Προς το περιεχόμενο

Sapphire VGA Radeon RX 5700 XT 8G GDDR6 370€ <πλαισιο>


diaol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 194
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

Mεγειες, αντε την ψαχνεις καιρο.

Καρταρα ειναι. Ακομα και η reference..

Να σε καλά φίλε μου. Όντως ψάχνω καιρό κάρτα και λέω δεν πάει άλλο. Στα της κάρτας θα την στρώσω με UV. Μόλις έρθει θα γράψω εντυπώσεις. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πραγματικα οτι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα , (εν αντιθεσει με 1660ti που ειμαι προκατοχος ) 

Και οσον αφορα τον θορυβο που προαναφερανε καποιοι , δεν ειναι και τοσο ενοχλητικος σαν αλλες reference  (ηλεκτρικη σκουπα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία έστησα ένα σύστημα σε φίλο με 5700 xt reference της xfx. Δυστυχώς τα νούμερα που βρήκα στο yt κανένα δεν ήταν επιτεύξιμο με stability. Ίσως έπεσε και σε κακό τσιπάκι. 

Σε load για να κρατήσουμε 85 βαθμούς (εννοείται πως πείραξα και το fan curve) ο φίλος δεν την πάλεψε με τον θόρυβο. Ευτυχώς την είχε πάρει από Amazon και στάλθηκε πίσω.

Μακάρι να τα πηγαίνουν καλύτερα τα κομμάτια που θα παραλάβετε όσοι παραγγείλετε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Τελευταία έστησα ένα σύστημα σε φίλο με 5700 xt reference της xfx. Δυστυχώς τα νούμερα που βρήκα στο yt κανένα δεν ήταν επιτεύξιμο με stability. Ίσως έπεσε και σε κακό τσιπάκι. 

Σε load για να κρατήσουμε 85 βαθμούς (εννοείται πως πείραξα και το fan curve) ο φίλος δεν την πάλεψε με τον θόρυβο. Ευτυχώς την είχε πάρει από Amazon και στάλθηκε πίσω.

Μακάρι να τα πηγαίνουν καλύτερα τα κομμάτια που θα παραλάβετε όσοι παραγγείλετε. 

Σε στρες τεστ ή παιχνιδια?


Έχει βρει κανεις κανενα καλο guide για undervolt?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γίνω λίγο party pooper αλλά η εμπειρία μου από το reference cooler της AMD είναι η χειρότερη. Η φασαρία που έκανε ήταν εντυπωσιακή. Δε ξέρω πόσο έχει βελτιωθεί η κατάσταση από τότε (7970) αλλά προσωπικά αν ήταν να δώσω τόσο λεφτά για gpu θα προτιμούσα μια απλή 5700 με aib cooler.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Arkin είπε

Να σε καλά φίλε μου. Όντως ψάχνω καιρό κάρτα και λέω δεν πάει άλλο. Στα της κάρτας θα την στρώσω με UV. Μόλις έρθει θα γράψω εντυπώσεις. 

Πιστευω και εγω οτι με το undervolt θα ερθει σε πολυ ικανοποιητικο επιπεδο. Σε αποδοση θα ειναι μια χαρα ακομα και για την επομενη οθονη σου, για την τρεχουσα δεν το συζητω, ειναι το overkill του overkill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostiger είπε

Πιστευω και εγω οτι με το undervolt θα ερθει σε πολυ ικανοποιητικο επιπεδο. Σε αποδοση θα ειναι μια χαρα ακομα και για την επομενη οθονη σου, για την τρεχουσα δεν το συζητω, ειναι το overkill του overkill.

Εκεί πάτησα και εγώ στο ότι θα τερματίζει την οθόνη μου εύκολα και δεν θα βαράει power limit οπότε θα την παλέψει με 30 40% ανεμιστήρες και max 75 βαθμούς core. Θα δούμε ας έρθει με το καλό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cpgr είπε

Σε στρες τεστ ή παιχνιδια?


Έχει βρει κανεις κανενα καλο guide για undervolt?

Και στα δύο. Απλά χρησιμοποίησα ένα sweet spot γύρω από το οποίο έπαιζαν διάφοροι στο internet και ξεκίνησα τις δοκιμές κοντά σε αυτό. Δυστυχώς ήταν προς τα κάτω το ρολόι και προς τα πάνω το ρεύμα από τα σημεια αναφοράς που βρήκα. :(

προφανώς σε 75hz / 1080 δεν θα βγάλει άχνα. Αλλά είναι για αλλού κάρτα, καθώς είναι αρκετά δυνατότερη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Και στα δύο. Απλά χρησιμοποίησα ένα sweet spot γύρω από το οποίο έπαιζαν διάφοροι στο internet και ξεκίνησα τις δοκιμές κοντά σε αυτό. Δυστυχώς ήταν προς τα κάτω το ρολόι και προς τα πάνω το ρεύμα από τα σημεια αναφοράς που βρήκα. :(

προφανώς σε 75hz / 1080 δεν θα βγάλει άχνα. Αλλά είναι για αλλού κάρτα, καθώς είναι αρκετά δυνατότερη. 

Κρασαρε αν μειωνες το ρευμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά η τιμή είναι καλή αλλά μόνο αν έχεις σκοπό να την αφήσεις με τον ref cooler η water block, σε άλλη περίπτωση καλύτερα να πας σε saphire pulse ή gigabyte gaming oc στα 420 περίπου, τα 3 χρόνια εγγύηση τα σπάει respect στo Plaisio .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...