Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi ανακοίνωσε το Mi 9 Pro με Snapdragon 855+ και μπαταρία 4000mAh


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12gb.. χμμμ... SQL server για μικρή εταιρία θα τρέχει να φανταστώ και δύο τρία vm να υποθέσω..

Τα χαρακτηριστικά έχουν γίνει υπερβολικά σε τομείς που δεν χρειάζονται.

Οταν δίνεις λεφτά για χαρακτηριστικά που δεν χρειάζεσαι είναι πεταμένα λεφτά. Πρέπει να επιλέγεις μοντέλο που σε ικανοποιεί σε αυτά που έχεις ανάγκη και όχι να είναι ασκόπως τούμπανο σε όλα χωρίς να ξέρεις το γιατί.. (έτσι για να υπάρχει).

Εγώ για παράδειγμα και με 3 gb ram που εχει το κινητό μου σπάνια περνάω τα 2 όταν το χρησιμοποιώ (παιχνίδια δεν παίζω) και δεν βρίσκω λόγο να αγοράσω κάτι πχ με 6gb εκτός αν είμαι "αναγκασμένος" καθώς δυστυχώς οι καλές κάμερες (που θέλω) τοποθετούνται σε (ασκόπως) υψηλότερων προδιαγραφών κινητών. Αλλά 12gb?!? Γιατί ρε παιδιά; Τσάμπα καίει η λάμπα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ChownTuen είπε

Μα έτσι το θέλουν το MIUI.

Το περιθώριο κέρδος του είναι ανύπαρκτο από το hardware (<5%), στοχεύουν στο cash flow και στα services.

Αυτή είναι η xiaomi.

Δεν θα σταματήσουμε την πρόοδο για να νιώθεις up-to-date εσύ.

Άλλος έχεις BIC κατασκευής 2019 και άλλος Mont Blanc συλλεκτική του 1932.

Στο κάτω-κάτω της γραφής ...το περιεχόμενο μετράει :-)

Δλδ θέλουν ενα λογισμικό γεμάτο bugs? Προφανος και είναι πολλά τα λεφτά το να αφιερώσει μπόλικο χρόνο για κάθε συσκευή αλλα χίλιες φορές ν ανεβάσει το κόστος κανα 200 παρα να είναι έτσι τώρα έχω στα χέρια μου το mi9t pro. Έχει να έρθει το κινιτο που έκανα προπαραγγελια και είναι πολύ καλη συσκευή αν δούλευε λίγο καλύτερα το λογισμικό (στρωτά και out of the box) μπορεί να μην σκεφτόμουν και άλλη συσκευή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, crossmo είπε

ABS, Airbag, start/stop button και multimedia station me gps και καμερα οπισθοπορείας...

Τι λες ρε παιδί μου!!! ακου charge turbo και ιντερκουλερ!!!

Α... το 5G να πάρεις γιατί θα το δουλέψεις κάργα εδώ

Ενώ η Apple με 2GB ram κάνει παπάδες και σας κάνει και παραμιλάτε με τα 150GB ram που θα χρειάζεστε σε λίγο για να ανοίξετε ένα gmail!

Το γεγονός του να σου πέσει από ατύχημα, ούτε το σκεφτήκαμε ε?

Να μου πεις για το 5G τι να το κάνεις, να συμφωνήσω... αλλά την αδιαβροχοποίηση βρε άνθρωπε??? 

Αν τα είχε δώσει άλλη εταιρεία όλα αυτά θα   διαβάζαμε διθυράμβους.. Τώρα είναι όλα οκ επειδή τα δίνει η Xiaomi... Πάμε λοιπόν  , κανένα iPhone με 2GB RAM δεν κάνει παπάδες μα κανένα . Το reload πάει σύννεφο. Για αυτό πήγε λ την ram στα 4gb και για αυτό τρώει κράξιμο και σε όλα τα forum γιατί φέτος δεν την έκανε 6 ... Όσο για την αδιαβροχοποίηση πάλι κάνετε πως δεν βλέπετε... Όλα τα κινητά της xiaomi είναι splash proof τουλάχιστον από midrange και πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, AtiX είπε

Εδώ είναι το κλειδί... πόσοι νομίζεις ότι έχουν αυτό το χρόνο να σπαταλήσουν????

