Προς το περιεχόμενο

eBay 2 κουπόνια 10% και 20% [ΤΕΛΟΣ]


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, matrixxx είπε

Ειναι κατι περισσοτερο απο προφανες οτι αυτη η ιστορια με τα κουπονια εχει καποια σχεση με τις ακυρωσεις με τον εναν η αλλο τροπο.

Ο μονος που κερδισε ειναι το ebay που ενω δεν θα περνουσα ποτε την εφαρμογη στο κινητο μου με τις οποιες αδειες εχει και τα οποια (ακριβα στην εποχη μας) δεδομενα τσιμπησε, μου εδωσε τυρακι-κινητρο να το κανω. Και στο τελος εμεινε αυτο το κερδος για το μαγαζι και εγω απλα δανεισα χωρις να θελω ενα πενηνταρικο για καποιες μερες σε εναν πωλητη του και στο υποκαταστημα του που λεγεται paypal και  εχασα και 2 ωρες να τσεκαρω προιοντα και τιμες.

Ακριβως αυτο. "Δανεισαμε" τα χρηματα. Εγω παντως ηδη γραφω μια καλη "Εκθεση" σε ebay και paypal. Τουλαχιστον να μην μας περνανε για βλακες οι πωλητες η οποιοσδηποτε αλλος

1 λεπτό πριν, Theofi είπε

αν ειναι να αγορασω κινεζικα μπιχλιμπιδια παντως προτιμω το αλι.  απο ευρωπη και αμερικη που αγοραζω δεν ειχα ποτε θεμα

Μα αυτο ακριβως γραφω πιο πανω. Αν δεν ηταν τα κουπονια εγω το ebay το ειχα παρατησει εδω και εδω και 3 χρονια. Μονο Alliexpress αγοραζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, samsunglife είπε

Αυτό συμβαίνει γιατί εδώ κάνει ο καθένας κάνει ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ χωρίς έλεγχο!!!

Αυθαιρεσία λέγεται αυτό και υπάρχουν οι ανεξάρτητες αρχές για να σε προστατεύσουν ( υποτίθεται; )

Στείλτε ένα ραπόρτο τεκμηριωμένο στο συνήγορο του πολίτη και στο συνήγορο του καταναλωτή και περιμένετε το αποτέλεσμα.

Με καταγγελίες στο insomnia δεν λύνονται τέτοια προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιξε μια χαρα 10% απ τον υπολογιστη και αλλα 20% απο το κινητο. Επισης μου εδωσε την εντυπωση πως μπορεις να παραγγειλεις παραπανω απο 1 αντικειμενα και απο διαφορετικους πωλητες αρκει τα προιοντα να εχουν το ιδιο νομισμα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@fazer,

Εγώ παράγγειλα τελείως διαφορετικά πράγματα (ένα γρύλο ηλεκτρικού παραθύρου για το αυτοκίνητο και ένα module remote access για ένα server στη δουλειά) και το 10% από desktop έπαιξε μια χαρά στο σύνολο της αξίας.

Χαζομάρα μου που δεν το έψαξα περισσότερο με το 20% στο app, δε πέρασε στην πρώτη προσπάθεια που έκανα το κουπόνι και στα δύο αντικείμενα που δοκίμασα στο cart και νόμιζα πως έτσι παίζει, οπότε επέλεξα να πάρω μόνο το ακριβό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας με συγχωρεσει ο φιλος Matrixxx για ενα σχεδον offtopic μυνημα που θα γραψω, η δευτερη παραγγελια που εκανα με το προηγουμενο κουπονι, εδωσε ψευτικο Registered  Tracking Number ο πωλητης, 9 μερες ειμαστε στις 10 μερες ειναι τελειως νεκρο, και ο ψευτοπωλητης μια μου ελεγε να μου επιστρεψει τα χρηματα, και τωρα μου λεει δεν τα επιστρεφει και λεει απλα περιμενε να σου ερθει ενω δεν εχει στειλει τιποτα, με το ebay που μιλησα, μου ειπαν να περιμενω 2 μηνες και αν δεν ερθει τοτε να ανοιξω υποθεση. Το θεμα ειναι οτι εδωσε "Registered" Tracking Number Ψευτικο ο πωλητης που δεν ανιχνευεται καν. Και το ebay που τους τα ειπα αναλυτικα ολα, με γραφει και μου λεει απλα περιμενε 2 μηνες. Και εδω η ερωτηση τωρα, με ψευτικο Registered  Tracking Number, λογικα αν ανοιξω υποθεση στο Paypal δεν θα με δικαιωσει? Η να περιμενω σαν βλακας 2 μηνες τσαμπα. Χρονια αγορες πρωτη φορα πωλητης να μου δωσει ψευτικο "Registered" Tracking Number και να μου λεει απλα περιμενε. Επρεπε να μου τυχει κι αυτο οκ. Οποιος φιλος εχει να προτεινει κατι ας απαντησει στην ερωτηση μου, και παλι συγνωμη φιλε Matrixxx για το ψιλο offtopic

(Το ebay τελος απο μενα, μαζευτηκαν ολοι οι απατεωνες εκει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@makhs5

Μπορείς να δοκιμάσεις την τύχη σου με το paypal αλλά δεν θα στο πρότεινα.

Οι 10 μέρες δεν είναι αρκετές για να αποδείξεις ότι το Tracking Number είναι ψεύτικο.

Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να περιμένεις όπως σου είπαν και από το ebay.

Αν όχι όλο το δίμηνο τουλάχιστον ένα μήνα.

 

on topic.

