Προς το περιεχόμενο

The insomnia RESIN 3D printing Community


kgian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους που έχουν ήδη κάνει την αρχή στο χώρο. Ήμουν έτοιμος να πάρω κι εγώ τον anycubic photon s μέχρι που είδα οτι σε ένα με δύο μήνες βγαίνει ο elegoo saturn. Δείχνει να υπερέχει σε ταχύτητα και χώρο με μικρή (100-150 € ) διαφορά τιμής και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο γι αυτόν .

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 160
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, andbas είπε

Καλησπέρα σε όλους που έχουν ήδη κάνει την αρχή στο χώρο. Ήμουν έτοιμος να πάρω κι εγώ τον anycubic photon s μέχρι που είδα οτι σε ένα με δύο μήνες βγαίνει ο elegoo saturn. Δείχνει να υπερέχει σε ταχύτητα και χώρο με μικρή (100-150 € ) διαφορά τιμής και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο γι αυτόν .

Ευχαριστώ

Η anycubic τώρα έβγαλε και 2 νέα μοντέλα. 2 Σεπτεμβρίου θα κάνει live με τα full spec αλλά είναι γρηγορότεροι από τον photon s και οι τιμές για προπαραγγελια είναι καλές. Δες στο Facebook και στο Instagram τα μοντέλα και τις τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/8/2020 στις 9:57 ΜΜ, andbas είπε

Καλησπέρα σε όλους που έχουν ήδη κάνει την αρχή στο χώρο. Ήμουν έτοιμος να πάρω κι εγώ τον anycubic photon s μέχρι που είδα οτι σε ένα με δύο μήνες βγαίνει ο elegoo saturn. Δείχνει να υπερέχει σε ταχύτητα και χώρο με μικρή (100-150 € ) διαφορά τιμής και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο γι αυτόν .

Ευχαριστώ

Θα σου προτεινα να αρχισεις με εναν μικρο πρωτα πριν πας στον saturn. Οι πρωτοι πειραματισμοι και οι αποτυχιες που σιγουρα θα εχεις μεχρι να μαθεις να αποφευγεις λαθη, θα σου κοστισουν λιγοτερο με εναν μικρο printer. Και μπορει η elegoo να ανακοινωσε οτι θα βγει τον Νοεμβριο ο saturn αλλα γενικα οι ημ/νιες τους παντα πανε πισω. Δεν φταινε οι ιδιοι βεβαια σε αυτο αλλα μην εισαι σιγουρος οτι θα δουμε saturn τον Νοεμβρη (τον οποιο περιμενω κι εγω πως και πως). Η διαφορα τιμης επισης ειναι μεγαλυτερη. Βρισκεις τον OG mars και τον anycubic photon με 200€ στο amazon ενω ο saturn θα κυκλοφορησει στα 450€. Προταση μου να παρεις εναν μικρο να τον χαρεις 3-4 μηνες μεχρι να βγει ο μεγαλυτερος που θελεις και τοτε κανεις την αλλαγη. Θα βρεις ευκολα να τον πουλησεις για να καλυψεις την διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/8/2020 στις 9:04 ΜΜ, BrocasHelm είπε

Πολύ ωραίος ο Eddie. Υπάρχει STL αρχείο να μοιραστείς;

Σας ευχαριστώ και τους δύο! Τον Eddie τον έχω ανεβάσει εδώ αλλά επειδή τον έχω βάλει με τιμή, δίσταζα να δώσω λινκ εδώ.

Δεν είχα δει ότι υπήρχαν απαντήσεις και τώρα μπήκα τυχαία για να σας έδινα λινκ για τον Buu που ανέβασα χθες. Δωρεάν download, ελπίζω να σας αρέσει! Και αν τύχει να το εκτυπώσει κάποιος, θα ήθελα πολύ να δω φωτό!

Επεξ/σία από stonestef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκαν οι καινούργιοι εκτυπωτές της anycubic. Μπορεί κανείς να μου πει τις βασικές διαφορές του photon mono se και photon x. Στην ουσία από ότι βλέπω ο se είναι πιο γρήγορος αλλά με μικρή επιφάνεια εκτύπωσης, ενώ ο x το αντίθετο. Έχουν και οι δύο την monochrome οθόνη, ίδια ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Έκανα και τον Eddie από το single του The Trooper. Είχα μόνο κόκκινη διαφανή ρητίνη και του έκανα δύο περάσματα με γκρι σπρέη. Στα μάτια μου κάνει μπαμ και με χαλάει, εσείς θα το καταλαβαίνατε αν δεν σας το έλεγα;

cults_.1_large[1].jpg

cults_.2_large[1].jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραία δουλεια και πάλι! το χεις! 

Εγω πλεον περιμωνω να ερθει ο elegoo saturn. Εχω σταματησει τις εκτυπωσεις με τον photon S εδω και λιγο καιρο. 

Επεξ/σία από pentraks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ! Κι εγώ περιμένω να δω τον Saturn στο amazon αλλά αρχίζω να γλυκοκοιτάζω και τον Photon Mono X λόγω του μεγαλύτερου ύψους..

Όταν λες περιμένεις, εννοείς να φανεί για παραγγελία ή ήσουν από τους τυχερούς του pre order;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, stonestef είπε

Ευχαριστώ! Κι εγώ περιμένω να δω τον Saturn στο amazon αλλά αρχίζω να γλυκοκοιτάζω και τον Photon Mono X λόγω του μεγαλύτερου ύψους..

Όταν λες περιμένεις, εννοείς να φανεί για παραγγελία ή ήσουν από τους τυχερούς του pre order;

2ο batch ήμουν!!  Αν εκανα κινηση τωρα ισως κοιταζα τον  mono x λογω υψους κι εγω!

Επεξ/σία από pentraks
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, pentraks είπε

2ο batch ήμουν!!  Αν εκανα κινηση τωρα ισως κοιταζα τον  mono x λογω υψους κι εγω!

Με το καλο! Αν θελεις να εκτυπωσεις καποιο απο αυτα που φτιαχνω, πες μου με πμ να στο στειλω.

 

https://cults3d.com/en/users/stonestef/creations

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...