Προς το περιεχόμενο

Διαμοιρασμός ίντερνετ σε σοφίτα


Superuser3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα έχω μια σοφίτα η οποία δεν έχει γραμμή τηλεφώνου και δεν υπάρχει πρόσβαση σε ίντερνετ.Εχω φτιάξει πρόσφατα γραφείο με υπολογιστή αλλά δεν έχω πρόσβαση σε ίντερνετ .Προσπάθησα να δώσω ίντερνετ μέσω wifi extender από το διαμέρισμα που βρίσκεται από κάτω αλλά λόγω χοντρής πλάκας και υλικών το σήμα είναι πολύ αδύνατο και συνέχεια αποσυνδέεται.Σκεφτομαι να δοκιμάσω διαμοιρασμό ίντερνετ μέσω ηλεκτρικού δικτύου ρεύματος αλλά έχει διαφορετικό ρολόι η σοφίτα.Υπαρχει κάποιος τρόπος για να το πετύχω?εάν όχι τι εναλλακτικές έχω?όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Μόνη επιλογή να τραβήξω καλώδιο από τον πίνακα που βρίσκεται στην πιλοτή εξωτερικά μέχρι τον τέταρτο πράγμα το οποίο είναι αδύνατο και αντι αισθητικό

Επεξ/σία από Superuser3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι καλωδιο να τραβηξεις απο το πινακα???

καλωδιο να τραβηξεις απο το ρουτερ που ειναι απο κατω απο σενα  (ετσι ειπες ..οτι ειναι απο κατω το διαμερισμα)

απλα να βρεις τη διαδρομη που σε βολευει...απο το ρουτερ μεχρι το γραφειο σου

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, kostasbm είπε

τι καλωδιο να τραβηξεις απο το πινακα???

καλωδιο να τραβηξεις απο το ρουτερ που ειναι απο κατω απο σενα  (ετσι ειπες ..οτι ειναι απο κατω το διαμερισμα)

απλα να βρεις τη διαδρομη που σε βολευει...απο το ρουτερ μεχρι το γραφειο σου

Αυτό θέλω να γλιτώσω να τρυπήσω τοίχους και να περάσω εξωτερικά το καλώδιο και μετά υπάρχει το πρόβλημα με τη σκέπη με τα κεραμίδια.Αυτο που λες μπορεί να γίνει μόνο με τρύπημα της πλάκας που είναι καμιά 30αρια πόντους και θέλω να το αποφύγω.

Επεξ/σία από Superuser3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, nyne είπε

Ενα καλο wifi extender?Πχ καποιο tenda?

Έχω δοκιμάσει κάποια καλα και τα έχω αποκλείσει.μαλλον επειδή ήταν ταράτσα να έχουν βάλει κάποια μονωτικά και δεν βοηθάνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σκεπη ειναι κεραμιδοσκεπη σε ταρατσα η απλη κεραμιδοσκεπη??

αν ειναι απλη με ταβανι απο μεσα ειναι το ποιο ευκολο να περασεις καλωδιο

εγω εννοω δεν εχεις παραθυρο να τρυπησεις μια 0.3 σε μια γωνια  ??και να ριξεις το καλωδιο κατω στον αλλο οροφο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή από παράθυρο να περάσει όπως είπε από πάνω ο φίλος ή φέρνεις (μπορείς μαι τηλέφωνο) έναν επαγγελματία και καλά να κάνει κοστολόγηση και παίρνεις από skroutz αυτό που θα σου προτείνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...