στην ελλαδα οι νεαροτερες ηλικιες θα το ψαξουν ...οι γηραιοτεροι δεν θα σχοληθουν ....αλλα η xiaomi ειναι μια εταιρεια που απευθυνεται σε τεραστιες εγχωριες αγορες και μη εγχωριες τεραστιες αγορες οπως πχ η Ινδια ...καταλαβαινεις λοιπον με ποια πληθυσμιακα κριτηρια ασχολειται και ποσα δις "πελατες" απευθυνεται ...και σε ποια πορτοφολια απευθυνεται επισης ....το να βγαλει ενα premium κινητο 1000+ ευρω δεν θα της φερει το κερδος που θα της φερουν 10 διαφορετικες εκδοσεις μιας συσκευης ....αγορα εχει ....στην Ελλαδα ως μικρη αγορα που εισαι ,ο επισημος μεταπωλητης εισαγει λιγα μοντελα συμφωνα με αυτα που κρινει οτι θα πουλησει και για αυτυς που δεν ασχολουνται γιατι δεν εχουν χρνο ή για διαφορους αλλους λογους  ....οι υπολοιποι που θα ασχοληθουν αγοραζουν και απο Κινα κατευθειαν ,οπως εγω ,το μοντελο και την εκδοση που θελουν  !!!

Επεξ/σία από georgetsl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, crossmo είπε

Το γεγονός του να σου πέσει από ατύχημα, ούτε το σκεφτήκαμε ε?

Να μου πεις για το 5G τι να το κάνεις, να συμφωνήσω... αλλά την αδιαβροχοποίηση βρε άνθρωπε??? 

Ναι μηπως να εχει και αθραυστο γυαλι γιατι απο ατυχημα μπορει να σου πεσει και απτον 5ο? Η να σου πεσει κανα σφυρι πανω του? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, crossmo είπε

 

Να μου πεις για το 5G τι να το κάνεις, να συμφωνήσω... αλλά την αδιαβροχοποίηση βρε άνθρωπε??? 

εχει αδιαβροχοποιηση αλλα οχι με πιστοποιηση για να μην πληρωνει δικαιωματα και αυξανονται οι τιμες στα κινητα της ....υπαρχει σχετικο βιντεακι απο εναν τυπο που ανοιγει mi9 και διαπιστωνει οτι ειναι μονωμενο για αδιαβροχοποιηση αλλα δεν εχει παρει την πιστοποιηση ,σε αλλο βιντεο βουταει σε ενυδρειο μεσα ενα mi mix 2 και λειτουργουσε κανονικα μετα ....και καλα κανει ....η σαμσουνγκ ας πουμε που δινει αδιαβροχοποιηση νομιζεις οτι καλυπτει η εγγυση με τοσες παραμετρους που δινει στην αδιαβροχοποιηση ? ....κατι τετοιο νομιζαν ορισμενοι οταν τα εβαζαν σε θαλασσα και πισισνες και οταν τρεχανε για εγγυησεις καθονταν στον αξονα απο την σαμσουνγκ !!!! η παραμετρος της παραμετρος στην εγγυηση για την αδιαβροχοποιηση .....κατα τα αλλα αδιαβροχα ....καλα κρασια ....λες και ο αλλος θα κανει κολυμβηση και θα εχει το κινητο δεμενο στην μεση του ή θα μιλαει με τις ωρες στην βροχη .....μπορει εσυ να το κανεις ....αλλα οι περισσοτεροι ουτε καν !!!οπως και να εχει αρκετα μονταλα στην xiaomi κατασκευαζονται με προτυπα αδιαβροχοποιησης απλα δεν γουσταρει να πληρωνει φεσια !!!