Σε μένα το ebay ποτέ δεν έχει δεχθεί κάποιο κουπόνι παρόλο που όταν μπαίνω μου γράφει, πάνω αριστερά, ότι έχει κουπόνια για μένα.

Εικάζω ότι:

ή φταίει το γεγονός ότι είχα κάνει εγγραφή στο αγγλικό ebay

ή φταίει το γεγονός ότι έχω business account (πριν 3-4 χρόνια είχα επικοινωνήσει μαζί τους, για μερικές πωλήσεις που ήθελα να κάνω, και μου είπαν ότι έπρεπε να κάνω το λογαριασμό μου  business και εγώ ο @#&$!& τους άκουσα)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκαν και τα 2 κουπόνια χωρίς κανένα πρόβλημα (χθες) και σήμερα έγιναν οι αποστολές των παραγγελιων. Δύο μπαταρίες για κινητά, μου βγήκαν με αυτά τα κουπόνια φθηνά σε σχέση με το aliexpress.

Σε ευχαριστώ ts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παιδιά έχω το notification πάνω αριστερά οτι έχω 2 coupons αλλα δεν παίζει ουτε το 10% απο desktop αλλα ούτε και 20% απο mobile app, μου γραφει coupon can't applied to this order. έχω shipping Ελλάδα και είμαι logged στο ebay.com

είναι expired το promo η απλά δεν είναι για όλα τα προϊόντα; έκανα δοκιμές και με άλλα προιοντα και αποτέλεσμα μηδέν.

EDIT μηπως πρέπει πρώτα να διαλέξω Payment method και να κάνω Log in στο paypal;

EDIT2 ebay Support

Dear spigias,

Good day to you!

Thanks for contacting eBay. I hope your doing well. I understand that you want to a coupon issued by eBay. I’d be happy to assist you.

I apologize for the inconvenience, However this is a system issue. For us to resolve this and for you to use the issued coupon. I would like to know what item you want to purchase. It would be greatly appreciated if you can provide us the item ID or the link of the item that you want to apply the coupon. In that way we can activate the coupon on that item you want to purchased.

If you have the information feel free to email or contact us back. I hope this information helped you with your concern. As a valued customer we will always be at your service.

 

Lastly, thanks for choosing eBay. We value your business. You take care always and enjoy the rest of the day!

 

Best regards,

Sheila A.

Customer Service

Επεξ/σία από spigias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, makhs5 είπε

Ας με συγχωρεσει ο φιλος Matrixxx για ενα σχεδον offtopic μυνημα που θα γραψω, η δευτερη παραγγελια που εκανα με το προηγουμενο κουπονι, εδωσε ψευτικο Registered  Tracking Number ο πωλητης, 9 μερες ειμαστε στις 10 μερες ειναι τελειως νεκρο, και ο ψευτοπωλητης μια μου ελεγε να μου επιστρεψει τα χρηματα, και τωρα μου λεει δεν τα επιστρεφει και λεει απλα περιμενε να σου ερθει ενω δεν εχει στειλει τιποτα, με το ebay που μιλησα, μου ειπαν να περιμενω 2 μηνες και αν δεν ερθει τοτε να ανοιξω υποθεση. Το θεμα ειναι οτι εδωσε "Registered" Tracking Number Ψευτικο ο πωλητης που δεν ανιχνευεται καν. Και το ebay που τους τα ειπα αναλυτικα ολα, με γραφει και μου λεει απλα περιμενε 2 μηνες. Και εδω η ερωτηση τωρα, με ψευτικο Registered  Tracking Number, λογικα αν ανοιξω υποθεση στο Paypal δεν θα με δικαιωσει? Η να περιμενω σαν βλακας 2 μηνες τσαμπα. Χρονια αγορες πρωτη φορα πωλητης να μου δωσει ψευτικο "Registered" Tracking Number και να μου λεει απλα περιμενε. Επρεπε να μου τυχει κι αυτο οκ. Οποιος φιλος εχει να προτεινει κατι ας απαντησει στην ερωτηση μου, και παλι συγνωμη φιλε Matrixxx για το ψιλο offtopic

(Το ebay τελος απο μενα, μαζευτηκαν ολοι οι απατεωνες εκει)

Λογικα θα εχεις εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης οταν λοιπον παρελθει αυτη κι εφ οσον δεν εχεις παραλαβει τοτε ανοιγεις τικετ και λυνεται το θεμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, frap73 είπε

@fazer,

Εγώ παράγγειλα τελείως διαφορετικά πράγματα (ένα γρύλο ηλεκτρικού παραθύρου για το αυτοκίνητο και ένα module remote access για ένα server στη δουλειά) και το 10% από desktop έπαιξε μια χαρά στο σύνολο της αξίας.
 

offtopic

@frap73

μήπως ο γρύλος είναι για vw gold 4 ;

ψάχνω κι εγώ γρύλο για το αυτοκίνητο μου (πραθυρο συνοδηγού) αυτό τον καιρό...αν είναι ο ίδιος, δωσε μου ένα λινκ σε παρακαλώ μπας και περάσει το κουπόνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fazer 1000 είπε

Λογικα θα εχεις εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης οταν λοιπον παρελθει αυτη κι εφ οσον δεν εχεις παραλαβει τοτε ανοιγεις τικετ και λυνεται το θεμα :)

Βρε παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα ολα αυτα τα ξερω.. Να του τη σπασω του πωλητη του απατεωνα θελω και να του παρω τωρα τα χρηματα, να μην τα κρατησει τοσο. Αλλα ξερω πρεπει να περιμενω κανα 20ημερο, και μετα να ανοιξω υποθεση στο paypal, αφου το registered tracking που εδωσε ειναι μαιμου, ευχαριστω για τις απαντησεις  παντως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...