Προς το περιεχόμενο

Κινητό μέχρι 250 ευρώ


Giannisth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) Το ποσό που διαθέτουμε: μεχρι 250 ευρώ

2) Την χρήση του κινητού : browsing, outlook, photo, πλοήγηση

3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε: αδιάφορο

4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει όχι

5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; ναι

6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; αδιάφορο

9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; android 9

10) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; ναι

11) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; από Ελλάδα 

12) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); όχι

13) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; καινουργιο

Ψάχνω κινητό μέχρι 250 ευρώ , θα κοπεί τιμολόγιο. Επειδή θα είναι εταιρικό, η εγγύηση και το γρήγορο σέρβις σε περίπτωση βλάβης είναι προτεραιότητα, οι ταχύτητες και λοιπά χαρακτηριστικά έρχονται δεύτερα. Βλέπω τεράστιες διαφορές ανάμεσα σε Skroutz και των μεγάλων καταστημάτων.Πχ το samsung A50 το βρίσκει κάποιος 230ευρώ στο σκρούτζ και 350 στα 'μεγάλα' καταστήματα.

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει σκρουτζομάγαζο οπου να μπορώ να πάρω το Α50 με επίσημη εγγύηση ή κάποιο άλλο κινητό που να αξίζει σε αυτά τα χρήματα πάλι με επίσημη εγγύηση; 

Επεξ/σία από Giannisth
συμπλήρωσα την φόρμα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Giannisth είπε

1) Το ποσό που διαθέτουμε: μεχρι 250 ευρώ

2) Την χρήση του κινητού : browsing, outlook, photo, πλοήγηση

3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε: αδιάφορο

4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει όχι

5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; ναι

6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; αδιάφορο

9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; android 9

10) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; ναι

11) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; από Ελλάδα 

12) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); όχι

13) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; καινουργιο

Ψάχνω κινητό μέχρι 250 ευρώ , θα κοπεί τιμολόγιο. Επειδή θα είναι εταιρικό, η εγγύηση και το γρήγορο σέρβις σε περίπτωση βλάβης είναι προτεραιότητα, οι ταχύτητες και λοιπά χαρακτηριστικά έρχονται δεύτερα. Βλέπω τεράστιες διαφορές ανάμεσα σε Skroutz και των μεγάλων καταστημάτων.Πχ το samsung A50 το βρίσκει κάποιος 230ευρώ στο σκρούτζ και 350 στα 'μεγάλα' καταστήματα.

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει σκρουτζομάγαζο οπου να μπορώ να πάρω το Α50 με επίσημη εγγύηση ή κάποιο άλλο κινητό που να αξίζει σε αυτά τα χρήματα πάλι με επίσημη εγγύηση; 

Όλα τα κινητά πλην των Xiaomi έχουν επίσημη εγγύηση αντιπροσωπείας από Σκρουτζάδικα.

Το θέμα είναι ότι στα Σκρουτζάδικα για να κόψεις τιμολόγιο θα "φας" τα νιάτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μπορώ να πω στον λογιστή μας, να αναλάβει αυτός την διαδικασία (τι φταίει ο άνθρωπος, θα μου πείς!).

Υπάρχει κάποιο μαγαζί από σκρούτζ που γενικότερα να προτίνεται η αγορά από αυτό, κάποιο αξιόπιστο;

Υπάρχει κάποιο άλλο κινητό εκτός του Α50 που να αξίζει σε αυτά τα χρήματα; Ρωτάω γιατί είμαι χοντροάσχετος και το Α50 το αναφέρω απλά επειδή είναι samsung με ωραία οθόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε xiaomi αυτό ένα καλό all around κινητο 

BestPrice iconXiaomi Pocophone F1 Dual SIM 64GB 6GB RAM Black Global Version (257,00€ στο kinitakias)

Εδω τι χρειάζεται για να δεχτούν τιμολόγιο... 

https://www.kinitakias.gr/online-αγορές-με-την-δυνατότητα-έκδοσης-τιμ/

Βέβαια πρέπει να λάβεις υπόψιν όλα αυτά που είπε ο saruman123. 

Επεξ/σία από Payne83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Payne83 είπε

Σε xiaomi αυτό ένα καλό all around κινητο 

https://www.kinitakias.gr/product/xiaomi-pocophone-f1-dual-sim-64gb-6gb-ram-black/?ref=bestprice.gr

Εδω τι χρειάζεται για να δεχτούν τιμολόγιο... 

https://www.kinitakias.gr/online-αγορές-με-την-δυνατότητα-έκδοσης-τιμ/

Payne83, και μόνο που διάβασα τα δικαιολογιτικά που χρειάζονται για έκδοση τιμολογίου....απογοητεύτικα. Δεν υπάρχει περίπτωση να πάω στο λογιστήριο και να του κάνω την ζωή δύσκολη. Μάλλον θα πάω σε κάποιον Κωτσόβολο ή Mediamarkt και θα πάρω το samsung Α40....Το κινητό το θέλω πιο πολύ για να διαβάζω τα μειλ μου. Και με το Α40 θα κάνω την δουλειά μου.....κυριολεκτικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνώ. Το you.gr έχει σχετικά καλή τιμή τώρα στο A40 σε σχέση με τα υπόλοιπα. 

https://www.you.gr/mobile/productdetails?id=188430

Όπως και αυτό πολύ καλό στα ίδια χρήματα. Έχεις και εγγύηση λόγο ότι είναι στην λίστα με τους επίσημους αντιπροσώπους της Xiaomi. 

https://www.you.gr/mobile/productdetails?id=183269

Επεξ/σία από Payne83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν έχεις πιάσει στα χέρια σου Xiaomi καλύτερα να μην πάρεις λόγο του περίεργου λειτουργικό του (Miui).

Όχι ότι είναι καλά κινητά άλλα είναι κάπως ποιο διαφορετικά τα πράγματα με σχέση των άλλων εταιριών και μπορεί να ξενερώσεις.

Την Miui η θα την λατρέψεις ή θα την μισήσεις.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Αν δεν έχεις πιάσει στα χέρια σου Xiaomi καλύτερα να μην πάρεις λόγο του περίεργου λειτουργικό του (Miui).

Όχι ότι είναι καλά κινητά άλλα είναι κάπως ποιο διαφορετικά τα πράγματα με σχέση των άλλων εταιριών.

θα σε ρωτησω κατι OFF TOPIC, αλλα εμμεσα, ισως να ενδιαφερει και τον TS... το μοντελο....!! 

 

Για το UMIDIGI  ( X )  ακυρο..., το F1 play εννοουσα....,  θα ηθελα να ακουσω την αποψη σου..! το εχεις δει....?  

Επεξ/σία από cabdik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά ποιοτικά τα umidigi και βλέπω και καλή υποστήριξη από την εταιρία https://community.umidigi.com/forum.php?mod=forumdisplay&fid=217

εγώ για ψυχολογικούς λόγους σε αυτά τα λεφτά προτιμώ να πάω σε πιο safe μάρκα π.χ xiaomi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cabdik είπε

θα σε ρωτησω κατι OFF TOPIC, αλλα εμμεσα, ισως να ενδιαφερει και τον TS... το μοντελο....!! 

Για το UMIDIGI  ( X )  ακυρο..., το F1 play εννοουσα....,  θα ηθελα να ακουσω την αποψη σου..! το εχεις δει....?  

Δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου,αλλά ούτε το ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...