Προς το περιεχόμενο

Pubg build


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω κολλησει με το κολοπαιχνιδο τελευταια και επειδη το παλιο δε τραβαει ειπα να φτιαξω ενα καινουργιο build. Το θελω μονο για gamin. Pubg overwatch κ.λ.π

Ποσό που διαθέτουμε :1000-1100

Χρήση υπολογιστή : gaming

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. Προς το παρων εχω μια aoc 27 αρα ips 60hz μελλοντικα οταν ξαναμαζεψω θα παω σε 144hz

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?  Οχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Μυτιληνη

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Θα προτιμουσα ενα καταστημα

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? Θα το στησω εγω.

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . Οχι

Εχω καταληξει στα παρακατω και εχω ενα διλλημα για τη καρτα γραφικων.

Cpu: amd ryzen 3600

Mobo: x570 msi a pro

Ram: ram corsair ddr4 3200

Psu: corsair tx 650m

Ssd: intel 660p 1tb

Cpu cooler: cryorig h7

Pc case: aerocool aero 800

Gpu: εδω εχω το θεμα amd 5700xt ή rtx 2060 super. 

Ελεγα να παω στη 5700xt που βγαινει στα benchmarks πιο γρηγορη και μπορω να τη συνδυασω με ενα freesync monitor αλλα ακουω οτι οι driver ειναι χαλια τρωνε crash τα παιχνιδια και το freesync δε δουλευει και πολυ καλα.

Ακουω γνωμες τι θα επιλεγατε στη θεση μου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα άλλαζα το mobo με tomahawk max αφού πας σε 3600 επεξεργαστή. Επίσης σε ssd βάλε https://www.skroutz.gr/s/16602097/Adata-XPG-SX8200-Pro-512GB.html?from=sku_spec_variations

Για gpu η 5700xt έχει μάλλον ακόμα κάποιες παιδικές ασθένειες που σε λίγο διάστημα θα διορθωθούν. Άλλοι πάλι όπως ο @billeiros δεν έχει κανένα απολύτως θέμα. Ακόμα ερευνατε το θέμα 😋

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μυτιλήνη ε; @Sheogorath και @DEADLAZARUS

συμφορουμιτες από τα μερη σου ρωτα αυτούς οπότε να έχεις κάποιον να βρίζεις άμα δεν τραβάει το machine 😂B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stathisgs800 είπε

Εχω κολλησει με το κολοπαιχνιδο τελευταια και επειδη το παλιο δε τραβαει ειπα να φτιαξω ενα καινουργιο build. Το θελω μονο για gamin. Pubg overwatch κ.λ.π

Ποσό που διαθέτουμε :1000-1100

Χρήση υπολογιστή : gaming

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. Προς το παρων εχω μια aoc 27 αρα ips 60hz μελλοντικα οταν ξαναμαζεψω θα παω σε 144hz

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?  Οχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Μυτιληνη

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Θα προτιμουσα ενα καταστημα

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? Θα το στησω εγω.

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . Οχι

Εχω καταληξει στα παρακατω και εχω ενα διλλημα για τη καρτα γραφικων.

Cpu: amd ryzen 3600

Mobo: x570 msi a pro

Ram: ram corsair ddr4 3200

Psu: corsair tx 650m

Ssd: intel 660p 1tb

Cpu cooler: cryorig h7

Pc case: aerocool aero 800

Gpu: εδω εχω το θεμα amd 5700xt ή rtx 2060 super. 

Ελεγα να παω στη 5700xt που βγαινει στα benchmarks πιο γρηγορη και μπορω να τη συνδυασω με ενα freesync monitor αλλα ακουω οτι οι driver ειναι χαλια τρωνε crash τα παιχνιδια και το freesync δε δουλευει και πολυ καλα.

Ακουω γνωμες τι θα επιλεγατε στη θεση μου...

Kαλησπέρα, για μητρική θα απέυφευγα τις φθηνές MSI, τα κάνανε μαντάρα με τα VRM σε αυτη την γενιά.

Συνεπώς αν θες X570 δες για αυτες εδώ https://www.skroutz.gr/s/19368075/Gigabyte-X570-Gaming-X-rev-1-0.html και https://www.skroutz.gr/s/19368199/Asus-Prime-X570-P.html

Εναλλακτικά πας στην Tomahawk max και γλιτώνεις κοντά 80 ευρώ. https://www.skroutz.gr/s/19600276/MSI-B450-Tomahawk-Max.html ή και αυτην για φθηνότερα, σχεδόν ίδια κάρτα είναι https://www.skroutz.gr/s/20085845/MSI-B450-A-Pro-Max.html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε φαγωθεί με τον adata ρε παιδιά. Για gaming σύστημα είτε βάλει τον πιο ακριβό nvme είτε βάλει sata ssd τα ίδια fps θα βγαζει. Ο ιντελ 660p είναι vfm και ο,τι πρέπει για τη χρήση που το θέλει. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση. Οποτε αλλαζω το mobo μονο, μαλλον θα προτιμηαω την χ570 της gigabite και για να ειμαι σιγουρος θα παω rtx2060 super και θα βρω μελλοντικα ενα g sync compatible monitor 144hz που θελω μολις μαζεψω cash παλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stathisgs800 είπε

Ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση. Οποτε αλλαζω το mobo μονο, μαλλον θα προτιμηαω την χ570 της gigabite και για να ειμαι σιγουρος θα παω rtx2060 super και θα βρω μελλοντικα ενα g sync compatible monitor 144hz που θελω μολις μαζεψω cash παλι. 

Προσωπικά θα πήγαινα στην Asus αν ειναι να βάλεις μεγαλύτερο επεξεργαστή κάποτε, γιατί αυτή της Giga έχει γυμνά mosfet στο πίσω μέρος αν δεν κάνω λάθος.

Φυσικά δεν θα έχεις κανένα θέμα με τον 3600.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...