιλια. Αυτά σας μαθαίνουν ακόμα και δεν δέχεστε άλλη γνώμη.

Τι νόμιζες; Ότι η καλή σου Xiaomi, θα σου δώσει το top hardware με 550 ευρώ ταβάνι; Ούτε η Oneplus όταν κόστιζαν 500- 550 ευρώ τα smartphones της, δεν έδινε το κορυφαίο. Για Πιάσε ένα Op 7 Pro τώρα και θα καταλάβεις τι λέω πιο πάνω. Δεν μιλάω καν φυσικά για Huawei και Samsung η Sony.

Βάλτε Gcam τώρα να βγάλετε κδμια βραδινή της προκοπής και τα λέμε 😛😛

Σίγουρα δεν κάνουν το βασιλιά ένας 855+ αλλά μ αρέσει να έχω επιλογή να αγοράσω τον πιο γρήγορο επεξεργαστή αυτή τη στιγμή σε καλή τιμή και η xiaomi στον προσφέρει άμεσα μόλις κυκλοφόρησε.

Την ποιότητα της xiaomi στα 300Ε δεν θα τη βρεις πουθενά σ αυτά τα λεφτά.Σιγουρα δεν συγκρίνεται με s10 αλλά δεν έχουν και τα ίδια λεφτά.Στα 500Ε πας σε s10,στα 650Ε πας σε s10+ και στα 900Ε πας σε note 10+.Στα 300Ε πας σε xiaomi mi9 και στα 130Ε σε note 7 .έχεις κάτι διαφορετικό να προτίνεις σ αυτά τα λεφτά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

Αν θες ποιοτική συσκευή με λίγα λεφτά πας σε mi9

Εαν θες καλύτερη ποιότητα και εισαι διατεθειμένο να πληρώσεις 400Ε παραπάνω πας σε samsung s10+.

Στα 300Ε το mi9 δεν έχει ανταγωνιστή σε σχέση ποιότητας τιμής. 

Σε ποια 300ευρω αναφερεσαι ακριβως?Εγω το Mi9 με 2χρονια εγγυηση infoquest θυμαμαι και ηταν παντα στα 400-450+ευρω αναλογα την εκδοση 64 ή 128gb.

Ακομα και το Mi9T pro 128gb που ηρθε τωρα,500ευρω ζηταει.

Τα εχουμε πει 500φορες.Αν θελετε να ψωνιζετε απο Κινα μερια με 1χρονο εγγυηση Κινας κανενα θεμα. Αλλα οταν συγκρινετε Xiaomi κινητα με κινητα αλλων εταιρειων,να συγκρινετε σωστα με αναλογες εκδοσεις/εγγυησεις.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, baiosss είπε

Δεν θέλουμε φτωχομπινεδιές ρε φιλε! Τι με νοιάζει εάν αξίζει στα 300 και στα 200; 

Δεν αγοραζουν όλοι συσκευές με 1000Ε.Εαν βγάλει η xiaomi συσκευή με 900Ε έλα να ξανα συζητήσουμε για την ποιότητα σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Σε ποια 300ευρω αναφερεσαι ακριβως?Εγω το Mi9 με 2χρονια εγγυηση infoquest θυμαμαι και ηταν παντα στα 400-450+ευρω αναλογα την εκδοση 64 ή 128gb.

Ακομα και το Mi9T pro 128gb που ηρθε τωρα,500ευρω ζηταει.

Τα εχουμε πει 500φορες.Αν θελετε να ψωνιζετε απο Κινα μερια με 1χρονο εγγυηση Κινας κανενα θεμα. Αλλα οταν συγκρινετε Xiaomi κινητα με κινητα αλλων εταιρειων,να συγκρινετε σωστα με αναλογες εκδοσεις/εγγυησεις.

