Προς το περιεχόμενο

Η Apple κυκλοφορεί τα iPadOS 13.1, iOS 13.1, και tvOS 13


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, garfield39gr είπε

Άντε να πας στην Samsung πας και ησυχάσουμε από την κλάψα  απλά εκεί 3 και 4 χρόνων κινητά δεν παίρνουν update Και μπορεί να σκάσει και καμία μπαταρία έτσι για εφέ όχι μόνο να πέφτει 

Υπάρχουν οι κολλημένοι android fanboys, αλλά υπάρχουν και στην Apple τελικά. Οκ φίλε, να πάω στην Samsung, εγώ που έχω iphone από Αγγλία το first gen όταν στην Ελλάδα ήσασταν όλοι με τα Nokia. Επίσης όσο κομπλεξικοί είναι αυτοί που λένε για τα bendgate, τόσο κομπλεξικοί είμαστε και εμείς (δεν λέω ΕΣΥ, μην τυχόν και μου θιχτείς) που λες για τις μπαταρίες που σκάνε. Λες και φταίει η Samsung.

Όσο fanboy και να είσαι, δεν μπορείς να αντικρούσεις το ότι μας ΠΡΗΞΑΝΕ με τις φοβερές και τρομερές αλλαγές και το τί γαμάτο θα είναι το 13 και θα κάνει παπάδες και θα ψήνει καφέδες και τελικά εξαιρώντας κάτι ιστοριούλες στο album app το οποίο όντως αναβαθμίσανε πολύ (ναι αυτό, που ήταν ΠΑΡΑΛΛΗΤΟ 12 χρόνια με ΜΗΔΕΝ features), όλα τα υπόλοιπα συνοψίζονται στο νταβατζιλίκι των κακόγουστων και άκυρων Memojis (ποιός πραγματικά και ΓΙΑΤΙ τα σκέφτηκε ειλικρινά με ξεπερνάει, το δε ποιός σκέφτηκε να μας τα χώσει με το στανιό στα FREQUENTLY USED (what the HELL??) εντάξει απλά δεν έχω λόγια..), στο dark mode (ωραίο, το έχω από την πρώτη στιγμή και δεν θα το βγάλω) και στο keyboard που πλέον γράφεις σέρνοντας το χέρι. Στην αγγλική γλώσσα μόνο, αλλά προσωπικά Ελληνικά γράφω ίσως μόνο στο insomnia και στους γονείς μου.. το 95% της ημέρας μου συνεννοούμαι στα Αγγλικά οπότε με έχει βολέψει πολύ.

Other than that, σιγά τα σπουδαία που δεν κάναμε και με τη 12... έλεος δηλαδή!!!!

 

Επεξ/σία από polaki
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 λεπτά πριν, ntsikos είπε

Τρυπάρα θα σου έλεγα τι είναι ψηλέ αλλά έχει χάρη που δεν έχεις καθόλου ιδέα από Cyber Security και το μόνο που βλέπω στα γραφόμενα σου είναι εμπάθεια για την Apple

"Πιο συγκεκριμένα, το iOS13 που κυκλοφόρησε πριν από λίγες ημέρες παρουσιάζει κενό ασφαλείας που επιτρέπει σε χάκερ να έχουν πρόσβαση και να υποκλέψουν στοιχεία από τις λίστες επαφών των χρηστών"

Εντάξει δεν το λες τρυπαρα.Πως το λες εσύ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Μηως δεν ειναι θεμα του update  αλλα της συγκεκριμενης  μπαταριας ?

Έχω ένα δίλημμα εδώ. Προς το παρόν ζυγίζω τα υπέρ και τα κατά του XS με το 11 Pro (γιατί 11 απλό οκ απλά δεν παίρνεις) για να δω αν θα ξαναπάρω το XS ή να πάω στο Pro. Φυσικά και είναι αναλώσιμη η μπαταρία, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να πάω σε αλλαγή τώρα αφού μες το μήνα θα πάρω άλλο. Κατά πάσα πιθανότητα βέβαια Σάββατο θα πάω για αλλαγή μπαταρίας οπότε θα επανέλθω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, depapas2016 said:

Η Siri στο Apple TV δεν είναι ακόμα διαθέσιμη στην Ελλάδα. Γνωρίζει κανείς αν έχει διαρρεύσει κάτι σχετικό;

Μπα... τίποτα! Και δεν ελπίζω σε κάτι σύντομα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, polaki είπε

Έχω ένα δίλημμα εδώ. Προς το παρόν ζυγίζω τα υπέρ και τα κατά του XS με το 11 Pro (γιατί 11 απλό οκ απλά δεν παίρνεις) για να δω αν θα ξαναπάρω το XS ή να πάω στο Pro. Φυσικά και είναι αναλώσιμη η μπαταρία, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να πάω σε αλλαγή τώρα αφού μες το μήνα θα πάρω άλλο. Κατά πάσα πιθανότητα βέβαια Σάββατο θα πάω για αλλαγή μπαταρίας οπότε θα επανέλθω!

