Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ζητάει από τους χρήστες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί με το Galaxy Fold


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στη μαύρη αγορά έχει φτάσει τα 5.000$.Μονο λίγοι θα καταφέρουν να το αγοράσουν οι υπόλοιποι θα το βλέπουν σε φωτογραφία,θα μας λένε πόσο ευαίσθητο είναι και θα χαίρονται με το νέο iphone με τις 3 κάμερες

Επεξ/σία από Kleathhs
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elteo είπε

Μιλάμε για τα ίδια άτομα που όταν παίρνουν το Redmi Note 7 των 200 ευρώ του βάζουν θήκη + tempered glass. 😂

Επειδή έχω τη μύγα, μπορείς να μου εξηγήσεις τι χλευάζεις στην πιο πάνω ενέργεια?

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Soulson είπε

Πριν βγει κάτι τεχνολογικά έχουν βγει αναλυτές που κάνουν αυτή τη δουλειά και έτσι υπολογίζεται αν αξίζει να πέσουν εκατομμύρια δεν περιμένουν και δεν υπολογίζουν την απάντηση ενός forumίτη κάποιου  τυχαίου site στην Ελλάδα. Έτσι έλεγαν πολλοι ήταν κουραστικά και τα note και γενικά phablets Και δεν εξυπηρετούσαν τότε και όλα έχουν γίνει τα κανονικά στις ίντσες των phablets  και βγάλανε και ακόμα μεγαλύτερα σε plus, max κλπ σήμερα.  Πάντα θα υπάρχει η ανάγκη για μεγαλύτερη οθόνη. Και όταν υπάρχει ο τρόπος για εύκολη μεταφορά  και να μπει στην τσέπη τότε είναι μονόδρομος. 

Εγώ πάντως δεν είπα ποτέ μου ότι θα είναι ενοχλητικά τα note, κατανοούσα τη χρήση τους

 

Στα αναδιπλούμενα αδυνατώ

 

Και επειδή το ίδιο θα κάνει και η πλειοψηφία θα πάνε αλλαφτα

 

Οκ εγώ μπορεί να μην είναι αναλυτής, αλλά δεν θα είναι η πρώτη φορά που οι αναλυτές δεν έπιασαν τον παλμό της αγοράς

 

Είμαι όμως καταναλωτής που έχω μια σχετική εμπειρία σε αυτά τα θέματα ως καταναλωτής και λέω αυτό

 

Γενικά πάντως τα περισσότερα πράγματα που έχω γράψει εδώ στο φόρουμ (για το αν θα περπατήσει ή όχι κάτι) έχουν βγει και δεν επικαλούμαι κληρονομικό χάρισμα, απλά κοινή λογική

 

Βέβαια η επιτυχία ενός προϊόντος είναι σχετική πάντα και ανάλογα το πού απευθύνεται και ποιος είναι ο στόχος

Εδώ πάντως θα είμαστε και να θυμάσαι ότι μαζικά αυτή η τεχνολογία δεν παίζει να υιοθετηθει από τον κόσμο ειδικά όπως είναι τώρα που είναι για γέλια

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

Εγώ πάντως δεν είπα ποτέ μου ότι θα είναι ενοχλητικά τα note, κατανοούσα τη χρήση τους

Στα αναδιπλούμενα αδυνατώ

Στο μέλλον θα σου αρέσουν. Θα το δεις. Χρόνο χρειάζεται να ωριμάσει.. Έχω σκεφτεί πάνω από 20 χρήσεις προσωπικά και για τις δουλειές μου άλλα μαζί γενικά για την καθημερινότητα μου. Ευελπιστώ και σε πενάκι μελλοντικά και θα είμαι φωτιά. Τα λεφτά παρα πολλά βέβαια ακόμα άλλα όταν υπάρχουν άλλα κλασικα smartphones με 1.300-1.500.-1.700 είναι πολύ λογικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, vargas είπε

Για γέλια η sammy ,με αυτη την συσκευή . Η μεγαλύτερη ξεφτίλα σε 2k usd συσκευή να έχεις βάλει πλαστική οθόνη

Αν ανακαλύψεις γυαλί που διπλώνει σαν πλαστικό, να τους το πεις. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Εγώ πάντως δεν είπα ποτέ μου ότι θα είναι ενοχλητικά τα note, κατανοούσα τη χρήση τους

Στα αναδιπλούμενα αδυνατώ

Και επειδή το ίδιο θα κάνει και η πλειοψηφία θα πάνε αλλαφτα

Οκ εγώ μπορεί να μην είναι αναλυτής, αλλά δεν θα είναι η πρώτη φορά που οι αναλυτές δεν έπιασαν τον παλμό της αγοράς

Είμαι όμως καταναλωτής που έχω μια σχετική εμπειρία σε αυτά τα θέματα ως καταναλωτής και λέω αυτό

