Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2020


nzeppos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μόνο που γράφεις ότι σου "έσκασε", πάει να πει ότι σε ψήνει να το πάρεις ό,τι και να σου πούμε. Εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω συνήθως 😛

Η γνώμη μου πάντως είναι ότι δεν αξίζει τον κόπο, γιατί οι ουσιαστικές διαφορές μεταξύ του 18 και του 20 δεν είναι σημαντικές. Μπορεί να έχουν γίνει ορισμένες βελτιώσεις στη match engine και λίγες προσθήκες στους υπόλοιπους τομείς, αλλά στο σύνολό τους τα δύο παιχνίδια είναι αρκετά κοντά. Επίσης το κουτάτο τέτοια εποχή δεν ξέρω τι νόημα έχει γιατί δεν θα υπάρχει σημαντική αξία μεταπώλησης μετά το καλοκαίρι, εκτός πια κι αν το θέλεις για τη συλλογή σου στο ράφι. Στα κλειδάδικα το παιχνίδι έχει κάπου 20 ευρώ.

Μια εναλλακτική θα ήταν να κατεβάσεις ό,τι roster update μπορείς να βρεις για το 18, να κάνεις κι ένα γενικό ρετουσάρισμα σε facepacks, φανέλες, logos και σία (αν δεν το έχεις ήδη κάνει) , να παίξεις το 18 με την Κάλιαρι και να περιμένεις το 21 σε 4-5 μήνες μπας και έχει τίποτα περισσότερο. Το 20 θα το έπαιρνα μόνο αν είχα σκοπό να κάτσω να λιώσω το καλοκαίρι και να το παίξω και του χρόνου αν τυχόν το 21 ήταν μια από τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μονο κουτατο παιρνω δε με βολευει με κλειδαδικα και να περιμενω να κατεβει.Δε βαζω προσθηκες face.Οσο αφορα το ροστερ ουτε αυτο με νοιαζει αφου θα κανω δικες μου προσθηκες.Μαλλον θα παιξω 18.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν ήξερα ότι τα κουτάτα έχουν ακόμα δισκάκι, νόμιζα ότι είχαν απλώς Steam code 😛 To download δεν είναι θέμα πάντως, με τις σημερινές ADSL/VDSL ούτε 2 ώρες δεν κάνει να κατέβει στη χειρότερη (μάλλον πολύ λέω).

Σοφή απόφαση όπως και να έχει. Υπομονή για το 21 και ελπίζω να έχει επιτέλους κάποιες σοβαρές αλλαγές που να δικαιολογήσουν το full price.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι εξω να παρω αερα.Ξεκινησα carreer αλλα δε με βολευει το θεμα μεταγραφες και παικτες ετσι οπως ειναι και εκνευριστηκα.Η ατμοσφαιρα οταν παιζεις το παιχνιδι ειναι καλη αλλα εγω δε ειμαι καλος παικτης οποτε το πηγα sim.Περιμενε απο το σκαουτ 14 μερες για να μου πει αν ειναι καλος παικτης και κρυφο potential δεν.Οποτε επειδη η επιχειρηση καλιαρι πρεπει να συνεχιστει μαλλον θα παιξω 18.Οσο αφορα το κουτατο κωδικος ηταν αν θυμαμαι καλα.Στη αγορα δε με βολευει.Εβαλα ροστερ 18 σ ενα site ok δε εχει πολλες αλλαγες εξαλου πρωτη χρονια παω παντα χωρις μεταγραφες.Μικρη πιθανοτητα να δωσω δευτερη ευκαιρια στο carreer.Βαριεμαι να βαζω steam βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα ενα unistall fifa και τωρα install manager 2018 touch.Το κουτι εχει dvd.Για ενα παραξενο λογο το touch κατεβαινει και δε γινεται εγκατασταση απο το dvd.θυμησε μου πρωταθληματα αναλυτικα τι να βαλω και ποιες κατηγοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα παιδια.Τελικα εσβησα το touch και εβαλα το κανονικο.Μπηκα στη διαδικασια και εβαλα citypic stadium. Και kits.Βρηκα και ενα skin.Το μονο που δεν εβαλα ειναι face παικτων γιατι βαριομουν.Στους παικτες μου βγαζει απο 8 πρωταθλημα περιπου που εβαλα 50000 παικτες καλα δε ειναι;;Το skin που υποστηριζει το κουμπακι αμεσο αποτελεσμα καταπληκτικο για μενα.Πηγα να βαλω 2 επιλογες στη βαση δεδομενων και μου βγαλε πανω απο 150000 παικτες και ενα αστερακι στο pc.Αν δε βαλω καθολου ενα πρωταθλημα σημαινει οτι δε θα εχω παικτες απο αυτο το πρωταθλημα;;η βαζεις απλα μεγαλη βαση δεδομενων απο ευρωπη και νοτια αμερικη χωρις πρωταθληματα και εισαι οκ;περιμενω τα φωτα σας.

