Προς το περιεχόμενο

Τριπλός διακόπτης <βραχυκύκλωμα>


Mrsmoke95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας , μήπως κάποιος εδώ μέσα ξέρει με σιγουριά άμα οι τριπλοι διακόπτες πλέον έχουν καταργηθεί ; Διότι προκαλούσαν βραχυκύκλωμα ; 

Πηγα ένα απόγευμα στην τεχνοματ και καθώς ήθελα να πάρω έναν άλλον διακόπτη ,  για το χωλ μου ο οποίος είναι τριπλός μου ήταν πως δεν βγενουν άλλο διότι προκαλούν βραχυκύκλωμα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλακείες σου είπαν. Προφανώς και δεν εχουν καταργηθεί. Μια απλή αναζήτηση στον Σκρουτζ θα σε πείσει.

Εκτός αν εννοούσε ο υπάλληλος ότι οι τριπλοι που έφερναν αυτοί έχουν καταργηθεί.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Mrsmoke95 είπε

Υπάρχει περιπτώσει ομως με τον τριπλό διακόπτη , να υπάρξει κάποιο βραχυκύκλωμα όπως μου είπαν ; 

δεν γινονται αυτα. Αν ο ηλεκτρολογος δεν κανει σωστη δουλεια μπορει να κανει λαθος σε οτιδηποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμα , έχω αγοράσει ένα φορνο μικροκυμάτων 1400 watt , όταν το συνδέω στο σπίτι σε οποίαδηποτε μπριζα πέφτει η ασφάλεια ξέρετε τη μπορεί να φταίει ; Ενώ το φουρνακι δεν έχει θέμα (δοκιμασμένο ) .Και στο σπίτι έχω και άλλες συσκευές τηλεόραση κουζίνα πληντιριο και δεν μου έχουν κάνει κολλήματα πουθενά . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Mrsmoke95 είπε

Και κάτι ακόμα , έχω αγοράσει ένα φορνο μικροκυμάτων 1400 watt , όταν το συνδέω στο σπίτι σε οποίαδηποτε μπριζα πέφτει η ασφάλεια ξέρετε τη μπορεί να φταίει ; Ενώ το φουρνακι δεν έχει θέμα (δοκιμασμένο ) .Και στο σπίτι έχω και άλλες συσκευές τηλεόραση κουζίνα πληντιριο και δεν μου έχουν κάνει κολλήματα πουθενά . 

Το φουρνάκι φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Mrsmoke95 είπε

Και κάτι ακόμα , έχω αγοράσει ένα φορνο μικροκυμάτων 1400 watt , όταν το συνδέω στο σπίτι σε οποίαδηποτε μπριζα πέφτει η ασφάλεια ξέρετε τη μπορεί να φταίει ; Ενώ το φουρνακι δεν έχει θέμα (δοκιμασμένο ) .Και στο σπίτι έχω και άλλες συσκευές τηλεόραση κουζίνα πληντιριο και δεν μου έχουν κάνει κολλήματα πουθενά . 

Ποιά ασφάλεια πέφτει;

Ο αντίηλεκτροπηξιακος(λαϊκιστή ρελε διαφυγής);

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, christakos07 είπε

Ποιά ασφάλεια πέφτει;

Ο αντίηλεκτροπηξιακος(λαϊκιστή ρελε διαφυγής);

Της κουζίνας ο διακόπτης 

2 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Το φουρνάκι φταίει.

Δεν φταίει με τίποτα αυτό διότι αυτό νόμιζα και εγώ και το πήγα πίσω το δοκίμασαν εκεί και λειτουργούσε κανονικά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Mrsmoke95 είπε

Της κουζίνας ο διακόπτης 

Δεν φταίει με τίποτα αυτό διότι αυτό νόμιζα και εγώ και το πήγα πίσω το δοκίμασαν εκεί και λειτουργούσε κανονικά .

Πόσα [A] είναι η ασφάλεια; Τι συσκευές λειτουργούν εκείνη τη στιγμή;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λειτουργεί τίποτα άλλο μόνο το φουρνακι αλλά Πάρο όλα αυτά πέφτει . Η ασφάλεια της κουζίνας . Και που το πήγα στο σαλονι έπεσε η ασφάλεια του σαλονιού . Δεν ξέρω ποσά αμπερ είναι η ασφάλεια . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mrsmoke95 είπε

Δεν λειτουργεί τίποτα άλλο μόνο το φουρνακι αλλά Πάρο όλα αυτά πέφτει . Η ασφάλεια της κουζίνας . Και που το πήγα στο σαλονι έπεσε η ασφάλεια του σαλονιού . Δεν ξέρω ποσά αμπερ είναι η ασφάλεια . 

Δοκίμασε το στην πρίζα του πλυντηρίου ή στην πρίζα του κλιματιστικού. Αν δεν δουλεύει και εκεί το πιο πιθανό να έχει πρόβλημα το φουρνάκι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...