Προς το περιεχόμενο

Η Apple κυκλοφορεί τα iPadOS 13.1, iOS 13.1, και tvOS 13


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Μεγαλη αλλαγη το ipad OS  για τους χρηστες ,ανακαλυπτω συνεχεια καινουρια πραγματα .

Το ios13 ηρθε με πολλες βελτιωσεις ,αισθητη η διαφορα στην αποκριση του   ετσι και αλλιως πολυ γρηγορου face id .

Φίλε ίσως η μοναδική φορά που δε συμφωνούμε. Μέχρι να ξαναπάρω Χs (το έχασα/κλάπηκε...) ή το καινούριο είμαι με 7 Plus 256. Φυσικά και είναι παλιό, αλλά  η μπαταρία πεθαίνει σε 3-4 ώρες. Μέχρι πριν την 13 έβγαζε τουλάχιστον όλη τη μέρα από 8:00 μέχρι 22:00-23:00 που έπεφτε στα 10-12%. Τώρα αν δε το φορτίσω ΔΥΟ φορές, δε βγαίνει η μέρα, κυκλοφορώ με battery bank...

Αυτό και τα αηδία memojis με κάνουν να αναπολώ τη 12... Κρίμα!

Επεξ/σία από polaki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, polaki είπε

Φίλε ίσως η μοναδική φορά που δε συμφωνούμε. Μέχρι να ξαναπάρω Χs (το έχασα/κλάπηκε...) ή το καινούριο είμαι με 7 Plus 256. Φυσικά και είναι παλιό, αλλά  η μπαταρία πεθαίνει σε 3-4 ώρες. Μέχρι πριν την 13 έβγαζε τουλάχιστον όλη τη μέρα από 8:00 μέχρι 22:00-23:00 που έπεφτε στα 10-12%. Τώρα αν δε το φορτίσω ΔΥΟ φορές, δε βγαίνει η μέρα, κυκλοφορώ με battery bank...

Αυτό και τα αηδία memojis με κάνουν να αναπολώ τη 12... Κρίμα!

Μηως δεν ειναι θεμα του update  αλλα της συγκεκριμενης  μπαταριας ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Federer είπε

Έλεος ρε Apple! Ταυτόχρονη παγκόσμια κυκλοφορία για όλα τα iPhone, iPod και iPad; Το σωστό είναι να αναβαθμίζεις σε δόσεις! Πρώτα τα μαύρα Αγγλικά και Γερμανικά iPhone XS και iPhone 7, σε μια βδομάδα τα Αμερικάνικα χρυσά 256άρια iPhone XR και iPad Pro, τον επόμενο μήνα τα Πορτογαλικά και Ελληνικά 32αρια  6S κ.ο.κ. Αν είναι δυνατόν να είμαστε και λίγο ανθρώποι! Τόσα λεφτά δώσαμε! Ακούς εκει για ΟΛΕΣ τις συσκευές ταυτόχρονα... 😡😡

Ένα από τα καλά της apple είναι αυτό... Το κακό βέβαια είναι ότι σε κάθε update φέρνει πράγματα που σχεδόν τα περισσότερα από αυτά ,υπάρχουν ήδη σε άλλα λειτουργικά... Τουλάχιστον 1 χρόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Ένα από τα καλά της apple είναι αυτό... Το κακό βέβαια είναι ότι σε κάθε update φέρνει πράγματα που σχεδόν τα περισσότερα από αυτά ,υπάρχουν ήδη σε άλλα λειτουργικά... Τουλάχιστον 1 χρόνο...

Άρα δηλαδή να μη τα φέρει ποτέ στις συσκευές της γιατί υπάρχουν στις συσκευές android τουλάχιστον 1 χρόνο. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Ένα από τα καλά της apple είναι αυτό... Το κακό βέβαια είναι ότι σε κάθε update φέρνει πράγματα που σχεδόν τα περισσότερα από αυτά ,υπάρχουν ήδη σε άλλα λειτουργικά... Τουλάχιστον 1 χρόνο...

 

Απλα δεν μας ενδιαφέρει καν τι προϋπήρχε σε άλλα λειτουργικά  😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, polaki είπε

Προσωπικά δεν βλέπω τίποτα που να δικαιολογούσε τον ντόρο που είχε γίνει. Όλοι λεγαΜΕ άντε να έρθει και πότε θα έρθει, και προσωπικά στο iPhone 7 Plus μου είναι ΣΑΦΩΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ από τη 12. 