Τι υγεία έχει το 7plus σου ;

16 λεπτά πριν, polaki είπε

Έχω ένα δίλημμα εδώ. Προς το παρόν ζυγίζω τα υπέρ και τα κατά του XS με το 11 Pro

Τι να ζυγίζεις .. Το 11 pro είναι μεγάλη αναβάθμιση σε σχέση με το xs ..

 Τι να λέμε τώρα .. Ντιζάιν σχεδόν ίδιο αλλά το τηλέφωνο σε κάμερα κ μπαταρία είναι δυο γενιές μπροστά από το Xs .

 Την μάθαμε την Apple όλα αυτά τα χρόνια . Του χρόνου (εδώ θα είμαστε και θα το δεις ) θα δώσει καινούργιο ντιζάιν κ 5G και ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω . Μην σου πω πως θα μειώσει την χωρητικότητα της μπαταρίας (θυσία στο όνομα του νέου ντιζάιν ) ώστε την επόμενη χρόνια στο S μοντέλο να δώσει κάτι που στο στέρησε .

 Εάν νομίζετε πως η Apple δεν μπορεί να βγάλει το απόλυτο κινητό που θα πουλούσε 300 μυρια κομμάτια την χρόνια που θα έβγαινε είστε πολύ γελασμένοι ή πάτε ακόμα σχολείο ...

 Λίγα λίγα ... Έτσι εγώ που μπορώ να τα σκάσω για το xs Max να αναγκαστώ να τα ΞΑΝΑ σκάσω για το pro Max και πάει λέγοντας ...

 Και το κάνει  πολύ καλά . Γιατί όπως προείπα η διάφορες φέτος είναι πολύ μεγάλες σε κάμερα κ μπαταρία ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, korakios είπε

Απλα δεν μας ενδιαφέρει καν τι προϋπήρχε σε άλλα λειτουργικά  😛

Σ αυτά οφείλετε κάποιες από τις νέες προσθήκες.Αν δεν υπήρχαν δεν θα τα αντέγραφε η apple οπότε έμμεσα σας ενδιαφέρει😉

Επεξ/σία από Kleathhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

Σ αυτά οφείλετε κάποιες από τις νέες προσθήκες.Αν δεν υπήρχαν δεν θα τα αντέγραφε η apple οπότε έμμεσα σας ενδιαφέρει😉

Η Apple έχει και ένα Mac OS να αντιγράψει.  Δεν περίμενε το Android. Mόνο ένας άσχετος θα έγραφε ότι περίμενε την ύπαρξη  άλλων λειτουργικών...

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimitrisdim14 είπε

Όχι εννοείται ότι πρέπει να τα φέρει ... απλά να αντιγράψει κ αλλά καλά από το Android  και τα windows tablet εννοώ και να τα φέρει όλα μαζί και όχι σε κάθε update να δίνει δύο δυο πραματα . Ώστε να φτάσουν σε ίδιο επίπεδο από πλευράς χαρακτηριστικών ...! Γτ ναι μεν καλό λειτουργικό κλπ κλπ και σβέλτο αλλά υπολείπεται σημαντικά σε ορισμένα θέματα κατα την γνώμη μου ...

Αυτό δεν πρόκειται να γίνει καθώς από τη στιγμή που η Apple έχει το μονοπώλιο στο iOS μπορεί να κάνει ότι θέλει. Όπως και να έχει καλοδεχούμενα είναι όλα τα νέα χαρακτηριστικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kleathhs είπε

"Πιο συγκεκριμένα, το iOS13 που κυκλοφόρησε πριν από λίγες ημέρες παρουσιάζει κενό ασφαλείας που επιτρέπει σε χάκερ να έχουν πρόσβαση και να υποκλέψουν στοιχεία από τις λίστες επαφών των χρηστών"

Εντάξει δεν το λες τρυπαρα.Πως το λες εσύ?

