Προς το περιεχόμενο

[GAMING CHAIR] GENESIS NITRO 550 @e-shop 129€


liospi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ψιλομετρια παιδια, εγω θα ελεγα να την αποφυγετε

την εχω ενα χρονο και, στους πρωτους μηνες το αστερι της εσπασε (75 κιλα ειμαι),  εννοειται οτι τρίζει αρκετά, τα μπράτσα έχουν φθαρθει και άνετη δεν την λες , πχ οκλαδον-σταυροποδι δεν βολευει να κατσεις καθολου, το μαξιλαρακι μεσης που εχει δεν ειναι και πολυ ανετο, εγω εβαλα πχ ενα δικο μου.

Επεξ/σία από splanis
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ την έχω απο την προηγούμενη προσφορά που είχε βγάλει το eshop πριν περίπου 1.5 χρόνο, δεν έχω το παραμικρό παράπονο, δεν τρίζει, δεν βογκάει.
Η μόνη μικρή παραξενιά που είχα εντοπίσει ειναι πως κάποια περίοδο, χαμήλωνε μόνο του το αμορτισερ, περίπου 1-2 εκατοστά (έβλεπα την διαφορά απο το ύψος των μπράτσων σε σχέση με το γραφείο μου) χωρίς όμως να κάθομαι εγώ πάνω της. Απο ένα σημείο και μετά δεν το ξαναπαρουσίασε.
That said, και να χάλαγε το αμορτισερ τελείως, απλά θα έψαχνα να εβρισκα ένα άλλο που να ταίριαζε και θα συνέχιζα να την χρησιμοποιώ γιατί κατα τα άλλο μου έχει βγει τρομερό vfm προς το παρόν τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostiger είπε

Δεν υπάρχει καρέκλα με κινητά μέρη που να μην τρίζει παντως. Τουλάχιστον όχι σε αυτά τα χρήματα.

Κατά τη γνώμη μου είναι πολυ ανωτερη απο την π.χ πολυδιαφημισμένη Markus του IKEA,  η οποία κοστίζει και σημαντικα περισσότερο. 

H Markus πάντως δεν έχει βγάλει άχνα  2 χρόνια τώρα, σε μένα τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, aelaos είπε

Για αυτά τα λεφτά νομίζω είναι κορυφαία επιλογή. Την έχω ένα χρόνο κοντά τώρα και με αυτήν πήρα πτυχείο στην πληροφορική. Πολλές ώρες στον υπολογιστή για μελέτη και προγραμματισμό. Η κατάστασή της είναι σχεδόν όπως την πρωτοπήρα. Κανένα ξεχαρβάλωμα ή ιδιαίτερη φθορά και κανένας περίεργος θόρυβος. Τώρα άν είναι κανένας φανατικός γκέιμερ που χοροπηδάει όταν χάνει ή ενθουσιάζεται δεν ξέρω πως θα ανταπεξέρθει η καρέκλα.

Να την παρω κι εγω να βγαλω τη σχολη μου στην ωρα της.. γιατι για αιώνιος παω..

26 λεπτά πριν, aelaos είπε

 

 

Επεξ/σία από PantelisKapa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Themos3 είπε

H Markus πάντως δεν έχει βγάλει άχνα  2 χρόνια τώρα, σε μένα τουλάχιστον.

Πριν απο αυτη τη Markus ειχα στο γραφειο. Την εδωσα στον αδερφο μου και είδα την υγεία μου. Υπεφερα απο τη μεση μου στη Markus. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostiger είπε

Πριν απο αυτη τη Markus ειχα στο γραφειο. Την εδωσα στον αδερφο μου και είδα την υγεία μου. Υπεφερα απο τη μεση μου στη Markus. 

Δε διαφωνώ μαζί σου. Εγώ πάλι είμαι πολύ καλά με την Markus.
Τελικά είναι πολύ σχετικό με τον εκάστοτε χρήστη τι θα τον βολέψει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Themos3 είπε

Δε διαφωνώ μαζί σου. Εγώ πάλι είμαι πολύ καλά με την Markus.
Τελικά είναι πολύ σχετικό με τον εκάστοτε χρήστη τι θα τον βολέψει...