Κατ'αρχήν, απορώ πώς δεν το γράφουν όλοι. Η μπαταρία απλά ΠΕΘΑΙΝΕΙ. 

Δευτερον κάποια bugs τύπου κρασάρισμα στο app του photoalbum (ευτυχώς φτιάχτηκε στο 13.1, δεν μπορούσα να δω καμία φωτό πριν τον Φεβρουάριο Ιανουάριο, κράσαρε συνεχώς όταν έκανα scroll) και το ότι αν είχες αναπάντητη κλήση ΔΕΝ έφευγε το badge ΠΟΤΕ παρά μόνο αν την πάταγες για να καλέσεις εσύ, αυτά ευτυχώς φτιάχτηκαν οπότε ας τα αφήσουμε. 

Το καρκίνωμα του αιώνα είναι τα Memoji. Ειλικρινα, δεν έχω λόγια... με το ΣΤΑΝΙΟ να μου τα βάλουν στα FREQUENTLY USED και να μη φεύγει???? Σοβαρά????? Κάτι ΗΛΙΘΙΟΥΣ μονόκερους? Εντάξει ρε μάγκες, είπαμε pride οκ.. αλλά αυτοί το ΓΑΜΗΣΑΝ. Ούτε ηλίθιους μονόκερους θέλω να βλέπω (#pride or otherwise) ούτε ηλίθιες φάτσες ποντικιών. Δηλαδή τί σκατά πρέπει να κάνουμε, να βγάλουμε τελείως το emoji keyboard???  

Άντε να πας στην Samsung πας και ησυχάσουμε από την κλάψα  απλά εκεί 3 και 4 χρόνων κινητά δεν παίρνουν update Και μπορεί να σκάσει και καμία μπαταρία έτσι για εφέ όχι μόνο να πέφτει 

Επεξ/σία από garfield39gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, garfield39gr είπε

Άντε να πας στην Samsung πας και ησυχάσουμε από την κλάψα  απλά εκεί 3 και 4 χρόνων κινητά δεν παίρνουν update Και μπορεί να σκάσει και καμία μπαταρία έτσι για εφέ όχι μόνο να πέφτει 

Γιατί να πάει στη samsung?ο @polaki απλά ανέφερε κάποια προβλήματα που διαπίστωσε. Όπως και τις περισσότερες φορές σε κάθε νέα αναβάθμιση του ios παρατηρούνται παρόμοια προβλήματα ειδικά με τις μπαταρίες.

 

 

Επεξ/σία από Kleathhs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

Γιατί να πάει στη samsung?ο @polaki απλά ανέφερε κάποια προβλήματα που διαπίστωσε. Όπως και τις περισσότερες φορές σε κάθε νέα αναβάθμιση του ios παρατηρούνται παρόμοια προβλήματα ειδικά με τις μπαταρίες.

Δεν θα μπω στην διαδικασία του να κάτσω να εξηγήσω τα αυτονόητα ποτέ κάποιος μουρμούραει δικαιολογημένα και ποτέ όχι στο δικό μου το κινητό πάει σφαίρα Xs max και έχω πολύ καλύτερη αυτόνομοια από πριν άρα δεν μπορούμε να κρίνουμε μια αναβάθμιση από ένα κινητό 3 η 4 χρόνια πίσω αυτό είναι το λάθος τις Apple κρατάει στο παιχνίδι κινητά 5 ετών καμία άλλη εταιρία δεν το κάνει αυτό και απο πάνω γκρινιάζουν κιόλας αυτό στο χωριό μου το λένε αχαριστία 

Επεξ/σία από garfield39gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, garfield39gr είπε

Δεν θα μπω στην διαδικασία του να κάτσω να εξηγήσω τα αυτονόητα ποτέ κάποιος μουρμούραει δικαιολογημένα και ποτέ όχι στο δικό μου το κινητό πάει σφαίρα Xs max και έχω πολύ καλύτερη αυτόνομοια από πριν άρα δεν μπορούμε να κρίνουμε μια αναβάθμιση από ένα κινητό 3 η 4 χρόνια πίσω αυτό είναι το λάθος τις Apple κρατάει στο παιχνίδι κινητά 5 ετών καμία άλλη εταιρία δεν το κάνει αυτό και αυτό πάνω γκρινιάζουν κιόλας αυτό στο χωριό μου το λένε αχαριστία 