Fm 2018 ολα αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/6/2020 στις 2:34 ΠΜ, Prof_Chaos είπε

Μιας και κανατε συζήτηση για το 18 αξίζει καλύτερα να το αρχίσει κάποιος εναντι του 19 ή δεν εχουν διαφορές ;

Το 19 το θεωρώ πιο updated παιχνίδι. Εννοώ ήταν ο τίτλος που είχε αλλαγές σε σχέση με τα προγενέστερα 17 και 18. Αν έχεις χρόνι αν απάιξεις ή παίζεις κάποιο παλιό, πάρε και το 18, αλλά αν παίζεις το 17 παίξε το 19 με κλειστά μάτια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει. Αν αγοράσω το FM 2020 από 2ες πηγές, όπως πχ εδώ: https://www.hrkgame.com/en/games/product/football-manager-2020-global στα 15€, παίρνω μαζί και το FM Touch ή μόνο την κανονική έκδοση; Λογικά αν το αγοράσω από το Steam, στα 27€ όμως θα δίνει και το FM Touch.

Σκέφτομαι να το δοκιμάσω σε ένα 2in1 dell που απέκτησα πρόσφατα και να μοιράζομαι το save game μεταξύ του pc και του dell, ανάλογα που είμαι κάθε φορά 😉 (FM 2020 Standard στο pc και FM 2020 Touch στο dell που λογικά η Touch version θα είναι πιο σωστά playable στο dell)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, lanc3lot είπε

Καλησπέρα, μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει. Αν αγοράσω το FM 2020 από 2ες πηγές, όπως πχ εδώ: https://www.hrkgame.com/en/games/product/football-manager-2020-global στα 15€, παίρνω μαζί και το FM Touch ή μόνο την κανονική έκδοση; Λογικά αν το αγοράσω από το Steam, στα 27€ όμως θα δίνει και το FM Touch.

Σκέφτομαι να το δοκιμάσω σε ένα 2in1 dell που απέκτησα πρόσφατα και να μοιράζομαι το save game μεταξύ του pc και του dell, ανάλογα που είμαι κάθε φορά 😉 (FM 2020 Standard στο pc και FM 2020 Touch στο dell που λογικά η Touch version θα είναι πιο σωστά playable στο dell)

Εφόσον αγοράζεις steam κλειδί λογικά θα έχεις και το touch.

Αλλά όπως είπε κι ο φίλος από πάνω κι εγώ δεν είμαι σίγουρος ότι μπορείς να μοιραστείς το save ανάμεσα σε touch και κανονική έκδοση.Καλύτερα να το επιβεβαιώσεις πρώτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παίδες, ρώτησα και σε Steam + επίσημο για σιγουριά, ελπίζω όντως να παίρνεις και την Touch έκδοση με το κλειδί. Δηλαδή όταν το αγοράζεις, σου ενεργοποιεί στο Library και τις 2 εκδόσεις; Για όποιον το έχει κάνει εννοώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γνωρίζει κανείς αν μπορουμε να παίξουμε το 19 με τα τωρινά ρόστερ ; απο που κατεβάζουμε το αντίστοιχο αρχείο αν υπάρχει φυσικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...