Έτσι ακριβώς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω Markus 6 χρόνια γεμάτα και δεν εχει πάθει τίποτα. Επισης την βρισκω πιο αναπαυτική στο κάθισμα απλα θα ήθελα ρυθμιζόμενα μπράτσα πραγματικά. Ειναι να σου ταιριάξει η καρεκλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ 1.5 χρόνο την έχω, στην αρχή ετριζε αλλά έσφιξα τις βίδες της βάσης και σταμάτησε εντελώς.

Τώρα τρίζει αν βάλω δύναμη στην πλάτη και σπρώξω πίσω. Μόνο τότε.

Καμία φθορά στα μπράτσα και στο ύφασμα στην δική μου. Προσωπικά την θεωρώ ακόμα καλή αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, suria είπε

Καλημέρα, να ρωτήσω τους κατόχους: το ύψος των μπράτσων ρυθμίζεται; Τα ροδακια έχουν φρένο;

Ευχαριστώ

Τα μπράτσα ρυθμίζονται σε ύψος. Για φρένο θα σε γελάσω γιατί ποτέ δεν το χρειάστηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, splanis είπε

ψιλομετρια παιδια, εγω θα ελεγα να την αποφυγετε

την εχω ενα χρονο και, στους πρωτους μηνες το αστερι της εσπασε (75 κιλα ειμαι),  εννοειται οτι τρίζει αρκετά, τα μπράτσα έχουν φθαρθει και άνετη δεν την λες , πχ οκλαδον-σταυροποδι δεν βολευει να κατσεις καθολου, το μαξιλαρακι μεσης που εχει δεν ειναι και πολυ ανετο, εγω εβαλα πχ ενα δικο μου.

Και εμένα έσπασε το αστέρι  (6μηνο) γιατί είναι μάπα καθώς δεν έχει ενίσχυση από κάτω ή να είναι σωλήνας αντί για πρεσαριστό φύλλο. Έβαλα ένα άλλο με €25 που είναι ενισχυμένο γιατί δεν το αντικαθιστούν. Το αμορτισέρ που χάλασε επίσης (6μηνο) το αντικατέστησαν τουλάχιστον. Και είμαι και 75 κιλά χαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σας φαίνεται σκληρό το κάθισμα σαν υλικό γέμισης; Ίσως είναι και ο βασικός λόγος που θέλω να την αλλάξω, το βρίσκω σκληρό θα το ήθελα πιο μαλακό να βουλιάζω κάπως μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Koeman είπε

Δεν σας φαίνεται σκληρό το κάθισμα σαν υλικό γέμισης; Ίσως είναι και ο βασικός λόγος που θέλω να την αλλάξω, το βρίσκω σκληρό θα το ήθελα πιο μαλακό να βουλιάζω κάπως μέσα.

Αυτές στις οποίες "βουλιάζεις" σε αυτήν την κατηγορία τιμής έχουν χαμηλής ποιότητας γέμιση η οποία μετά από καιρό θα "κάτσει" και θα γίνει flat, εξαρτάται βέβαια από το βάρος.

Είχα δοκιμάσει για λίγο την Nitro 880. Μου φάνηκε λίγο σκληρό το κάθισμα, αλλά όχι κουραστικό (ήταν καινούργιο αλλά θα μαλάκωνε με τον καιρό) και θεωρώ ότι κάνει καλή κατανομή του βάρους, δεν ξέρω βέβαια την διαφορά της στην γέμιση με την 550. Πάντως, όπως και η 550, έχουν πολλές ρυθμίσεις και στηρίζουν καλά το σώμα. Αυτό που σίγουρα δεν με βόλεψε ήταν το σχέδιο της βάσης του καθίσματος, δηλαδή το οριζόντιο μέρος που κάθεσαι, όχι η πλάτη. Συγκεκριμένα, μου φάνηκε στενό το κάθισμα και τα πλαϊνά "φτερά" περιορίζουν τα πόδια και δεν έχεις καθόλου ελευθερία κινήσεων. Πιστεύω ότι σε πολύωρη χρήση ίσως είναι κουραστικές όλες αυτού του είδους. Δεν νομίζω ότι θα ξανα-ασχοληθώ με gaming καρέκλα, θα ψάξω σε κλασική "γραφείου" και πρώτα θα κάτσω και μετά θα αγοράσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορεί κάποιος να μετρήσει το μέγιστο πλάτος της καρέκλας καθότι το site του eshop δε δίνει καμία πληροφορία διαστάσεων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...