Ποια Κίνα μας λες?Ευρωπαικο mi9 έχει 319Ε

https://www.bestprice.gr/item/2155537416/xiaomi-mi-9-64gb.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kleathhs είπε

Δεν αγοραζουν όλοι συσκευές με 1000Ε.Εαν βγάλει η xiaomi συσκευή με 900Ε έλα να ξανα συζητήσουμε για την ποιότητα σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Τότε θέλω να δω που θα είσαι 😛 και εάν είσαι εδώ και δεν κρυφτείς σε καμία ντουλάπα, θα την εκθειαζεις νυχθημερόν για την τέλεια κάμερα, την οθοναρα που βραβεύτηκε, τα ποιοτικά ηχεία της και τα πολύ καλύτερα μικρόφωνα της κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, baiosss είπε

Τότε θέλω να δω που θα είσαι 😛 και εάν είσαι εδώ και δεν κρυφτείς σε καμία ντουλάπα, θα την εκθειαζεις νυχθημερόν για την τέλεια κάμερα, την οθοναρα που βραβεύτηκε, τα ποιοτικά ηχεία της και τα πολύ καλύτερα μικρόφωνα της κλπ.

Εάν βγάλει συσκευή στα 900Ε να σαι σίγουρος ότι δεν θα έχει ανταγωνιστή στα ίδια λεφτά όπως δεν έχει και τώρα στα 300Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Σε ποια 300ευρω αναφερεσαι ακριβως?Εγω το Mi9 με 2χρονια εγγυηση infoquest θυμαμαι και ηταν παντα στα 400-450+ευρω αναλογα την εκδοση 64 ή 128gb.

Ακομα και το Mi9T pro 128gb που ηρθε τωρα,500ευρω ζηταει.

Τα εχουμε πει 500φορες.Αν θελετε να ψωνιζετε απο Κινα μερια με 1χρονο εγγυηση Κινας κανενα θεμα. Αλλα οταν συγκρινετε Xiaomi κινητα με κινητα αλλων εταιρειων,να συγκρινετε σωστα με αναλογες εκδοσεις/εγγυησεις.

Είναι οι ίδιοι που αγοράζουν από Κίνα, δεν αφήνουν φράγκο σε ελληνικές επιχειρήσεις, αυτές κλείνουν και μετά τους φταίει η εκάστοτε κυβέρνηση που οι ίδιοι έφεραν στα πράγματα, την καταριούνται που όλοι είναι άνεργοι και πάμε κατά διαόλου 😛

Μόλις τώρα, Kleathhs είπε

Εάν βγάλει συσκευή στα 900Ε να σαι σίγουρος ότι δεν θα έχει ανταγωνιστή στα ίδια λεφτά όπως δεν έχει και τώρα στα 300Ε

1 εκατομμύριο ευρώ στοιχημα οτι τότε θα αρχίζεις να την κράζεις, επειδή θα αφαιρεί, παρά θα προσθέτει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

Ποια Κίνα μας λες?Ευρωπαικο mi9 έχει 319Ε

BestPrice iconwww.bestprice.gr/2155537416/xiaomi-mi-9-64gb.html (Από 319,76€)

Κατσε ψαξε το ''ευρωπαικο'' mi9 των 319ευρω τι εγγυηση εχει απο αυτα τα καταστηματα που πουλανε.

Σε περιπτωση που σου χαλασει το κινητο,το καταστημα το στελνει Κινα μερια απο εκει που το εφερε :)

Μαλλον δεν γνωριζετε καν οτι η Xiaomi δεν εχει επισημη αντιπροσωπεια στην χωρα μας.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Κατσε ψαξε το ''ευρωπαικο'' mi9 των 319ευρω τι εγγυηση εχει απο αυτα τα καταστηματα που πουλανε.

Σε περιπτωση που σου χαλασει το κινητο,το καταστημα το στελνει Κινα μερια απο εκει που το εφερε :)

Και εδώ να του το επισκευάσουν, θα του βάλουν μουφα οθόνη, κακής ποιότητας υλικά και απομιμήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, baiosss είπε

Είναι οι ίδιοι που αγοράζουν από Κίνα, δεν αφήνουν φράγκο σε ελληνικές επιχειρήσεις, αυτές κλείνουν και μετά τους φταίει η εκάστοτε κυβέρνηση που οι ίδιοι έφεραν στα πράγματα, την καταριούνται που όλοι είναι άνεργοι και πάμε κατά διαόλου 😛

1 εκατομμύριο ευρώ στοιχημα οτι τότε θα αρχίζεις να την κράζεις, επειδή θα αφαιρεί, παρά θα προσθέτει.

Εγώ βλέπω ότι έχουν ανοίξει 10000 μαγαζιά εσυ που βλέπεις να κλείνουν?οι απατεώνες και αυτοί που δουλεύουν με 30% να κλείσουν.

