Προς το περιεχόμενο

Συγκριση 3 λαπτοπ


ARTHURLUFFY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, TechnoState είπε

....ναι, το www.insomnia.gr 

Ποια έχεις βάλει στο μάτι?  Ανεφερε τα εδώ για να πάρεις feedback...

Απλως εχω δει οτι τα ιδια λαπτοπ με ιδια ονοματα βγαινουν και με αλλα χαρακτηριστηκα γιαυτο.
Τεσπα.

Το 1ο ειναι το παλιο μου το lenovo 80qq
Τα αλλα 2 ειναι καινουρια και ειναι το:

Hp 15-db0001nv που εχει ryzen, εναν ssd και εναν hdd, και 4 giga ram
και
Hp 15-da0038nv που εχει μονο εναν ssd, αλλα εχει i3 και 8 giga ram.

Στο τελευταιο οταν εκανα ενα τεστ απο το UserBenchMark μου βγαζει σφαλμα "could not find any compatible direct3d devices"

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Aurumnus είπε

Το πιο καλό είναι το Hp 15-db0001nv.

https://support.hp.com/gr-el/document/c06039398

Μπορεις να μου πεις τι καλυτερο εχει απο το αλλο hp?
Αν ειναι ετσι σκεφτομαι να βαλω την 8αρα ραμ σε αυτο και να δωσω το αλλο στην αδερφη μου που το θελει για απλη χρηση.
Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eσύ τα έχεις τα λάπτοπ και εσύ τα χρησιμοποιείς. Εννοώ ότι εσύ θα έπρεπε να ξέρεις καλύτερα από όλους μας ποιο είναι το καλύτερο, το πιο γρήγορο κλπ. Εμείς θα έπρεπε να ρωτάμε εσένα και όχι εσύ εμάς!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, fujitsuA530 είπε

Eσύ τα έχεις τα λάπτοπ και εσύ τα χρησιμοποιείς. Εννοώ ότι εσύ θα έπρεπε να ξέρεις καλύτερα από όλους μας ποιο είναι το καλύτερο, το πιο γρήγορο κλπ. Εμείς θα έπρεπε να ρωτάμε εσένα και όχι εσύ εμάς!!!!!!

Μα σε απλή χρήση είναι όλα ίδια. Δεν κολλάει κανένα. Και τα 2 hp δεν τα έχω πολύ καιρό. Αλλά θέλω να ξέρω ποιο έχει καλύτερο επεξεργαστή, κάρτα γραφικών κλπ γιατί θα κρατήσω ένα από αυτά και από το να κάτσω να κατεβάζω προγράμματα βαριά και παιχνίδια για να δω ποιο θα σέρνεται και ποιο όχι είπα να ρωτήσω κάποιον που ίσως ξέρει. Ή μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα γιατί όπως είπα στο UserBenchMark το ένα μου έβγαλε σφάλμα οπότε δεν κατάφερα να καταλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, ARTHURLUFFY said:

Μα σε απλή χρήση είναι όλα ίδια. Δεν κολλάει κανένα. Και τα 2 hp δεν τα έχω πολύ καιρό. Αλλά θέλω να ξέρω ποιο έχει καλύτερο επεξεργαστή, κάρτα γραφικών κλπ γιατί θα κρατήσω ένα από αυτά και από το να κάτσω να κατεβάζω προγράμματα βαριά και παιχνίδια για να δω ποιο θα σέρνεται και ποιο όχι είπα να ρωτήσω κάποιον που ίσως ξέρει. Ή μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα γιατί όπως είπα στο UserBenchMark το ένα μου έβγαλε σφάλμα οπότε δεν κατάφερα να καταλάβω.

Απο αυτά που βλέπω, ο Ryzen είναι καλύτερος του Intel, αλλά η MX110 είναι καλύτερη της Vega 3. Αν είναι για απλή χρήση χωρίς παιχνίδια κλπ, θα έλεγα να κρατήσεις τον Ryzen. Όπως είπε και ο φίλος, εσύ ξέρεις τι χρήση θα του κάνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, teo_3 είπε

Απο αυτά που βλέπω, ο Ryzen είναι καλύτερος του Intel, αλλά η MX110 είναι καλύτερη της Vega 3. Αν είναι για απλή χρήση χωρίς παιχνίδια κλπ, θα έλεγα να κρατήσεις τον Ryzen. Όπως είπε και ο φίλος, εσύ ξέρεις τι χρήση θα του κάνεις. 

Μπορώ να βάλω την mx110 στο άλλο ή δεν αλλάζουν;

Η χρήση θα είναι unity και android studio.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, ARTHURLUFFY said:

Μπορώ να βάλω την mx110 στο άλλο ή δεν αλλάζουν;

Η χρήση θα είναι unity και android studio.

Κάρτες γραφικών είναι κολλημένες στην μητρική, δεν αλλάζουν.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, teo_3 είπε

Κάρτες γραφικών είναι κολλημένες στην μητρική, δεν αλλάζουν.

Κρίμα. Μήπως μπορείς να μου πεις τι ραμ παίρνουν και πόσο είναι το Μαξ που μπορώ να βάλω;

Το lenovo υποθέτω είναι χειρότερο και από τα 2 και ας έχει i5 λόγω παλαιότητας ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...