Αχαριστία που δεν του κρατάει η μπαταρία?Όντως έπρεπε να είναι χαρούμενος που του έκανε την τιμή η apple να του δώσει αναβάθμιση και να κυκλοφορεί με power bank

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kleathhs είπε

Αχαριστία που δεν του κρατάει η μπαταρία?Όντως έπρεπε να είναι χαρούμενος που του έκανε την τιμή η apple να του δώσει αναβάθμιση και να κυκλοφορεί με power bank

Ξέρεις οι μπαταρίες είναι αναλώσιμο hello 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, garfield39gr είπε

Ξέρεις οι μπαταρίες είναι αναλώσιμο hello 

Πολλάκις μετά από αναβάθμιση του ios υπάρχει πρόβλημα με τη μπαταρία.Οπως λέει και ο πολακι πριν την αναβάθμιση δούλευε μια χαρά η μπαταρία. Οπότε δεν φταίει το αναλώσιμο αλλά η αναβάθμιση

https://www.valuewalk.com/2019/09/fix-battery-drain-issue-ios-13-update/amp/

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DaemonLord92 είπε

Άρα δηλαδή να μη τα φέρει ποτέ στις συσκευές της γιατί υπάρχουν στις συσκευές android τουλάχιστον 1 χρόνο. 

Όχι εννοείται ότι πρέπει να τα φέρει ... απλά να αντιγράψει κ αλλά καλά από το Android  και τα windows tablet εννοώ και να τα φέρει όλα μαζί και όχι σε κάθε update να δίνει δύο δυο πραματα . Ώστε να φτάσουν σε ίδιο επίπεδο από πλευράς χαρακτηριστικών ...! Γτ ναι μεν καλό λειτουργικό κλπ κλπ και σβέλτο αλλά υπολείπεται σημαντικά σε ορισμένα θέματα κατα την γνώμη μου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αναφορά τη μπαταρία θα ήταν καλό πάντως να δίνατε καμιά βδομάδα καιρό στη συσκευή να "στρώσει" μετά από μια τόσο μεγάλη αναβάθμιση. Μπορεί να γίνονται αρκετά πράγματα στο παρασκήνιο με τους φακέλους, τα settings κτλ.

Στην χειρότερη θα μπορούσατε να σετάρατε τη συσκευή ως "new" και να μη κάνετε restore από backup. Απλά login στο account και πέρασμα εφαρμογών χειροκίνητα. Σίγουρα όχι ιδανικό αλλά καλύτερο από το battery drain.

 

1 λεπτό πριν, dimitrisdim14 είπε

Όχι εννοείται ότι πρέπει να τα φέρει ... απλά να αντιγράψει κ αλλά καλά από το Android  και τα windows tablet εννοώ και να τα φέρει όλα μαζί και όχι σε κάθε update να δίνει δύο δυο πραματα . Ώστε να φτάσουν σε ίδιο επίπεδο από πλευράς χαρακτηριστικών ...! Γτ ναι μεν καλό λειτουργικό κλπ κλπ και σβέλτο αλλά υπολείπεται σημαντικά σε ορισμένα θέματα κατα την γνώμη μου ...

Υποθέτω αυτό που λείπει είναι folders συστήματος, customization, default apps, drag 'n' drop από PC?

Πάντως και στο Android σαν να έχουν στερέψει τα νέα features. Από Oreo και μετά δεν είδαμε κάτι νέο εκτός από τα gestures και το dark mode...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kleathhs είπε

Τρυπαρα είναι δεν είναι κενό ασφαλείας.Ειδικα τη στιγμή που η apple διαφημίζει την ασφάλεια των iPhone

Τρυπάρα θα σου έλεγα τι είναι ψηλέ αλλά έχει χάρη που δεν έχεις καθόλου ιδέα από Cyber Security και το μόνο που βλέπω στα γραφόμενα σου είναι εμπάθεια για την Apple

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...