Προς το περιεχόμενο

Μεγάλη η λίστα των φημολογούμενων συσκευών της Samsung που θα αναβαθμιστούν σε Android 10


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, stafaf είπε

Τι s8 γίνεται root? γνωρίζει κανείς αν έχει κοινότητα που να ασχολείται με αυτό (ρωτώ ως άσχετος με τα samsung). 

Εννοείται.

Με λίγο διάβασμα και λίγη προσοχή, θα έχεις καινούργιο τηλέφωνο. Δεν βλέπω την ώρα να λήξει η εγγύηση του δικού μου, για να του περάσω Lineage.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Εννοείται.

Με λίγο διάβασμα και λίγη προσοχή, θα έχεις καινούργιο τηλέφωνο. Δεν βλέπω την ώρα να λήξει η εγγύηση του δικού μου, για να του περάσω Lineage.

Πολλά τα προβλήματα. Πολλά όμως.. μείνε και την μαμά ρομ γιατί θα τραβάς τα τέτοια σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, stafaf είπε

Τι s8 γίνεται root? γνωρίζει κανείς αν έχει κοινότητα που να ασχολείται με αυτό (ρωτώ ως άσχετος με τα samsung). 

Μη μπλέξεις πάρε iphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Εννοείται.

Με λίγο διάβασμα και λίγη προσοχή, θα έχεις καινούργιο τηλέφωνο. Δεν βλέπω την ώρα να λήξει η εγγύηση του δικού μου, για να του περάσω Lineage.

 

5 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Πολλά τα προβλήματα. Πολλά όμως.. μείνε και την μαμά ρομ γιατί θα τραβάς τα τέτοια σου...

Δεν εχω samsung, πότε δεν είχα. 

Εγκυκλοπαιδικό το ενδιαφέρον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stafaf είπε

Δεν εχω samsung, πότε δεν είχα. 

Εγκυκλοπαιδικό το ενδιαφέρον. 

Δεν χάνεις τίποτε... Αλλά έχεις iphone.. 

κοίτα.. πάρε Xiaomi και εσύ να βρεις την υγειά σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Δεν χάνεις τίποτε... Αλλά έχεις iphone.. 

κοίτα.. πάρε Xiaomi και εσύ να βρεις την υγειά σου

Εχω βρε.

Και huawei έχω. 

Επεξ/σία από stafaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με ποιο σκεπτικό πετάνε έξω τις 2  χρόνων ναυαρχίδες note8/s8/s8+; Απαράδεκτο. Βγαινει iOs 13 και υποστηρίζεται το iPhone 6s. Συσκευή 5+ χρόνων. Μετά δε θα φταίνε τα apple fanboys που κράζουν.

Επεξ/σία από djdidi
  • Like 10
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχοντας Android τι να πω όλοι σας χθες πήρατε πρώτη φορά κινητό??? Δηλαδή αγοράζατε s8 και λέτε θα μας δίνουν αναβάθμιση μεχρι τα 4 ραμ και 200.000 σκορ antutu δεν σηκώνουν το λογισμικο?? Ρε παιδιά πάντα τόσα χρόνια ήταν 2 ετών αναβάθμιση έδινε και όχι μόνο η σαμσουνγκ... Δε λέω βλακεία! αλλά μην πέφτουμε από τα σύννεφα πια που έδωσε μόνο 2 αναβαθμίσεις σε σ8 και note 8...... δηλαδή s7 και s6 πήρανε κάτι παραπάνω και τώρα μας κάνει πουστιες? Να σας πω μια πουστια π.χ. note 10 το κυκλοφορούν με Android 9 σε λίγες μέρες παίρνει το 10 και αυτό μετράει για τις 1 από τις 2 αναβάθμισεις που θα πάρει οπότε αντί να είναι ενεργό σε αναβαθμίσεις 2 πραγματικά χρόνια είναι 1 και 2 μηνες.

Επεξ/σία από Atomic
  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σα χρήστης iOS και Android εδώ και χρόνια, μου φαίνεται ακόμα τρελό. Κάνω major iOS updates κάθε Σεπτέμβρη στο iPhone SE - 150€ από αγγελία παρακαλώ - και έχει την ολόιδια εμπειρία κινητού πλην τα headline features του εκάστοτε iPhone flagship.

Αυτό για τον επόμενο samsungά που θα πεταχτεί να μου πει ότι είμαι πρόβατο και τα σκάω για το μήλο ενώ είναι βυθισμένος στις διαφημίσεις και στο tracking σε ένα 2 ετών πρακτικά obsolete τηλέφωνο (και το lifeline που του δίνει η Google μέσω των Play Store updates δε μετράει, αυτό υπάρχει για να ανασάνουν τα Google services σε βάθος χρόνου).