Εάν αρχίζει να βγάζει και να πουλάει μπακατελες σε υψηλή τιμή πίστεψε με ότι θα είμαι ο πρώτος που θα τους κράξει όπως σου είπα δεν εχω μετοχές σε καμία εταιρεία.

11 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Κατσε ψαξε το ''ευρωπαικο'' mi9 των 319ευρω τι εγγυηση εχει απο αυτα τα καταστηματα που πουλανε.

Σε περιπτωση που σου χαλασει το κινητο,το καταστημα το στελνει Κινα μερια απο εκει που το εφερε :)

Μαλλον δεν γνωριζετε καν οτι η Xiaomi δεν εχει επισημη αντιπροσωπεια στην χωρα μας.

http://www.synigoroskatanaloti.gr/docs/law/gr/N3043-2002.pdf

Εγγύηση είναι υποχρεωμένος να σου παρέχει ο πωλητής και όχι η αντιπροσωπεία.2 χρόνια στην ΕΕ.Ας το στείλει και στον Αρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

Εγώ βλέπω ότι έχουν ανοίξει 10000 μαγαζιά εσυ που βλέπεις να κλείνουν?οι απατεώνες και αυτοί που δουλεύουν με 30% να κλείσουν.

Εάν αρχίζει να βγάζει και να πουλάει μπακατελες σε υψηλή τιμή πίστεψε με ότι θα είμαι ο πρώτος που θα τους κράξει όπως σου είπα δεν εχω μετοχές σε καμία εταιρεία.

Τι βλέπω :D δεν έχεις Xiaomi, αλλά υποστήριξη μέχρι τελευταίας ρανίδος 😛

5 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

Εγώ βλέπω ότι έχουν ανοίξει 10000 μαγαζιά εσυ που βλέπεις να κλείνουν?οι απατεώνες και αυτοί που δουλεύουν με 30% να κλείσουν.

Εάν αρχίζει να βγάζει και να πουλάει μπακατελες σε υψηλή τιμή πίστεψε με ότι θα είμαι ο πρώτος που θα τους κράξει όπως σου είπα δεν εχω μετοχές σε καμία εταιρεία.

http://www.synigoroskatanaloti.gr/docs/law/gr/N3043-2002.pdf

Εγγύηση είναι υποχρεωμένος να σου παρέχει ο πωλητής και όχι η αντιπροσωπεία.2 χρόνια στην ΕΕ.Ας το στείλει και στον Αρη

Καλά κλάψε τώρα που τσαμπουνας ότι παπάρια βλέπεις στο skroutz και ασε τις ευρωπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

http://www.synigoroskatanaloti.gr/docs/law/gr/N3043-2002.pdf

Εγγύηση είναι υποχρεωμένος να σου παρέχει ο πωλητής και όχι η αντιπροσωπεία.2 χρόνια στην ΕΕ.Ας το στείλει και στον Αρη

Εξακολουθεις να μην καταλαβαινεις οτι απο την στιγμη που δεν εχουμε αντιπροσωπεια στην χωρα μας,ο πωλητης που αναλαμβανει την εγγυηση θα στο στειλει Κινα γιατι δεν εχουν τα περισσοτερα αυτα μαγαζακια καταλληλο εξοπλισμο/τμημα service για να σου φτιαξουν το κινητο.

Γιαυτο το φωναζουμε 100000φορες οτι αλλη εγγυηση απο skroutz/Κινα και αλλη απο Infoquest/αλυσιδες και amazon που ολως τυχαιως ειναι και ακριβοτερο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

Σίγουρα δεν κάνουν το βασιλιά ένας 855+ αλλά μ αρέσει να έχω επιλογή να αγοράσω τον πιο γρήγορο επεξεργαστή αυτή τη στιγμή σε καλή τιμή και η xiaomi στον προσφέρει άμεσα μόλις κυκλοφόρησε.

Την ποιότητα της xiaomi στα 300Ε δεν θα τη βρεις πουθενά σ αυτά τα λεφτά.Σιγουρα δεν συγκρίνεται με s10 αλλά δεν έχουν και τα ίδια λεφτά.Στα 500Ε πας σε s10,στα 650Ε πας σε s10+ και στα 900Ε πας σε note 10+.Στα 300Ε πας σε xiaomi mi9 και στα 130Ε σε note 7 .έχεις κάτι διαφορετικό να προτίνεις σ αυτά τα λεφτά ?

