Προς το περιεχόμενο

To Xiaomi Mi Mix Alpha θα έχει οθόνη «waterfall» και εκπληκτική screen-to-body αναλογία


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

Για πες μου μια συσκευή στα 439 Ε (στον κοτσοβολο για να μην μπλέξουμε με τις εγγυήσεις και πάμε αλλού) που είναι καλύτερη από το mi9?

Μα αυτο ακριβως σου λεω ειναι το προβλημα του να μην εχεις επισημη αντιπροσωπεια στην χωρα μας που εχει η Xiaomi.

Στην περιπτωση αλλων κινητων πχ Samsung,Apple,Huawei,Sony και εν μερη LG απο οπου και να αγορασεις το κινητο(αρκει να ειναι Ευρωπαικο)εχεις 2χρονια εγγυηση κανονικα και μπορεις ο ιδιος να το πας στο service χωρις πολλα πολλα.

Στην περιπτωση των Xiaomi,αν αγορασεις το κινητο απο το χ σκρουτζομαγαζο και το πας στην Infoquest(που καλυπτει τα κινητα των αλυσιδων),θα σου πουν Ακυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μα αυτο ακριβως σου λεω ειναι το προβλημα του να μην εχεις επισημη αντιπροσωπεια στην χωρα μας που εχει η Xiaomi.

Στην περιπτωση αλλων κινητων πχ Samsung,Apple,Huawei,Sony και εν μερη LG απο οπου και να αγορασεις το κινητο(αρκει να ειναι Ευρωπαικο)εχεις 2χρονια εγγυηση κανονικα και μπορεις ο ιδιος να το πας στο service χωρις πολλα πολλα.

Στην περιπτωση των Xiaomi,αν αγορασεις το κινητο απο το χ σκρουτζομαγαζο και το πας στην Infoquest(που καλυπτει τα κινητα των αλυσιδων),θα σου πουν Ακυρο.

Για να μην μπλέξουμε με εγγύησεις. Πες μου μια άλλη συσκευή στα 439Ε από κοτσοβολο που θεωρείς ότι είναι καλύτερη από το mi9 σε ποιότητα και απόδοση 

Επεξ/σία από Kleathhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kleathhs είπε

Για να μην μπλέξουμε με εγγύησεις. Πες μου μια άλλη συσκευή στα 439Ε από κοτσοβολο που θεωρείς ότι είναι καλύτερη από το mi9 σε ποιότητα και απόδοση 

Δεν υπαρχει καλυτερη συσκευη απο Κωτσοβολο γιατι εχει τραγικες τιμες στις αλλες γνωστες εταιρειες.

Εδω σου εχει ακομα το Galaxy Note 8 του 2017 στα 1045ευρω........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

Δεν εχω τώρα απλά είχα και έχω άποψη.Θες να συγκρίνουμε mi9 από κοτσοβολο στα 449Ε και s10 στα 939Ε?κανένα πρόβλημα για πες?500+ διαφορά για να παρεις exynos με amoled 1ετους και καλό μικρόφωνο 

Για πες μου μια συσκευή στα 439 Ε (στον κοτσοβολο για να μην μπλέξουμε με τις εγγυήσεις και πάμε αλλού) που είναι καλύτερη από το mi9?

Δεν γνωρίζω μάγκα, έχω να πιάσω sammy από S3 lte εποχή 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, baiosss είπε

Δεν γνωρίζω μάγκα, έχω να πιάσω sammy από S3 lte εποχή 😛

Για πες μας μια ποιοτική συσκευή που έχεις πιάσει στα χέρια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Η xiaomi καινοτομεί εδώ και χρόνια. Μόνο design αντέγραφε. Άλλοι έχουν μείνει πίσω στην καινοτομία.

Σε τί καινοτομεί? στην τιμή? xD
Y.Γ. ωραία τα xiaomi

Επεξ/σία από DmC10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

Για πες μου μια συσκευή στα 439 Ε (στον κοτσοβολο για να μην μπλέξουμε με τις εγγυήσεις και πάμε αλλού) που είναι καλύτερη από το mi9?

Καλυτερη σε τι ακριβως? Αν καποιος πχ  θελει καλυτερες επιδoσεις θα παρει Mi 9, αν θελει αντοχη θα παρει CAt , αν θελει τις καλυτερες φωτο θα παρει P20pro, αν θελει το καλυτερο βιντεο θα παρει αιφον7 κλπ.. 

Οκ καλο all around το μι9 οπως και αλλα κινητα, αλλα δεν το απολυτο κινητο, εχει επισης πολλα μειονεκτηματα οπως ολα...

Το οτι εσυ το θεωρεις το καλυτερο κινητο, δεν ισχυει το ιδιο και για μενα..ουτε καλη καμερα εχει ουτε υποστηριξη, ουτε μικρο μεγεθος κλπ..

 

Επεξ/σία από cpgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

Για πες μας μια ποιοτική συσκευή που έχεις πιάσει στα χέρια σου

Εάν έχω όρεξη το βραδάκι, θα έρθω πάλι να σας καβλαντήσω και θα σου απαντήσω 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stafaf είπε

Κανένας δε σας πρήζει με το iPhone και το ios. 