 

Edit: Συγνώμη για τo βιτριόλι αλλά η υποκρισία και η ωραιοποίηση σε κάποιες πρακτικές αυτής της βιομηχανίας μου γυρνάνε τα λαμπάκια.

Επεξ/σία από araikos
  • Like 11
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την αίσθηση ότι αυτός είναι ένας τρόπος για τις εταιρείες να βγάλουν τις αξιόλογες παλιοτερες συσκευές τους (πχ Note 8, S8) εκτός συναγωνισμού με καινούργιες συσκευές (πχ. Note 9, s9), ώστε να αυξήσουν τις πωλήσεις αυτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, araikos είπε

Σα χρήστης iOS και Android εδώ και χρόνια, μου φαίνεται ακόμα τρελό. Κάνω major iOS updates κάθε Σεπτέμβρη στο iPhone SE - 150€ από αγγελία παρακαλώ - και έχει την ολόιδια εμπειρία κινητού πλην τα headline features του εκάστοτε iPhone flagship.

Αυτό για τον επόμενο samsungά που θα πεταχτεί να μου πει ότι είμαι πρόβατο και τα σκάω για το μήλο ενώ είναι βυθισμένος στις διαφημίσεις και στο tracking σε ένα 2 ετών πρακτικά obsolete τηλέφωνο (και το lifeline που του δίνει η Google μέσω των Play Store updates δε μετράει, αυτό υπάρχει για να ανασάνουν τα Google services σε βάθος χρόνου).

Edit: Συγνώμη για τo βιτριόλι αλλά η υποκρισία και η ωραιοποίηση σε κάποιες πρακτικές αυτής της βιομηχανίας μου γυρνάνε τα λαμπάκια.

Η apple έχει άλλη φιλοσοφία, γιατί είναι η apple και όλα τα προϊόντα της έχουν εξαιρετικό support και πιθανόν γιατί ο μόνος ανταγωνιστής στην πλατφόρμα της είναι ο ίδιος της ο εαυτός. Γι' αυτό και όλα τα iphone είναι αναβαθμίσιμα.

Συμφωνώ με αυτά που αναφέρεις και θα προσθέσω ότι και άλλες παλιές εταιρείες τύπου samsung κάνουν ακριβώς το ίδιο δυστυχώς και έχουν ισοπεδωσει την όποια αξία δίνουν στους αγοραστές ανεξαρτήτως budget. (αν και ο μόνος που έχει μείνει είναι η samsung, γιατί η sony μόνο αισθητήρες βγάζει πλεον).

 

 

17 λεπτά πριν, Atomic είπε

Έχοντας Android τι να πω όλοι σας χθες πήρατε πρώτη φορά κινητό??? Δηλαδή αγοράζατε s8 και λέτε θα μας δίνουν αναβάθμιση μεχρι τα 4 ραμ και 200.000 σκορ antutu δεν σηκώνουν το λογισμικο?? Ρε παιδιά πάντα τόσα χρόνια ήταν 2 ετών αναβάθμιση έδινε και όχι μόνο η σαμσουνγκ... Δε λέω βλακεία! αλλά μην πέφτουμε από τα σύννεφα πια που έδωσε μόνο 2 αναβαθμίσεις σε σ8 και note 8...... δηλαδή s7 και s6 πήρανε κάτι παραπάνω και τώρα μας κάνει πουστιες? Να σας πω μια πουστια π.χ. note 10 το κυκλοφορούν με Android 9 σε λίγες μέρες παίρνει το 10 και αυτό μετράει για τις 1 από τις 2 αναβάθμισεις που θα πάρει οπότε αντί να είναι ενεργό σε αναβαθμίσεις 2 πραγματικά χρόνια είναι 1 και 2 μηνες.

Κάποια στιγμή θα φτάσουμε στο εξάμηνο...και μετά αναβαθμίσεις γιοκ...

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Δεν χάνεις τίποτε... Αλλά έχεις iphone.. 

κοίτα.. πάρε Xiaomi και εσύ να βρεις την υγειά σου

Τα Xiaomi ποσες μεγαλες αναβαθμισεις δινουν που θα βρει την υγεια του?

Τελευταια φορα που κοιταξα και αυτοι 2 μεγαλες αναβαθμισεις δινανε......

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις με Galaxy S2 τίποτα ρε $am$ung; 😡599€ το είχα πάρει το 2011, έλεος! 😡Θα το γυρίσω σε LG μου φαίνεται να έχω το κεφάλι μου ήσυχο απο θέμα αναβαθμίσεων...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...