Προς το περιεχόμενο

Sapphire VGA Radeon RX 5700 XT 8G GDDR6 370€ <πλαισιο>


diaol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Μάλλον παίρνω όσκαρ ατυχίας εγώ. Κάνα 2 μέρες πριν την προσφορά αγόρασα την GTX 1660ti 6 GB στα 340 €. Που να ήξερα...Από την άλλη δεν αγοράζω ποτέ Reference υλοποιήσεις και η RX 5700 XT είναι αρκετά πιο ενεργοβόρα... Τέσπα. Γκαντεμιά 100%...😥

παιρνεις μια 5700 xt την κανεις underevolt και Underclock στο μισο και παλι ειναι καλυτερη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Δεν βαριέστε θα πάρουμε κάτι άλλο στην BF! 😛 

Η τιμή για παραγγελία παίζει ακόμα στα 369 για αποστολή σπίτι, για παραλαβή από κατάστημα εκτοξεύεται στα 738! 😮 

Ότι πρέπει για την LC34J791 μου.

Πάντως δεν έχω άσχημες εμπειρίες με reference υλοποιήσεις.

Aν έχεις ευρύχωρο κουτί με καλό airflow δεν θα έχεις θέμα στην πλειονότητα των περιπτώσεων.

Θα την βρούμε την άκρη, θα την τεντώσουμε στα μέτρα μας όπως ανέφερε νωρίτερα στο τοπικ και ο @Arkin:D 

(Μας έχει κάψει το thread των προσφορών! :D )

Δεν έχει λήξει, σε αφήνει να κάνεις παραγγελία σε αυτή την τιμή για παράδοση στον χώρο σου. :) 

Είχες βάλει δύο κάρτες λέμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, LaMereda είπε

Νομίζω έδωσες πολλά για 1660 Ti, μέχρι 270-280€ θα έλεγα οκ αλλά 340€; Ακόμα και εδώ στις αγγελίες βρίσκεις σφραγισμένες 1660 Ti με 250€!

Στα χρήματα που έδωσες θα μπορούσες τουλάχιστον να πάρεις μια 2060..

Ναι αλλά αν δεν κάνω λάθος από σκρουτζομαγαζα της πλάκας. Σε σοβαρά καταστήματα πχ Msystems η πιο φτηνή κάνει 335-340 €...Συν του ότι δεν αγοράζω από εξωτερικό.

21 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

παιρνεις μια 5700 xt την κανεις underevolt και Underclock στο μισο και παλι ειναι καλυτερη :P

Μην παίζεις με το πόνο μου...

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Είχες βάλει δύο κάρτες λέμε!

Ναι έχεις δίκιο. Με την τσίμπλα στο μάτι τι περιμένεις όμως; 

Μπαίνεις να ρίξεις μια ματιά στο νήμα των προσφορών πριν την πέσεις και φεύγεις με παραγγελία RX 5700 XT! 

Τόσο απλά! χαχαχα :D 

15 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Ναι αλλά αν δεν κάνω λάθος από σκρουτζομαγαζα της πλάκας. Σε σοβαρά καταστήματα πχ Msystems η πιο φτηνή κάνει 335-340 €...

Μην παίζεις με το πόνο μου...

Μην τρώγεσαι φίλε και μην σε τρώει. Έτσι είναι η τεχνολογία, δεν βγάζεις άκρη ποτέ.

Κάτι που την στιγμή αυτή είναι σούπερ και αξίζει με χίλια, σύντομα θα είναι παρωχημένο έναντι κάποιου άλλου πιο vfm και θα σε χαλάει συνέχεια.

Σήμερα είναι αυτή η υλοποίηση της RX 5700 XT, σύντομα (βλέπε BF) είναι πιθανό στα ίδια περίπου χρήματα ή λιγότερα να παίξει custom υλοποίηση της κάρτας ή κάτι άλλο. 

Αν σκέφτεσαι έτσι δεν βγαίνει άκρη. Διαφορετικά αποφασίζεις κάθε τρεις και λίγο να κάνεις update με ότι βγαίνει την δεδομένη χρονική στιγμή σε προσφορά και αξίζει περισσότερο από αυτό που έχεις με την προϋπόθεση ότι πουλάς μετά αυτό που έχεις και μειώνεις την χασούρα, που πάντα θα υπάρχει δυστυχώς εκτός από λίγες σπάνιες περιπτώσεις που έρχεσαι μία η άλλη. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Ναι έχεις δίκιο. Με την τσίμπλα στο μάτι τι περιμένεις όμως; 

Μπαίνεις να ρίξεις μια ματιά στο νήμα των προσφορών πριν την πέσεις και φεύγεις με παραγγελία RX 5700 XT! 

Τόσο απλά! χαχαχα :D 

Μην τρώγεσαι φίλε και μην σε τρώει. Έτσι είναι η τεχνολογία, δεν βγάζεις άκρη ποτέ.

Κάτι που την στιγμή αυτή είναι σούπερ και αξίζει με χίλια, σύντομα θα είναι παρωχημένο έναντι κάποιου άλλου πιο vfm και θα σε χαλάει συνέχεια.

Σήμερα είναι αυτή η υλοποίηση της RX 5700 XT, σύντομα (βλέπε BF) είναι πιθανό στα ίδια περίπου χρήματα ή λιγότερα να παίξει custom υλοποίηση της κάρτας ή κάτι άλλο. 

