Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα με την ένταση ήχου σε ακουστικά


Manos fot.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν  μία εβδομάδα περίπου έχτισα ένα ολοκαίνουριο gaming build και αφού του πέρασα windows 10 συνειδητοποίησα ότι ο ήχος ενώ ήταν 100% δυναμωμένος δεν ήταν σε καμία περίπτωση ο ίδιος (στην ένταση) με αυτόν του λαπτοπ μου και του xbox one. Δλδ με θυμάμαι ξεκάθαρα να μην μπορώ να ακούσω πχ ένα τραγούδι πάνω από το 60%(ήταν αρκετά δυνατά). Ενώ έχω δοκιμάσει τα πάντα(drivers, έλεγχος σύνδεσης καλωδίων και ότι άλλο μπορείτε να βρείτε από tutorials στο youtube) δεν έχει αλλάξει τίποτα. Τώρα να μου πεις δεν έχω και τίποτε ακριβά ακουστικά (sharkoon skiller sgh1, 25€) έλα όμως που τα δοκίμασα σε άλλο pc και η ένταση ήταν εξίσου καλή με αυτή του λάπτοπ μου. Έχω ψηλό απελπιστεί γιατί έχω αφιερώσει αρκετή ώρα για να το διορθώσω και ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη. Να σημειωθεί ότι έκανα δοκιμές και με το 2x3,5mmjack (με έξοδο για ακουστικά και μικρόφωνο) και με αυτό που μπαίνει κατευθείαν για κινητά αλλά και πάλι καμία αλλαγή. Επιπλέον παρατήρησα ότι στο mixer η ένταση δεν μπορεί να περάσει την μέση ενώ είναι από κυριολεκτικά παντού 100% δυναμωμένο. Απορώ τι μου έχει ξεφύγει παιδιά. Σε όποιον έχει τύχει κάτι παρόμοιο ή ξέρει δυο πράγματα θα παρακαλούσα να με βοηθήσει. Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από Manos fot.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...