Προς το περιεχόμενο

eBay 2 κουπόνια 10% και 20% [ΤΕΛΟΣ]


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Προσεξτε οσοι δεν ξερετε: Στο τελωνειο ¨Δεν δεχονται τα κουπονια". Δηλαδη θα υπολογισουν την "Αρχικη αξια"  γιατι ζητανε πλεον και την σελιδα του προιοντος . Προσεξτε μην την πατησετε . Δεν λαμβανει το τελωνειο υπ οψιν "Κανενα Κουπονι¨. Απλα δεν το δεχεται .

ισχυει αυτο

προσωπικα για εντος ΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stel106 είπε

ισχυει αυτο

προσωπικα για εντος ΕΕ

Μια παρατηρηση. "Επιλεκτικα", και κρινει καθε χωρα αν θα το εφαρμοσει. Εχω φιλο στην Γερμανια που αγοραζει και απο ebay και απο Aliexpress και το τελωνειο δεχεται τα κουπονια, σαν εκπτωση. Η Ελλαδα οπως παντα μας ξεζουμιζει σε ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ulb είπε

Πάλι στην απ έξω με άφησε εμένα το eBay πάνω που θέλω να κάνω αγορά :P
Ούτε το ένα κουπόνι παίζει, ούτε το άλλο 😣

τυχερέ!!!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα ένα ρολογάκι που κοιτάζα καιρό από έναν πωλητή στην Ισπανία. Κρίμα βέβαια που δεν έκοψε κι από τα μεταφορικά 20% γιατί ήτανε ένα 20€ μόνα τους.

 

Ευχαριστώ TS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makhs5 είπε

Προσεξτε οσοι δεν ξερετε: Στο τελωνειο ¨Δεν δεχονται τα κουπονια". Δηλαδη θα υπολογισουν την "Αρχικη αξια"  γιατι ζητανε πλεον και την σελιδα του προιοντος . Προσεξτε μην την πατησετε . Δεν λαμβανει το τελωνειο υπ οψιν "Κανενα Κουπονι¨. Απλα δεν το δεχεται .

Στέλνεις την τελική πληρωμή με paypal, όπου είναι ξεκάθαρο το ποσό που πλήρωσες. Ή στέλνεις την κίνηση της κάρτας σου όπου δεν αναγράφεται επίσης κανένα κουπόνι. Οπότε υπάρχει και για αυτό λύση :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Billator είπε

Στέλνεις την τελική πληρωμή με paypal, όπου είναι ξεκάθαρο το ποσό που πλήρωσες. Ή στέλνεις την κίνηση της κάρτας σου όπου δεν αναγράφεται επίσης κανένα κουπόνι. Οπότε υπάρχει και για αυτό λύση :) 

Μαλλον δεν παρηγγειλες τον τελευταιο μηνα, ζητανε πλεον "Υποχρεωτικα" Και απο το site σε pdf ολοκληρη την σελιδα που εκανες αγορα. Θελουν να φαινονται ολες οι πληροφοριες της αγορας πλεον. Δηλ φαινεται και το κουπονι της εκπτωσης, γι αυτο ακριβως το κανουν, καινουριο μετρο να μας ξεζουμιζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Μαλλον δεν παρηγγειλες τον τελευταιο μηνα, ζητανε πλεον "Υποχρεωτικα" Και απο το site σε pdf ολοκληρη την σελιδα που εκανες αγορα. Θελουν να φαινονται ολες οι πληροφοριες της αγορας πλεον. Δηλ φαινεται και το κουπονι της εκπτωσης, γι αυτο ακριβως το κανουν, καινουριο μετρο να μας ξεζουμιζουν

Μόλις πριν 1 εβδομάδα το έκανα. Δεν μου ζήτησαν τίποτα παραπάνω από αυτά που έστειλα.
Στο Ebay συγκεκριμένα στην παραγγελία σου στο site τους δεν δείχνει το κουπόνι και δείχνει την τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά. Προσωπικά δεν είχα θέμα, ίσως δεν το προσέγγισες σωστά εσύ.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Billator είπε

Μόλις πριν 1 εβδομάδα το έκανα. Δεν μου ζήτησαν τίποτα παραπάνω από αυτά που έστειλα.
Στο Ebay συγκεκριμένα στην παραγγελία σου στο site τους δεν δείχνει το κουπόνι και δείχνει την τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά. Προσωπικά δεν είχα θέμα, ίσως δεν το προσέγγισες σωστά εσύ.