Γενικά πάντως τα περισσότερα πράγματα που έχω γράψει εδώ στο φόρουμ (για το αν θα περπατήσει ή όχι κάτι) έχουν βγει και δεν επικαλούμαι κληρονομικό χάρισμα, απλά κοινή λογική

Βέβαια η επιτυχία ενός προϊόντος είναι σχετική πάντα και ανάλογα το πού απευθύνεται και ποιος είναι ο στόχος

Εδώ πάντως θα είμαστε και να θυμάσαι ότι μαζικά αυτή η τεχνολογία δεν παίζει να υιοθετηθει από τον κόσμο ειδικά όπως είναι τώρα που είναι για γέλια

Όπως εσύ δεν βρίσκεις λόγο είμαι κι εγώ που βρίσκω λόγο. Δεν γίνεται να βγάζεις γενικό συμπέρασμα φίλε μου. Η κοινή λογική που λες που την είδες; Γιατί οποίος το έχει δει από κοντά είναι ενθουσιασμένος ψάξε λίγο και θα το δεις. Δεν υπάρχει κοινή λογική και σίγουρα μην τη βγάζεις από το καταναλωτικό κοινό της Ελλάδας. Δεν το υπολογίζουν καν και το ξέρεις. Επίσης όπως λέει ο φίλο πιο πάνω αν ψάχνεις θα δεις ότι έχει φτάσει τα 5000$ στη μαύρη αγορά μιας και έχει διατεθεί σε μικρές ποσότητες. Αν ήταν να μην πάει δεν θα είχε ούτε αυτές τις πωλήσεις. Ότι βγήκε ξεπουληθηκε. Όσο για τη γενική αγορά δεν θα αντικαταστήσει τα κανονικά smartphones Αλλά σίγουρα θα συνυπάρξει. Ακόμα και σήμερα υπάρχουν κινητά όπως τα παλιά. Δεν σημαίνει ότι έφυγαν από την αγορά λόγω των smartphones. 

Επεξ/σία από Soulson
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Αν ανακαλύψεις γυαλί που διπλώνει σαν πλαστικό, να τους το πεις. 

Σοβαρά τώρα είναι το επιχείρημα σου αυτό ;   Πολύ απλά μπορούσαν να βάλουν γυαλί παντού εκτός από τις άκρες που διπλώνει ..επίσης πολλές εταιρείες ήδη έχουν φτιάξει πατέντες για γυαλί που λυγίζει  https://www.theverge.com/2019/3/5/18251328/apple-corning-foldable-display-gorilla-glass-bendable-smartphone. Αλλά όταν πας να τα πάρεις χοντρά με φτηνό κατασκευές καταλήγεις να γελάνε όλοι μαζι σου .

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά λέει. Αν δώσεις 2.000 ευρώ για ένα τηλέφωνο θα πρέπει και να το προσέχεις. Και ειδικά κάτι τέτοιο που ακόμα είναι πολύ φρέσκο τεχνολογικά... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Soulson είπε

Του έβγαλε το λάδι ο Jerry και λειτουργεί. Αν έχετε σκοπούς για τέτοια πάρτε Caterpillar. Έτσι κι αλλιώς δεν μπορείτε να κατανοήσετε κάτι παραπάνω όσοι κραζετε. Η τεχνολογία ήρθε και θα μείνει... Μπράβο sammy ξέφυγες από το innovation καμερών μόνο. Μακάρι να το δούμε στην Ευρώπη σύντομα.. θα το τσιμπήσω μόνο και μονο για να λέω Σε όποιον κράζει ότι το κινητό του είναι "τρε πασέ".

Και θα του λες μην το ακουμπάς μόνο στην οθόνη μην χαλάσει ..κ θα γελάει ο τρε πασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, telis είπε

Το ξεπατωσε. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πόσο εύκολο είναι να μπει αμμος στον μεντεσέ και το ότι η οθόνη την γρατζουνας απλά με το νύχι 

Στα clamshell phones δεν έμπαινε άμμος; Τώρα για την οθόνη, δεν υπάρχει υλικό που να είναι ευκαμπτο και να έχει υψηλή σκληρότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kurkosdr είπε

Στα clamshell phones δεν έμπαινε άμμος; Τώρα για την οθόνη, δεν υπάρχει υλικό που να είναι ευκαμπτο και να έχει υψηλή σκληρότητα.

Δες το βίντεο. Μπήκε αμέσως δίχως να σημαδευψει στην εγκοπή.

Επίσης δεν ξέρω τι υλικό υπάρχει ή μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Αυτό που έχει τώρα είναι πραγματικά πολύ μαλάκο. Γρατζουνιές για πλάκα πραγματικά. Στην ουσία το προϊόν είναι μόνο για επίδειξη όχι για χρήση 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...