Προς το περιεχόμενο

The insomnia RESIN 3D printing Community


kgian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 17/10/2020 στις 6:39 ΜΜ, stonestef είπε

Με το καλο! Αν θελεις να εκτυπωσεις καποιο απο αυτα που φτιαχνω, πες μου με πμ να στο στειλω.

https://cults3d.com/en/users/stonestef/creations

Να σαι καλά, οσο για τα αυτα που φτιάχνεις οπωσδήποτε θα πάω για το division bell statue σύντομα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 160
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, stonestef είπε

Καλημέρα σε όλους, το aliexpress έχει sale σήμερα. Η ρητίνη του 1L έρχεται στα 24€ και των 500ml στα 15€. Δωρεάν μεταφορικά και από αποθήκη Τσεχίας. 

Καλη προσφορά ωραιος!
 Αν κι έχω λευκή, θα τσιμπησω αλλο 1L μιας και ο saturn (φτανει αυριο μαλλον) πρέπει να βγαλει το ψωμί του με μεγαλα lithophanes.
ΒΤW απο γερμανικη αποθηκη ειναι στα 20€!

Επεξ/σία από pentraks
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pentraks είπε

Καλη προσφορά ωραιος!
 Αν κι έχω λευκή, θα τσιμπησω αλλο 1L μιας και ο saturn (φτανει αυριο μαλλον) πρέπει να βγαλει το ψωμί του με μεγαλα lithophanes.
ΒΤW απο γερμανικη αποθηκη ειναι στα 20€!

Αν πάρετε 6 λίτρα από γερμανία, μπορείτε να εισάγετε το κουπόνι RESIN13035 για -35$. Η τελική βγαίνει στα 14.4€ το λίτρο! Απίστευτη τιμή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, abdulah είπε

Αν πάρετε 6 λίτρα από γερμανία, μπορείτε να εισάγετε το κουπόνι RESIN13035 για -35$. Η τελική βγαίνει στα 14.4€ το λίτρο! Απίστευτη τιμή!

6 λιτρα ειναι πολλά, αλλα και σε αγγελια να μπουν τα 4 προς 25€ το ενα, βγαινουν ολα τα εξοδα και 25 τσέπη. not bad αλλα πολυ αργα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2020 στις 12:04 ΜΜ, pentraks είπε

Καλη προσφορά ωραιος!
 Αν κι έχω λευκή, θα τσιμπησω αλλο 1L μιας και ο saturn (φτανει αυριο μαλλον) πρέπει να βγαλει το ψωμί του με μεγαλα lithophanes.
ΒΤW απο γερμανικη αποθηκη ειναι στα 20€!

Ήρθε ο Saturn; Εγώ τελικά πέτυχα τον Mono X σε καλή τιμή και τον τσίμπησα, σήμερα έγινε η αποστολή του από Γερμανία και τώρα αρχίζει το σπαμμάρισμα του F5 στο tracking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, stonestef είπε

Ήρθε ο Saturn; Εγώ τελικά πέτυχα τον Mono X σε καλή τιμή και τον τσίμπησα, σήμερα έγινε η αποστολή του από Γερμανία και τώρα αρχίζει το σπαμμάρισμα του F5 στο tracking.

Οχι δεν εφτασε, απο τις 7 του μηνος, βαρεθηκα το refresh στην DHL, απο τσεχια με τα ποδια θα το ειχα ηδη  φέρει!
Καλοριζικο λοιπον και σε σενα

Επεξ/σία από pentraks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έφτιαξα τον Hannibal Lecter. Τον εφτιαξα ετσι ωστε να μην χρειαζεται καθολου supports. Σκεφτομαι να του φτιαξω και το φορειο πισω του. Ειναι το πρωτο print που εκανα με την ρητινη της anycubic που πηρα στο sale του ali και μου αρεσει νομιζω περισσοτερο απο της elegoo. 

h_c1_large.jpg

r_c1_large.jpg

l_c1_large.jpg

f_c1_large.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stonestef είπε

Έφτιαξα τον Hannibal Lecter. Τον εφτιαξα ετσι ωστε να μην χρειαζεται καθολου supports. Σκεφτομαι να του φτιαξω και το φορειο πισω του. Ειναι το πρωτο print που εκανα με την ρητινη της anycubic που πηρα στο sale του ali και μου αρεσει νομιζω περισσοτερο απο της elegoo. 

h_c1_large.jpg

r_c1_large.jpg

l_c1_large.jpg

f_c1_large.jpg

Εντάξει, δίνεις πάλι! ωραιος!

