Προς το περιεχόμενο

Αντικατασταση διπλωματος οδηγησης


AggTs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,

Εχω το παλιο διπλωμα οδηγησης (χαρτινο) και θελω να το αντικαταστησω με το νεου τυπου (πλαστικη καρτα).

Ολες οι σχολες οδηγων που ρωτησα ζητανε 50-60€ και θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βγαλω μονος μου το παραβολο (ποιο παραβολο ομως) και αν μπορω να παω μονος μου στο υπουργειο μεταφορων (ποιο παραρτημα;)... επισης τι αλλα δικαιολογητικα χρειαζονται;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και το κάνεις μόνος σου,πήγαινε στο υπουργείο μεταφορών της περιοχής σου και θα σου πουν. 30€ το παράβολο συν οι φωτογραφίες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις ebanking μπορεις και από εκει να  βγαλεις το παραβολο .

Νομιζω ολλες οι τράπεζες δινουν την δυνατοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εκεί το έβγαλα εγώ,δεν θυμάμαι κωδικό όμως,αυτά θα σου πούνε στο υπουργείο. Και μην δώσεις το παλιό δίπλωμα,με την παραλαβή του νέου να το κάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γινεται και από εδώ με κωδικούς taxis

https://www.minfin.gr/yperesies/-/asset_publisher/UepLeEsgUYmA/content/e-parabolo-neo-/pop_up?_101_INSTANCE_UepLeEsgUYmA_viewMode=print&_101_INSTANCE_UepLeEsgUYmA_languageId=en_US

33.png

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, AggTs είπε

Καλημερα,

Εχω το παλιο διπλωμα οδηγησης (χαρτινο) και θελω να το αντικαταστησω με το νεου τυπου (πλαστικη καρτα).

Ολες οι σχολες οδηγων που ρωτησα ζητανε 50-60€ και θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βγαλω μονος μου το παραβολο (ποιο παραβολο ομως) και αν μπορω να παω μονος μου στο υπουργειο μεταφορων (ποιο παραρτημα;)... επισης τι αλλα δικαιολογητικα χρειαζονται;

Ευχαριστω εκ των προτερων

Μπορείς να πας και στο ΚΕΠ του δήμου που είσαι να σε καθοδηγήσουν και να σε βοηθήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια

9 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Εχεις διαλέξει λάθος τυπο παράβολου.Είναι το 0028 εκτυπωση αδειας οδηγησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις. Αγορα το παραβολο και με τα χαρτια μου θα παω στο υπουργειο.

Επεξ/σία από AggTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγάλει κάποιος καινούργιο, νέου τύπου, αλλάζει κάτι στη διάρκεια; Το δικό μου ας πούμε λήγει στα 65 μου, αν το αλλάξω με νέο θα ισχύει πάλι ως τα 65 ή θα έχουμε "εκπλήξεις";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατεθεσα τα χαρτια και περιμενω. Μου ειπαν οτι θελει περιπου ενα μηνα. Ευχαριστω και παλι ολους για τη πολυτιμη βοηθεια σας.

Μια απορια μονο χω. Το ονομα σε ταυτοτητα και διαβατηριο εχει διαλυτικα σε ενα γραμμα,  ΕΝΩ το παλιο διπλωμα που υπηρχε καθως και το νεο διπλωμα που θα παρω (αυτο φαινεται απο το χαρτι που μου εδωσαν για να παραλαβω)  δεν εχει διαλυτικα. 

Γιατι;; Δεν εχει το συστημα τους ή απλα βαριουνται να τα βαλουν;; Θα υπαρχει θεμα λετε;; Να ξαναπαω στο υπουργειο;

Επεξ/σία από AggTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...