Επεξ/σία από georgetsl
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια με ενδιαφερει να παρω το mi9 lite το μονο που με απασχολει ειναι η καμερα του,εχω το xperia xa1  και ειμαι κατενθουσιασμενος με την ποιοτητα βιντεο και φωτο.

λετε αυτο να ειναι καλυτερο στην πραξη?δεν εχει ουτε optical image stabilization to mi9 lite

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, NickAlfista είπε

Αφου το λεει ο ντιβανις του insomnia ετσι θα ναι... στειλε τους αγορι μου πλανο ν κινηθουν σωστα τα επομενα χρονια εκει στην σαομι τα κινεζακια... στα αλλα το υπεροχο!? :D oneui παιζει να γελαει και ο ceo της σαμυ διαβαζοντας το απο το iphone του... το «αθλιο» απο την αλλη miui που σας γλενταει αποδεδειγμενα και σε αισθητικη και σε λειτουργικοτητα εκανε εμας τα μπατιρακια να αφησουμε τα ios κι τις κορεες που πληρωναμε 700αρια τοσα χρονια και να γινουμε μπατιρακια (ασχετα που καποιοι απο μας μπορουμε να αγορασουμε μετοχες τους, εξαλλου ειναι αποδεδειγμενο οτι ο φοιτητακος με το note 10 και το 11 pro κ καρτοσυμβολαιο ανηκει στο πανω στρωμα και οχι στην πλεμπα με τοσο δυνατα status symbol που κραταει... τι οχι!? Αφου ολοι ξερουν οτι το ν χεις ιδιο κινητο με τον θειο π χει το εργοστασιο σε βαζει στην ιδια κοινωνικη ταξη γατακια..) Σορυ για το μακρυναρι αλλα προτιμησα να γραψω αυτο αντι να πλυνω με χλωρινη τα ματια μου ν φυγει αυτο που διαβασα, και δεν μ ενδιαφερει αν θα μπεις η οχι στον κοπο ν απαντησεις εγω δεν εχει νοημα ν γινω κ αλλο γραφικος κ δεν θα το κανω... επισης δεν θελω να ζεσταθει ο exynos σου να εχουμε τπτ throttling βραδιατικα...

Φανατικος τσαομιστης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, vargas είπε

Αν τα είχε δώσει άλλη εταιρεία όλα αυτά θα   διαβάζαμε διθυράμβους.. Τώρα είναι όλα οκ επειδή τα δίνει η Xiaomi... 

Μα τα εδωσε ολα αυτα η Oneplus κατι μηνες πριν.

Βασικη εκδοση Oneplus7pro 6gb που φτανουν μεχρι τα 12,4000μπαταρια,στερεο ηχεια,κορυφαια Amoled οθονη και stock android που ηδη εχει παρει Android 10 :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Μα τα εδωσε ολα αυτα η Oneplus κατι μηνες πριν.

Βασικη εκδοση Oneplus7pro 6gb που φτανουν μεχρι τα 12,4000μπαταρια,στερεο ηχεια,κορυφαια Amoled οθονη και stock android που ηδη εχει παρει Android 10 :)

Ναι φίλε αλλα δεν είναι xiaomaraaaa reee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Μα τα εδωσε ολα αυτα η Oneplus κατι μηνες πριν.

Βασικη εκδοση Oneplus7pro 6gb που φτανουν μεχρι τα 12,4000μπαταρια,στερεο ηχεια,κορυφαια Amoled οθονη και stock android που ηδη εχει παρει Android 10 :)

Δεν είναι ούτε καν splashproof ούτε καν  έχει ασύρματη φόρτιση  που κ να ειχε δεν συγκρίνεται με την ταχύτερη ασύρματη φόρτιση της αγοράς Όποτε μάλλον δεν τα έδωσε όλα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...