BTW ήρθε ο Saturn,  απο πλευρας κατασκευης ειναι ποιημα. Στιβαρός και premium αίσθηση. Εύκολο setup πολλά καλουδια στο κουτί αν και το USB στικάκι παρέδωσε πνευμα.
Η φαση με το καπακι με χάλαει βαλε βγαλε (σε σχέση με τον photon S) απο την μια, απο την άλλη έχεις φουλ προσβαση στον εκτυπωτη.
Μέχρι τωρα 2 δοκιμαστικα print που έκανα βγηκαν super. 


ΥΣ. Συντομα και τα statue του Division bell!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε ο Mono X σήμερα. Με είχαν προβληματίσει διάφορα σχόλια σε reddit, facebook groups κλπ ότι έχει καμπύλο build plate, ότι σκίζεται το fep από την πρώτη εκτύπωση, ότι τα prints δεν κολλάνε στο build plate και διάφορα άλλα αλλά ευτυχώς όλα καλά με τον δικό μου, συμπεραίνω ότι απλώς πρόκειται για άτομα χωρίς εμπειρία και με τρόμαζαν άδικα. Το πρώτο τεστ πριντ με τον κλασικό κύβο της anycubic βγήκε μια χαρά, τώρα εκτυπώνεται ήδη το δεύτερο μοντέλο, ένα δικό μου, και απ'ότι καταφέρνω να δω μέχρι τώρα, βγαίνει κι αυτό μπόμπα. 

Το καπάκι μπορεί να καταντήσει λίγο σπαστικό, εγώ το έχω συνηθίσει έτσι από τον Mars. Του photon s ήταν ωραία πατέντα. Να έχεις το νου σου να μην το πολυακουμπάς στα πλάγια. Δες κάτι τέτοιο, βοηθάει: https://www.thingiverse.com/thing:3839160.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοριζικο και καλές εκτυπωσεις!!
πως βλέπεις τους χρόνους εκτυπωσης? 


έχω πολλες λαβες εδω στη δουλεια (τύπου χούφτας)  οποτε θα του βαλω μια πανω η δυο (στο πλαι αντικρυστά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και στο πλαι ειναι καλο, το ειδα σε ενα βιντεο του Uncle Jessy προχθες και σκεφτομαι να το κανω κι εγω. 

Οι χρονοι εκτυπωσης ειναι απιστευτοι! 1,5sec/layer, μας κακομαθαινουν!Λογω μη υποστηριξης του chitubox ακομα, δοκιμασα τον lychee και μαλλον θα μεινω σε αυτον και για τον Mars.. Τσεκαρε τον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, stonestef είπε

Ναι και στο πλαι ειναι καλο, το ειδα σε ενα βιντεο του Uncle Jessy προχθες και σκεφτομαι να το κανω κι εγω. 

Οι χρονοι εκτυπωσης ειναι απιστευτοι! 1,5sec/layer, μας κακομαθαινουν!Λογω μη υποστηριξης του chitubox ακομα, δοκιμασα τον lychee και μαλλον θα μεινω σε αυτον και για τον Mars.. Τσεκαρε τον.

Χεχε, ετσι! εγω τυπωνω στα 2 δεν το εχω δοκιμασει πιο κατω... αλλα και παλι σε σχεση με τα 8 ανα layer η μέρα με την νύχτα.
Εχω ηδη το lychee καθως πειραματιζομουν για κατι καλυτερο απο το chitubox. Σε καποια ειναι (πχ interface και ολη φιλοσοφια) σε αλλα παλι το chitubox ηταν πολυ πιο απλο βολικό. Τωρα με τον saturn γυρισα παλι στο chitubox και βλεπω οτι εχει βελτιωθει.  Δεν έχω κατασταλλαξει ακομα με πιο θα συνεχίσω αν και το Lychee με τραβαει περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...