Προς το περιεχόμενο

Υποπακέτο Cosmote TV μόνο για μπάσκετ


darkscreamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

γνωρίζει κανείς αν γίνεται να πάρεις πχ ένα φθηνό πακέτο Cosmote TV και να προσθέσεις μόνο το κανάλι που δείχνει το NBA για παράδειγμα, και σε τιμή μπορεί να γινόταν. Δεν βλέπω  ποδόσφαιρο, μόνο μπάσκετ και ίσως τέννις, και θεωρώ υπερβολή να δώσω 20 ευρό το μήνα για αυτά. Η Nova ξέρω ότι το κάνει, το είχε προτείνει στον πατέρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω για Cosmote αλλά εγώ τα τελευταία δύο χρόνια έχω αγοράσει πακέτα του NBA κατευθείαν από αυτό και συγκεκριμένα πακέτα του League Pass. Έχεις πολλές επιλογές, ανάλογα με την οικονομική σου δυνατότητα και το τι θες να δεις. Κοίτα σχετικά εδώ. Μεχρι πέρυσι είχαν και ένα άλλο πακέτο, που αγόραζες 82 credits, που κάθε μία αντιστοιχούσε σε 1 παιχνίδι (regular season, playoffs, summer league) οποιασδήποτε ομάδας αλλά πλέον δεν το βλέπω σαν επιλογή. Εγώ αυτό αγόραζα κάθε χρονιά και με όσες credits μου περίσσευαν αγόραζα αγώνες για την επόμενη regular season. Πιστεύω ότι σε συμφέρει περισσότερο από το cosmote tv γιατί μπορείς να το δεις από κάθε συσκευή σου, να το κατεβάσεις στο κινητό σου και να το ξαναδείς όσες φορές θες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το είδα τις προάλλες,

πήρα ένα πακέτο που έχει με 2 ευρώ για 3 αγώνες για να το δοκιμάσω.

Η ποιότητα δεν είναι τέλεια αλλά είναι οκ. Αυτό που με ξενέρωσε είναι ότι με chromecast που το βλέπω στην τηλεόραση κράσαρε μία φορα στον πρώτο αγώνα που έβαλα να δω μετά από κάνα τέταρτο. Μπορεί να ήταν και τυχαίο.

Πάντως αν δεν γίνεται αυτό που λέω, αυτό θα πάρω και το πολύ πολύ το βάζω κατευθίαν με hdmi από τον υπολογιστή αν κάνει κόλπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, darkscreamer είπε

Ναι το είδα τις προάλλες,

πήρα ένα πακέτο που έχει με 2 ευρώ για 3 αγώνες για να το δοκιμάσω.

Η ποιότητα δεν είναι τέλεια αλλά είναι οκ. Αυτό που με ξενέρωσε είναι ότι με chromecast που το βλέπω στην τηλεόραση κράσαρε μία φορα στον πρώτο αγώνα που έβαλα να δω μετά από κάνα τέταρτο. Μπορεί να ήταν και τυχαίο.

Πάντως αν δεν γίνεται αυτό που λέω, αυτό θα πάρω και το πολύ πολύ το βάζω κατευθίαν με hdmi από τον υπολογιστή αν κάνει κόλπα.

Εχω δει αγώνες από iphone, ipad, apple tv και υπολογιστή χωρίς πρόβλημα σε υψηλή ανάλυση. Κάτι προβληματάκια μου εμφάνισε η εφαρμογή του NBA σε android αλλά δεν ασχολήθηκα. Νομίζω ότι το πακέτο με τους τρεις αγώνες το μήνα είναι καλό τουλάχιστον για δοκιμή και μπορείς να αγοράσεις και αγώνες πλέον ξεχωριστά, pay per view, πληρώνοντας τον καθένα. Άμα θες να τον δεις την επόμενη μέρα και όχι ζωντανά τον βάζουν και σε καλύτερη τιμή. Και αργότερα βάζουν και πακέτα για τα playoff. Μου φαίνεται πιο βολικό σε σχέση με το cosmote tv.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν μπεις μεσω VPN με Βουλγαρικη Ip για να αγορασεις το NBA League Pass,  το κοστος ειναι ~40€ για το team choice pass και ~61€ για ολα τα παιχνιδια(ολης της χρονιας), εναντι 60€ και 95€ αντιστοιχα αν τα αγορασεις μεσω ελληνικης Ip.

 

VPN χρειαζεται μονο κατα την αγορα, μετα μπορεις να βλεπεις κανονικα τους αγωνες χωρις VPN οπου κι αν εισαι και απο οποια συσκευη θελεις.

Επισης, αν δεν θελεις να μπλεκεις με καλωδιο hdmi ή chromecast(που εχει τα προβληματα του και υστερει σε ποιοτητα), μπορεις να αγορασεις κανα amazon firetv ή ενα φθηνο android tv stick και να κατεβασεις το nba app και να βλεπεις κανονικα τους αγωνες στην τηλεοραση σου χωρις λαπτοπ κλπ.

 

Τελος, με το league pass για ολα τα παιχνιδια, μπορεις να βλεπεις ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ 4 παιχνιδια.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, darkscreamer είπε

Ναι το είδα τις προάλλες,

πήρα ένα πακέτο που έχει με 2 ευρώ για 3 αγώνες για να το δοκιμάσω.

Η ποιότητα δεν είναι τέλεια αλλά είναι οκ. Αυτό που με ξενέρωσε είναι ότι με chromecast που το βλέπω στην τηλεόραση κράσαρε μία φορα στον πρώτο αγώνα που έβαλα να δω μετά από κάνα τέταρτο. Μπορεί να ήταν και τυχαίο.

Πάντως αν δεν γίνεται αυτό που λέω, αυτό θα πάρω και το πολύ πολύ το βάζω κατευθίαν με hdmi από τον υπολογιστή αν κάνει κόλπα.

Το ίδιο το nba app θέλει καλό bandwidth για να δείξει καλή ποιότητα και επίσης το chromecast χρησιμοποιεί το wifi του σπιτιού οπότε δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει καλό setup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...