Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ζητάει από τους χρήστες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί με το Galaxy Fold


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Πολυ καλο το concept και προβλεπω πως οταν εξελιχθεί θα ειναι σουπερ. Ειμαι υπέρμαχος της οσο το δυνατόν μεγαλυτερης portable οθονης και αν συνδυαστεί και με ενα πενακι α λα Note οπως είπαν πιο πριν, θα ήταν φοβερη φαση.

Αλλα προσωπικά με αγχώνει τρομερα το ποσο μαλακη ειναι η οθόνη. Προφανως δεν θα κανω crash test διπλωνοντας το ανάποδα κλπ, αλλα σιγουρα δεν μπορω να αποκλεισω πως θα πατησω καποια στιγμη λιγο παραπανω την οθόνη ή θα την ακουμπησω με το νύχι. Οποτε αν ειναι να γρατζουνιζεται για πλακα, υπάρχει θεμα. 

Το drop test δε μου λεει κατι, εχω αλλαξει απειρα κινητα και παιζει ενα δυο να μου εχουν πεσει μια δυο φορες, δεν θα σκεφτόμουν καν αυτο, αλλα το να μπει καποιο σκουπιδακι μεσα οταν το διπλωσω κλπ, ειναι κατι που μπορει ευκολα να συμβεί.

Γενικά ξαναλεω, καλο concept, προφανης η καινοτομια της συσκευής, αλλα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, georgetsl είπε

υποστηριζεις καθε εταιρια που την χτυπαει η xiaomi αλυπητα ....απο τα σχολια σου φαινεται ολοκαθαρα οτι δεν αντεχεις τους αλλους που αγοραζουν φβηνοτερα κινητα που ειναι ανωτερα απο αλλων εταιριων που κοστιζουν τα διπλασια .....

Κλασσικα οτι να ναι σχολιο και οτι να ναι συμπερασμα.

Απο τα σχολια τα δικα μου φαινεται οτι δεν αντεχω τους αλλους που αγοραζουν φθηνοτερα κινητα ή οι υπολοιποι που κραζουν ναυαρχιδες γνωστων εταιρειων λες και τους υποχρεωνει κανεις να τις αγορασουν με το ζορι και day one?

Σοβαρευτειτε επιτελους λιγο ορισμενοι με αυτα που γραφετε.

Ουτε εγω θα το παρω το Galaxy Fold,αλλα δεν θα μπω να το θαψω απλα γιατι ετσι,οπως κανετε πολλοι αλλοι.

Βρειτε με κατι αλλο να ασχοληθειτε απο το να κραζετε συσκευες εταιρειων απλα και μονο με βαση το ποσο κοστιζουν....

14 λεπτά πριν, stormrain είπε

Γενικά ξαναλεω, καλο concept, προφανης η καινοτομια της συσκευής, αλλα...

Μα πως ειναι προφανης η καινοτομια,αφου καποιοι συμφορουμιτες πιο πισω ελεγαν οτι δεν υπαρχει τιποτα το καινοτομο στα foldable κινητα :D

Εχουν παρει παντως καποια μετρα στο κομματι της υποστηριξης,αν και θεωρω fail το γεγονος οτι σου χρεωνουν παραπανω χρηματα για αντικατασταση οθονης σε τοσο ακριβη συσκευη

532497915_Galaxyfold.jpg.308a3bdb4022fdcaabc8cefb86ec3ffe.jpg

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/9/2019 στις 5:29 ΜΜ, telis είπε

Δες το βίντεο. Μπήκε αμέσως δίχως να σημαδευψει στην εγκοπή.

Επίσης δεν ξέρω τι υλικό υπάρχει ή μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Αυτό που έχει τώρα είναι πραγματικά πολύ μαλάκο. Γρατζουνιές για πλάκα πραγματικά. Στην ουσία το προϊόν είναι μόνο για επίδειξη όχι για χρήση 

Και στα clamshell αν σου πέσει άμμος πάνω μπαίνει στην εγκοπή. 

Η οθόνη είναι εσωτερική και προστατευόμενη, σαν το panel ενός λαπτοπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...