 

Κανω παρα πολλες αγορες, και εγω και ο κολλητος μου, ξερω πως να χειριζομαι τα θεματα γιατι χρονια αγοραζω απ εξω, και σε μενα και στον φιλο μου, παραγγειλαμε την ιδια μερα και το τσεκαρανε στις 14 του μηνος ζητησαν την σελιδα του προιοντος εκει που φαινεται η αγορα στο total, που δεν μπορεις να κρυψεις το κουπονι οσο και να θελεις. Πιστεψε με, ξερω πως να λειτουργω με τοσα χρονια αγορες απ εξω, φυσικα τους εστειλα πρωτα την αποδειξη του paypal, και αυτην τη φορα δεν το δεχτηκανε και στον φιλο μου, και ζητησανε οτι εγραψα πιο πανω, αλλαξανε συστημα, θα το δεις κι εσυ αυτο στις απο δω και περα αγορες.

Το Order details του ebay ζητησαν pdf. Που φαινεται ξεκαθαρα το κουπονι εκει, και να θες να το κρυψεις δεν κρυβεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Μαλλον δεν παρηγγειλες τον τελευταιο μηνα, ζητανε πλεον "Υποχρεωτικα" Και απο το site σε pdf ολοκληρη την σελιδα που εκανες αγορα. Θελουν να φαινονται ολες οι πληροφοριες της αγορας πλεον. Δηλ φαινεται και το κουπονι της εκπτωσης, γι αυτο ακριβως το κανουν, καινουριο μετρο να μας ξεζουμιζουν

σε άλλους έτσι σε άλλους αλλιώς...

κσι εμένα με βάζει σε σκέψη αν πέσω στο στραβοξυλο και δεν δεχτεί το κουπόνι.

έστειλα πριν 10 μέρες απόδειξη απο paypal που έλεγε 80€ και απο επάνω με μικρά γράμματα οτι εχει γίνει refund 25 μέσα πορτοκαλί κύκλο που έγινε με το paint.

Τίποτα άλλο.

 

Τώρα έχω 3 παραγγελίες με 2-3 σώβρακα η καθε μία και έχουν μπει όλα τελωνείο.

χαχαχα ελπίζω να μην το τσεκάρουν αυτό με το κουπόνι.

 

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα 173€ βγαίνει ο ryzen 3600 από πωλητή στην Γερμανια με αγορά από το app.  Στο skroutz βγαίνει στα 311€.

https://www.ebay.com/itm/AMD-Ryzen-5-3600-CPU-6x-3-60GHz-Sockel-AM4-Prozessor-mit-Kuhler/401842433055

Επεξ/σία από kostas123pao
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, drdedus είπε

σε άλλους έτσι σε άλλους αλλιώς...

κσι εμένα με βάζει σε σκέψη αν πέσω στο στραβοξυλο και δεν δεχτεί το κουπόνι.

έστειλα πριν 10 μέρες απόδειξη απο paypal που έλεγε 80€ και απο επάνω με μικρά γράμματα οτι εχει γίνει refund 25 μέσα πορτοκαλί κύκλο που έγινε με το paint.

Τίποτα άλλο.

Τώρα έχω 3 παραγγελίες με 2-3 σώβρακα η καθε μία και έχουν μπει όλα τελωνείο.

χαχαχα ελπίζω να μην το τσεκάρουν αυτό με το κουπόνι.

Με το που δουν το κουπονι ετσι κι αλλοιως δεν το δεχονται. Σημασια εχει να τυχεις σε καποιον που "ισως" δεν ζητησει Order details της αγορας μαζι με το paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλ κορωνα γραμματα να τυχεις σε τελωνειακο που δεν θα ζητησει το Order details, ειλικρινα ειδικα αυτο με το κουπονι που δεν τα εγκρινουν με εχει κανει να θυμωσω παρα πολυ. Γιατι ειπα πιο πριν εχω γνωστο στη γερμανια που σε ολες τις αγορες που κανει με κουπονια, και κανει κι αυτος πολλες, σε καμια δεν αφαιρεσαν κουπονι, μονο εδω στην ελλαδα να μας αρμεξουν, κι ας μας τα παιρνουν ολα.

Επεξ/σία από makhs5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...