Σε ποια ποιοτητα αναφερεσαι ακριβως? Στα 300ε ολες οι εταιριες αντιστοιχα κινητα βγαζουν...Δε συγκρινεται με σ10 αλλα ουτε το μι9 συγκρινεται με σ10..γενικα ισχυει οτι πληρωνεις περνεις..ουτε η χιαομι κανει φιλανθρωπιες, ουτε οι αλλοι ειναι χαζοι να βγαζουν 500% κερδος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ειμαι σιγουρος οτι τα κινητα οχι μια 10ετια πριν αλλα ουτε καν 5χρονια πιο πισω δεν ειχαν τετοιο Screen to body ratio. Ειμαι σιγουρος οτι πριν τα LG G6 και S8 του 2017,τα κινητα γενικα δεν ειχαν καλο screen to body ratio,ειδικα με απουσια του κατω μερους του κινητου. 

Τωρα οταν γραφεις οτι θα αγοραζες iphone ναυαρχιδα μονο στα 150 με 200ευρω,μην περιμενεις οι αλλοι να σε παρουν στα σοβαρα.

Ντάξει, υπερβολικός ήμουνα. Ούτε με 100 :P 

Αυτό το notch είναι απαίσιο, τι να κάνω. Notch / τρύπες κλπα μακριά και αγαπημένοι

23 λεπτά πριν, baiosss είπε

Είναι οι ίδιοι που αγοράζουν από Κίνα, δεν αφήνουν φράγκο σε ελληνικές επιχειρήσεις, αυτές κλείνουν και μετά τους φταίει η εκάστοτε κυβέρνηση που οι ίδιοι έφεραν στα πράγματα, την καταριούνται που όλοι είναι άνεργοι και πάμε κατά διαόλου 😛

Είπε ο υποστηρικτής της Ελληνικής επιχείρησης που αγοράζει απο σκρουτζομάγαζο που σε 6 μήνες θα κλείσει και θα πάρει μαζί του και το ΦΠΑ και στην υγειά των κορόιδων. Εγινε δικε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, baiosss είπε

Τι βλέπω :D δεν έχεις Xiaomi, αλλά υποστήριξη μέχρι τελευταίας ρανίδος 😛

Καλά κλάψε τώρα που τσαμπουνας ότι παπάρια βλέπεις στο skroutz και ασε τις ευρωπες.

Δεν εχω τώρα απλά είχα και έχω άποψη.Θες να συγκρίνουμε mi9 από κοτσοβολο στα 449Ε και s10 στα 939Ε?κανένα πρόβλημα για πες?500+ διαφορά για να παρεις exynos με amoled 1ετους και καλό μικρόφωνο 

9 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εξακολουθεις να μην καταλαβαινεις οτι απο την στιγμη που δεν εχουμε αντιπροσωπεια στην χωρα μας,ο πωλητης που αναλαμβανει την εγγυηση θα στο στειλει Κινα γιατι δεν εχουν τα περισσοτερα αυτα μαγαζακια καταλληλο εξοπλισμο/τμημα service για να σου φτιαξουν το κινητο.

Γιαυτο το φωναζουμε 100000φορες οτι αλλη εγγυηση απο skroutz/Κινα και αλλη απο Infoquest/αλυσιδες και amazon που ολως τυχαιως ειναι και ακριβοτερο.

 

8 λεπτά πριν, cpgr είπε

Σε ποια ποιοτητα αναφερεσαι ακριβως? Στα 300ε ολες οι εταιριες αντιστοιχα κινητα βγαζουν...Δε συγκρινεται με σ10 αλλα ουτε το μι9 συγκρινεται με σ10..γενικα ισχυει οτι πληρωνεις περνεις..ουτε η χιαομι κανει φιλανθρωπιες, ουτε οι αλλοι ειναι χαζοι να βγαζουν 500% κερδος..

Για πες μου μια συσκευή στα 439 Ε (στον κοτσοβολο για να μην μπλέξουμε με τις εγγυήσεις και πάμε αλλού) που είναι καλύτερη από το mi9?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...