Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2020


nzeppos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

30.83 ευρώ το πήραμε πριν δύο βδομάδες από Voidu με αγγλική ΙΡ. Δεν ξέρω όμως αν ισχύει ακόμα το κουπόνι της προσφοράς. Τώρα αν κάποιος πάει και δίνει 60άρια στο Steam, γούστο του καπέλο του, δικά του είναι τα λεφτά. 

Ακόμα και τα 30 βέβαια είναι πολλά για αυτά που προσφέρει σε σχέση με το περσινό, απ' ότι λένε οι περισσότεροι. 

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρκατικά ίσως είναι ένα εντελώς άλλο παιχνίδι αλλά προσωπικά σκέφτομαι να το αγοράσω στην mobile έκδοση, ίσως αξίζει να σκοτώνεις λιγή ώρα αν είσαι κάπου που δνε ξέρεις τι να κάνεις, αναμονές κτλ. Το περσινό αν και μου άρεσε αρκετά μετά από αρκετά χρόνια δεν μπορώ να πω πως το έπαιξα ιδιαίτερα. Πλέον ούτε χρόνος, ούτε και όρεξη για να καείς όπως τα ένδοξα χρόνια. Πάντως το περσινό ακόμη και για την αλλαγή στο τραγικό training που είχε το 17,18 άξιζε τα λεφτά του. Το φετινό, ένα philosophy, ένα development center και μια αλλαγή στις διαπραγματεύσεις δεν πείθει. Νομίζω πως δεν είναι τυχαίο πως το εκθιάζουν μόνο άτομα του twich και sites που ζούνε από αυτό επειδή είναι fm dedicated.

Όχι οτι δεν αξίζει σαν παιχνίδι αλλά μάλλον δεν αξίζει σε αυτά τα λεφτά ακόμη και στα 30 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εμενα μου φαινεται ιδιο ακριβως με το περσινο, ουτε 10€ δε θα το κοστολογουσα. 

ειδικα αν σκεφτουμε οτι δεν εχει σοβαρo αριθμο licenses...πληρωνεις 30€ για κατι που ηδη εχεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισα και γω φέτος FM πρώτη μου φορά στη ζωή μου! Είναι πολύ καλό τελικά, έχει πολλές επιλογες που μπορείς να κάνεις και δεν σε αγχώνει τόσο πολύ οπως το FIFA 20.

Παίζω FIFA της EA Sports από το FIFA 1994 συνεχόμενα και φέτος θα τα παίζω καί τα 2

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλώς ήρθες στην παρέα μας συνάδελφε μανατζαραίε!

Αφού παίζεις Fifa από την δεύτερη έκδοσή του, φαντάζομαι θα έχεις ήδη καταλάβει ότι το FM είναι εντελώς διαφορετικό παιχνίδι από τα Fifa/PES και έχει πολύ μεγαλύτερο βάθος, οπότε χρειάζεται και διαφορετική προσέγγιση, μελέτη κλπ.   Και κυρίως υπομονή και γερά νεύρα (πιο γερά από αυτά που απαιτεί το online FUT). Όπως άλλωστε έχουν και οι πραγματικοί προπονητές. 

Αν το gameplay αρχίσει να σου φαίνεται βουνό, μη διστάσεις να ζητήσεις συμβουλές ή να ψάξεις στο Internet στα δεκάδες υπερπλήρη guides που υπάρχουν. Επίσης να κοιτάξεις και προς fmgreece.gr μεριά, που πρακτικά είναι κάτι σαν το ημιεπίσημο site/forum του παιχνιδιού για την Ελλάδα, με πάμπολλες συζητήσεις και downloads. 

Τέλος αν αρχίσουν να σου κορδώνονται διάφοροι επιστήμονες ότι παίζουν Μάνατζερ εδώ και είκοσι-τριάντα χρόνια, θύμησέ τους ότι δεν γεννήθηκαν γνωρίζοντας το παιχνίδι, αλλά κάποτε ήταν κι αυτοί νεοεισερχόμενοι στο χώρο. 

ps: εύχομαι και ελπίζω να αρχίσεις κάποια στιγμή να πειραματίζεσαι με τις χαμηλότερες κατηγορίες, γιατί εκεί είναι που παίζεται η πραγματική μπάλα! Η ελληνική Γ' εθνική και οι τοπικές ΕΠΣ είναι απόλαυση, αν γνωρίζεις ήδη τους μηχανισμούς του παιχνιδιού. Το fmgreece δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα το σχετικό patch που προσθέτει τα πρωταθλήματα αυτά, αλλά ελπίζω θα τα έχουμε σύντομα όπως κάθε χρόνο. 

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν εχει βρει καποιος λυση στο προβλημα των DR / DL ή αν ειναι μονο δικο μου προβλημα να παιζουν καλα και τελικως να εχουν 6,5 αποδοση, πολυ ευχαριστως θα τον ακουσω.

οπως επισης, εαν εχει βρεθει λυση στο θεμα των 30 σουτ / 10 εντος γηπεδου παλι θα ηθελα να μαθω τη λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein² είπε

εχει ξεκινησει κανεις save με ΟΣΦΠ ;

μου εχει δωσει 105 εκατομυρια για μεταγραφες..

τι συμβαινει με τον κυρ Βαγγελη ;;;;

και για να δειτε ποσο καλη δουλεια γινεται στο ελληνικο σκαουτιν, ο Αρης ειναι τυχαια δορυφορος του ΟΣΦΠ κ αγοραζει οτι πουλαει :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...