Προς το περιεχόμενο

Pixel 2 xl το 2019


grif0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι να αλλάξω κινητό και θέλοντας να πάρω κάτι με καλή οθόνη είδα το pixel 2 xl στο skroutz στα 380€. Αξίζει εν έτει 2019? Τι πιστεύετε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το Budget  είναι ως εκεί πάρτο... Ναι αξίζει έτει 2019. Τ ρ ο μ ε ρ έ ς κάμερες και φυσικά stock android... Τώρα αν μπορείς να διαθέσεις παραπάνω πας στα υπόλοιπα που προείπε ο φίλος αν και δεν έχει να ζηλέψει και τίποτα το ιδιάιτερο πέρα απ την wide κάμερα που έχουν κάποια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/9/2019 στις 3:22 ΜΜ, grif0s είπε

Να φανταστώ ότι το 2 xl είναι καλύτερο από το 3a? 

Κατά την δικιά μου άποψη θα πω ναι. Έχει καλύτερο επεξεργαστή, καλύτερα ηχεία (dual stereo), μεταλλική κατασκευή κλπ... Το μόνο plus του 3a XL είναι όντας νεότερο μοντέλο λογικά θα υποστηρίζεται με ενημερώσεις για περισσότερο καιρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Netr0nic είπε

 Το μόνο plus του 3a XL είναι όντας νεότερο μοντέλο λογικά θα υποστηρίζεται με ενημερώσεις για περισσότερο καιρό...

Και η μπαταρια ειναι καλυτερη και η καμερα ειναι απο το pixel 3,αρα νεωτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Και η μπαταρια ειναι καλυτερη και η καμερα ειναι απο το pixel 3,αρα νεωτερη.

Σωστά η μπαταρία του 3α είναι 280mah μεγαλύτερη σε συνδυασμό και με τον κατώτερο αλλά ικανό επεξεργαστή θα έχει καλύτερη αυτονομία ίσως (αν και το 2 XL τα πάει ήδη πολύ καλά).

Επίσης άλλο ένα + του 2 XL είναι η πιστοποίηση IP67 σε σχέση με το 3α που δεν έχει καμία.

Τέλος όσον αφορά την κάμερα χρησιμοποιούν τον ίδιο ακριβώς αισθητήρα με τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά. Μπορείς να δεις συγκριτικά βίντεο η να τα δουλέψεις από κοντά (εγώ τα έχω δουλέψει), στο 99% των περιπτώσεων βγάζουν ακριβώς τις ίδιες φωτογραφίες κάτω από τις ίδιες συνθήκες!

Επεξ/σία από Netr0nic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Netr0nic είπε

Μπορείς  να τα δουλέψεις από κοντά (εγώ τα έχω δουλέψει)

Πως μπορω να το κανω αυτο απο την στιγμη που δεν εισαγονται επισημα στην χωρα μας?Σε ποιο καταστημα μπορω να πω(εγω και ο οποιοσδηποτε)και να δω απο κοντα ολα τα pixel?🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πως μπορω να το κανω αυτο απο την στιγμη που δεν εισαγονται επισημα στην χωρα μας?Σε ποιο καταστημα μπορω να πω(εγω και ο οποιοσδηποτε)και να δω απο κοντα ολα τα pixel?🤔

Δεν το έθεσα σωστά τότε. Αν έχεις την ευκαιρία από κάποιον φίλο η γνωστό που είναι κάτοχος (όπως παρά πολλοί ακόμα πανελλαδικά) μπορείς να δεις το αποτέλεσμα των καμερών.

Εγώ είμαι ιδιοκτήτης ενός Pixel 2 XL και ο γαμπρός μου του Pixel 3a XL γι'αυτό και μπόρεσα να δω... Πληροφορικά το ανέφερα. Υπάρχουν και άλλοι τρόποι να δεις το αποτέλεσμα σε συγκριτικά βίντεο αν θες.

Ότι σου είπα για την κάμερα ισχύει και μπορείς να το διπλοτσεκάρεις και μόνος. ✌️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε για την καμερα εγω σε πιστευω,το θεμα ειναι οτι δεν εχω ουτε ενα γνωστο με pixel,και λογικο γιατι μονο οι λιγοι ψαγμενοι τα ξερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pixel 2xl ομως δεν έχει απεριόριστο backup σε σχεση με το 3a που οχι;

Αυτο δεν είναι θετικό;δε πρεπει να λογίζεται;

Γιατι για εμενα ειναι υπέρ σημαντικό.

Σερβις που πάνε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, georgerapp είπε

Το pixel 2xl ομως δεν έχει απεριόριστο backup σε σχεση με το 3a που οχι;

Αυτο δεν είναι θετικό;δε πρεπει να λογίζεται;

Γιατι για εμενα ειναι υπέρ σημαντικό.

Σερβις που πάνε;

Δεν υπάρχει service.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/9/2019 στις 9:23 ΜΜ, Netr0nic είπε

Αν το Budget  είναι ως εκεί πάρτο... Ναι αξίζει έτει 2019. Τ ρ ο μ ε ρ έ ς κάμερες και φυσικά stock android... Τώρα αν μπορείς να διαθέσεις παραπάνω πας στα υπόλοιπα που προείπε ο φίλος αν και δεν έχει να ζηλέψει και τίποτα το ιδιάιτερο πέρα απ την wide κάμερα που έχουν κάποια.

Καλες καμερες, φανερα υπερκτιμημενες. Εκτος αν βγαζεις μονο παγκακια το βραδυ σε night mode. 

Εμενα σε πραγματικη χρηση θα μου ελειπε η wide καμερα και ο ζουμ φακος. Και ουτε φυσικα τρελαινομαι τοσο πολυ για το night mode, ποσο μαλλον οταν δεν ειναι και τοσο καλυτερο απο της huawei πχ

380 ευρω δεν τα αξιζει με την καμια το Pixel 2 xl τωρα, ουτε face id εχει, ουτε  μικρα μπεζελ, ουτε καμια καλη μπαταρια, ουτε πανγρηγορη φορτιση, ουτε καμια καινοτομια, ουτε design ουτε τιποτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, grif0s είπε

Εν τέλει μου φαίνεται θα πάω για Xiaomi Mi 9.  Στα 300€ είναι πιστεύω vfm

Σίγουρα είναι vfm , αν αντέχεις την μικρή μπαταρία την έλλειψη audio jack,sd card.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...