Ρε φίλε δεν μπορείς να καταλάβεις ότι αυτή η ευπάθεια λύνεται σε επίπεδο χρήστη άρα είναι σαν να μην υπάρχει και εξηγώ, φοβάσαι για το 3rd party keyboard που έχεις στο iOS μην σου "κλέψει" δεδομένα; Ξηλωσε το πασακα μου και ξανά πέρασε το όταν θα λυθεί το πρόβλημα στο επόμενο update, θα ζήσεις και χωρίς αυτό. Οι σοβαρές ευπάθειες είναι αυτές που έκλεισε η Google με το September 2019 Security Patch, η κοινότητα του Linux που βρήκε ότι κάποιος ακόμα και απομακρυσμένα μπορεί να προκαλέσει buffer overflow και εν συνεχεία να κρασαρει ο host ή ακόμα και το δίκτυο και άλλα τέτοια που υπάρχουν σε όλα τα λειτουργικά και προσπαθούν διάφοροι ερευνητές ασφάλειας στον κόσμο να τα βρουν και να τα αναφέρουν. Δεν είναι όλες οι ευπάθειες στην ίδια κατηγορία επικινδυνότητας αυτό πρέπει να ξεχωρίσεις για αρχή και μετά είμαι σίγουρος πως θα βρεις κάτι άλλο να κραξεις στην αγαπημένη μισητή Apple

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, atheatos είπε

Η Apple έχει και ένα Mac OS να αντιγράψει.  Δεν περίμενε το Android. Mόνο ένας άσχετος θα έγραφε ότι περίμενε την ύπαρξη  άλλων λειτουργικών...

Δεν είπε κανένας ότι αντιγράφει το android αλλά λειτουργίες και χαρακτηριστικά όπως το night mode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

Τι υγεία έχει το 7plus σου ;

Τι να ζυγίζεις .. Το 11 pro είναι μεγάλη αναβάθμιση σε σχέση με το xs ..

Εντάξει ναι, αλλά έχει και 420€ διαφορά στο skroutz, τουλάχιστον το 256 που θέλω εγώ. Δεν ξέρω ειλικρινά αν αξίζει τόσα παραπάνω.... 
Αναφέρομαι στο XS και το 11 Pro, όχι στα Max, γιατί μου είναι πολύ μεγάλα. 

PS: Max capacity 80%. Αλλά τόσο έχει εδώ και 3-4 μήνες, και κράταγε όλη μέρα. Τώρα είναι 5:10pm και έχω 76% από ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΦΟΡΤΙΣΗ που έκανα κατά τη 1 το μεσημέρι... ε κάπου χαλιέμαι.

 

Επεξ/σία από polaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ntsikos είπε

Ρε φίλε δεν μπορείς να καταλάβεις ότι αυτή η ευπάθεια λύνεται σε επίπεδο χρήστη άρα είναι σαν να μην υπάρχει και εξηγώ, φοβάσαι για το 3rd party keyboard που έχεις στο iOS μην σου "κλέψει" δεδομένα; Ξηλωσε το πασακα μου και ξανά πέρασε το όταν θα λυθεί το πρόβλημα στο επόμενο update, θα ζήσεις και χωρίς αυτό. Οι σοβαρές ευπάθειες είναι αυτές που έκλεισε η Google με το September 2019 Security Patch, η κοινότητα του Linux που βρήκε ότι κάποιος ακόμα και απομακρυσμένα μπορεί να προκαλέσει buffer overflow και εν συνεχεία να κρασαρει ο host ή ακόμα και το δίκτυο και άλλα τέτοια που υπάρχουν σε όλα τα λειτουργικά και προσπαθούν διάφοροι ερευνητές ασφάλειας στον κόσμο να τα βρουν και να τα αναφέρουν. Δεν είναι όλες οι ευπάθειες στην ίδια κατηγορία επικινδυνότητας αυτό πρέπει να ξεχωρίσεις για αρχή και μετά είμαι σίγουρος πως θα βρεις κάτι άλλο να κραξεις στην αγαπημένη μισητή Apple

Αυτό το 3rd party keyboard που το βρήκες?άλλη τρύπα είναι?

https://www.theverge.com/platform/amp/2019/9/13/20863993/ios-13-exploit-lockscreen-bypass-security

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, polaki είπε

Εντάξει ναι, αλλά έχει και 420€ διαφορά στο skroutz, τουλάχιστον το 256 που θέλω εγώ. Δεν ξέρω ειλικρινά αν αξίζει τόσα παραπάνω.... 
Αναφέρομαι στο XS και το 11 Pro, όχι στα Max, γιατί μου είναι πολύ μεγάλα. 

Τόσα όχι δεν αξίζει .. 

 Όχι τώρα .. Στη θέση σου και εφόσον ατυχησες να απωλέσεις το xs θα άλλαζα μπαταρία στο 7 plus κ θα εμένα με αυτό έως ότου οι τιμές των σφραγισμένων φτάσουν σε λογικά επίπεδα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...