Εσύ και κανα δυο γραφικοί haters συγκρίνετε ό,τι βγαίνει από Κίνα μεριά με το iPhone. 

Πιάσε τώρα το στασίδι σου μη βρεις κάνα bug που μας ξέφυγε γιατί από σένα περιμένουμε ενημέρωση, να ξες. 

Να βγούμε στους δρόμους για ένα εντυπωσιακό πλην πανάχρηστο gimmick? 

Ήρεμα ρωτάω. 

για σένα μπορεί να είναι άχρηστο. Δεν σημαίνει τίποτε αυτό. Χαλάρωσε... 

1 ώρα πριν, baiosss είπε

Όχι παληκάρια μου. Ένας 855 και μια 8αρα ram, δεν κάνουν τον βασιλια. Αυτά σας μαθαίνουν ακόμα και δεν δέχεστε άλλη γνώμη.

Τι νόμιζες; Ότι η καλή σου Xiaomi, θα σου δώσει το top hardware με 550 ευρώ ταβάνι; Ούτε η Oneplus όταν κόστιζαν 500- 550 ευρώ τα smartphones της, δεν έδινε το κορυφαίο. Για Πιάσε ένα Op 7 Pro τώρα και θα καταλάβεις τι λέω πιο πάνω. Δεν μιλάω καν φυσικά για Huawei και Samsung η Sony.

Βάλτε Gcam τώρα να βγάλετε κδμια βραδινή της προκοπής και τα λέμε 😛

Θα είσαι εδώ να γελάσουμε όταν η αναλογία δε θα είναι 100% όμως; Γιατί και το Mi mix έλεγαν για 90φευγα αναλογία, αλλά κάπου χάθηκε μετά η Xiaomi. Αλλά ξέχασα, θα μετράει και τα curved edges, που πρακτικά θα είναι άχρηστα. 

Κάτι για καθρεπτακια και ιθαγενείς γράφετε πιο πριν 😛

Δεν έχεις πιάσει mi9 στα χέρια σου... Όταν το πιάσεις και όταν το βάλεις δίπλα σε Note 10 Plus / S10 Plus και δεις τις οθόνες τους δίπλα δίπλα καθώς και αισθανθείς την ποιότητα στα χέρια σου θα αλλάξεις γνώμη...

Όσο για την κάμερα υπάρχει gcam και στα galaxy... αν δεις δείγματα και από τα 2 κινητά επίσης θα αναθεωρήσεις.. και μάλιστα οικτρά.

Όσο για το hardware? Μάλλον δεν ξέρεις να διαβάζεις. Η δεν ξέρεις από τεχνολογία.

Άλλη ποιότητα τα Xiaomi.. άλλη κατασκευή.. και φυσικά στα μισά λεφτά. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

για σένα μπορεί να είναι άχρηστο. Δεν σημαίνει τίποτε αυτό. Χαλάρωσε... 

Δεν έχεις πιάσει mi9 στα χέρια σου... Όταν το πιάσεις και όταν το βάλεις δίπλα σε Note 10 Plus / S10 Plus και δεις τις οθόνες τους δίπλα δίπλα καθώς και αισθανθείς την ποιότητα στα χέρια σου θα αλλάξεις γνώμη...

Όσο για την κάμερα υπάρχει gcam και στα galaxy... αν δεις δείγματα και από τα 2 κινητά επίσης θα αναθεωρήσεις.. και μάλιστα οικτρά.

Όσο για το hardware? Μάλλον δεν ξέρεις να διαβάζεις. Η δεν ξέρεις από τεχνολογία.

Άλλη ποιότητα τα Xiaomi.. άλλη κατασκευή.. και φυσικά στα μισά λεφτά. 

Δεν ξέρω τι λες εσύ, εγώ πάντως αναβαθμίζω τώρα σε Android 10 stable και σας γράφω στα παλαιά των σαμπό μου 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, baiosss είπε

Δεν ξέρω τι λες εσύ, εγώ πάντως αναβαθμίζω τώρα σε Android 10 stable και σας γράφω στα παλαιά των σαμπό μου 😋

Συγχαρητήρια και πάλι καλά να λες !!!! Εγώ το έχω 3 μήνες τώρα. Ποτέ δεν είναι αργά !!! Αν και δεν το περίμενα από Samsung συσκευή... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Xiaomi μονο κατω απο 150 ευρο..πιο πολλα  ..πας προς κορεα.διστυχως ετσι ειναι

Επεξ/σία από [email protected]
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leonproniknidis είπε

Συγχαρητήρια και πάλι καλά να λες !!!! Εγώ το έχω 3 μήνες τώρα. Ποτέ δεν είναι αργά !!! Αν και δεν το περίμενα από Samsung συσκευή... :P

Για δείξε μας την beta 10αρα που έχεις να γελάσουμε πάλι λίγο. Ούτε αυτό δεν ξέρεις να ξεχωρίζεις. Την beta από την stable και γράφεις ότι δεν ξέρουμε από τεχνολογία 😛

Ποιο Samsung πάλι μας λες; Δράκους βλέπεις να πούμε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...