Προς το περιεχόμενο

Νέα "μαζεμένη" συσκευή


spy94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα γνωστή ψάχνει συσκευή με σχετικά μικρές διαστάσεις,σίγουρα κάτω από 150mm.Απλη χρηση, ίντερνετ και φωτογραφίες,θα αντικαταστήσει το mi a1 που της έφτανε αλλά είναι λίγο μεγάλο με μέτριες καμερες.Θελουμε κάτι vfm με budget μέχρι βαριά 300€, ίσως και μεταχειρισμένο αν βρεθεί κάποια καλή περίπτωση.Καταληξαμε λόγω εμφάνισης-μεγεθους-κοστους σε mi 9 se και iphone 6s η 7.Προτιμησεις?Άλλες προτάσεις που δεν εξετάσαμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι σειρες compact της σωνει. Πχ χζ2 compact ....ημουν στη θεση σου και εκει κατεληξα χ compact.  Αρκετα καλο σε ολα του και αδιαβροχο... το χζ2 κλασεις ανωτερο απο το δικο μου.

Επεξ/σία από ELTASSOS
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ELTASSOS είπε

Οι σειρες compact της σωνει. Πχ χζ2 compact ....ημουν στη θεση σου και εκει κατεληξα χ compact.  Αρκετα καλο σε ολα του και αδιαβροχο... το χζ2 κλασεις ανωτερο απο το δικο μου.

Δεν τρελάθηκε κιόλας εμφανισιακά :P

Ευχαριστώ πολύ πάντως για την πρόταση δεν το είχα στα υπόψιν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Payne83 είπε

Για μένα το Mi9 με ένα μείον στη μπαταρία του. 

H μπαταρία μας καλύπτει, εξάλλου και οι υπόλοιπες συσκευές την ίδια περίπου αυτονομία αν όχι χειρότερη θα έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για flagship και πραγματικά compact επιλογή (μόλις 142 mm) είναι το s10e, το οποίο βέβαια ξεφεύγει κατά πολύ από το ποσό που ορίζεις, ακόμα και σε μεταχειρισμένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τρελαθήκατε εμφανισιακά με τα Compact της Sony και τρελαθήκατε με τα iphone 6s και 7;  Όλα χάλια είναι με τα σημερινά δεδομένα...

Δυστυχώς και εγώ μπορώ να προτείνω μόνο το S10e. Πάρα πολύ ακριβό, αλλά πιστεύω πως μόλις η γνωστή σου δώσει τα χρήματα και της φύγει το μούδιασμα, θα καταλάβει ότι έκανε το σωστό.

Μικρό, όμορφο, άριστες κάμερες, καλή διάρκεια μπαταρίας.

θα πρότεινα και το Samsung A40. Είναι μερικά κλικ σε όλα κάτω από το S10e, αλλά είναι και πολύ φθηνότερο. Το μόνο που με ανησυχεί είναι αυτό που λες για το ότι θέλεις καλή κάμερα. Το Α40 είναι το μόνο στην κατηγορία του με υπερευρυγώνιο φακό, που είναι πολύ χρήσιμος σε πολλές περιπτώσεις. Δεν ξέρω αν θα σε καλύψει η ποιότητα των φωτογραφιών του. Προσωπικά τις βρίσκω ανεκτές, αλλά μέχρι εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Δεν τρελαθήκατε εμφανισιακά με τα Compact της Sony και τρελαθήκατε με τα iphone 6s και 7;  Όλα χάλια είναι με τα σημερινά δεδομένα...

Δυστυχώς και εγώ μπορώ να προτείνω μόνο το S10e. Πάρα πολύ ακριβό, αλλά πιστεύω πως μόλις η γνωστή σου δώσει τα χρήματα και της φύγει το μούδιασμα, θα καταλάβει ότι έκανε το σωστό.

Μικρό, όμορφο, άριστες κάμερες, καλή διάρκεια μπαταρίας.

θα πρότεινα και το Samsung A40. Είναι μερικά κλικ σε όλα κάτω από το S10e, αλλά είναι και πολύ φθηνότερο. Το μόνο που με ανησυχεί είναι αυτό που λες για το ότι θέλεις καλή κάμερα. Το Α40 είναι το μόνο στην κατηγορία του με υπερευρυγώνιο φακό, που είναι πολύ χρήσιμος σε πολλές περιπτώσεις. Δεν ξέρω αν θα σε καλύψει η ποιότητα των φωτογραφιών του. Προσωπικά τις βρίσκω ανεκτές, αλλά μέχρι εκεί.

Δεν το είδε καν από κοντά,αλλά δεν τρελάθηκε.S10e δεν πρόκειται να της προτείνω καν,δεν αξίζει για την χρήση της.Στην τελική πάμε στο mi 9 se δεν νομίζω να αξίζει τα διπλά λεφτά.Το a40 το είχαμε στο μυαλό μας το είδαμε από κοντά φάνηκε οριακό,η κάμερα δεν εντυπωσιάζει και πάλι καταλήγουμε στο mi 9 se.Τα iphone της άρεσαν και μένα μου φαίνονται οκ απλά λόγω παλαιότητας το φρενάρουμε ελαφρώς.

Σε ευχαριστώ πολυ για τις προτάσεις σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...