Αν σκέφτεσαι έτσι δεν βγαίνει άκρη. Διαφορετικά αποφασίζεις κάθε τρεις και λίγο να κάνεις update με ότι βγαίνει την δεδομένη χρονική στιγμή σε προσφορά και αξίζει περισσότερο από αυτό που έχεις με την προϋπόθεση ότι πουλάς μετά αυτό που έχεις και μειώνεις την χασούρα, που πάντα θα υπάρχει δυστυχώς εκτός από λίγες σπάνιες περιπτώσεις που έρχεσαι μία η άλλη. 

Έτσι είναι! Εν αναμονή της BF , ας ελπίσουμε να είναι καλές οι προσφορές τότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη lion και σε όσα παιδιά παρήγγειλαν να χαρούμε την κάρτα. Μην ξεχνάμε το 3μηνο game pass τα 3 χρόνια εγγύηση plaisio το πρόγραμμα trixx της sapphire το οποίο δουλεύει μόνο με navi κάρτες της sapphire δίνει τεραστιο boost χωρίς διαφορά στην ποιότητα εικόνας και σίγουρα το wattman για undervolt/curved συν τα power tables για όποιον θέλει να της τινάξει τα πέταλα(ακούστηκε λίγο πρόστυχο αυτό). 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Ναι αλλά αν δεν κάνω λάθος από σκρουτζομαγαζα της πλάκας. Σε σοβαρά καταστήματα πχ Msystems η πιο φτηνή κάνει 335-340 €...Συν του ότι δεν αγοράζω από εξωτερικό.

Μην παίζεις με το πόνο μου...

Αν είναι σχεδόν σαν να μη λειτουργησε, προσπάθησε μπας κ τη δεχτούν πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και η 5700 xt δεν έχει κανένα απολύτως νόημα δίπλα σε ένα fx 8320 , σε αυτή τη τιμή έδωσα παραγγελία κ σε λίγους μήνες αλλάζω κ cpu /πλατφορμα . Λέτε παρασύρομαι χωρίς λόγο  ? Έχω μια rx 580 nitro 8gb με 2 χρόνια εγγύηση Πλαίσιο  που πιστεύω θα τη δώσω  στα 150

Επεξ/σία από nickk0kkav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Eίπαμε ενόψει BF κάνω δίαιτα! πφφφ πάει η δίαιτα! :D :P 

https://www.sdna.gr/podosfairo/superleague/article/433101/provlepsi-pit-papadakoy-gia-protathlima

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Αν και η 5700 xt δεν έχει κανένα απολύτως νόημα δίπλα σε ένα fx 8320 , σε αυτή τη τιμή έδωσα παραγγελία κ σε λίγους μήνες αλλάζω κ cpu /πλατφορμα . Λέτε παρασύρομαι χωρίς λόγο  ? Έχω μια rx 580 nitro 8gb με 2 χρόνια εγγύηση Πλαίσιο  που πιστεύω θα τη δώσω  στα 150

Ειλικρινά; Ναι παρασύρεσαι. Στη θέση σου θα έπαιρνα gpu όταν θα άλλαζα σύστημα και θα έβρισκα και καλύτερες προσφορές τότε ή και καινούρια προϊόντα, τώρα δεν έχει νόημα. Γενικά στον τομέα της τεχνολογίας ισχύει ο κανόνας: αν δεν το χρειάζεσαι τώρα, περίμενε...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, nickk0kkav είπε

Αν και η 5700 xt δεν έχει κανένα απολύτως νόημα δίπλα σε ένα fx 8320 , σε αυτή τη τιμή έδωσα παραγγελία κ σε λίγους μήνες αλλάζω κ cpu /πλατφορμα . Λέτε παρασύρομαι χωρίς λόγο  ? Έχω μια rx 580 nitro 8gb με 2 χρόνια εγγύηση Πλαίσιο  που πιστεύω θα τη δώσω  στα 150

Αρχικά υπολογίζεις την οθόνη που έχεις τώρα. Αν είσαι με οθόνη 1080p δεν αξίζει να πάς σε 5700 XT, σε καλύπτει το παρόν setup σου μια χαρά για καιρό ακόμα.

Αν όμως έχεις οθόνη 1440p και πάνω τότε ισχύουν τα κάτωθι:

Σκόπευες να μεταβείς σε νέα πλατφόρμα σύντομα; τότε δεν είναι καθόλου κακή ιδέα να μείνεις για λίγο καιρό με τον FX 8320.

Δεν είχες κατά νου την αναβάθμιση σε νέα πλατφόρμα; τότε περιμένεις για να κάνεις ολική αλλαγή σε πλατφόρμα + gpu.

.

.

Εdit: Μου ήρθε email πριν λίγο.... την κάτσαμε την βάρκα! :(

Ενημέρωση Παραγγελίας
Αγαπητέ κε .............Σχετικά με την ηλεκτρονική σας παραγγελία θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι κατά την επεξεργασία της παραγγελίας σας παρουσιάστηκε θέμα διαθεσιμότητας σε ορισμένα από τα υλικά που επιλέξατε.Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας εντός 24 ωρών προκειμένου να σας ενημερώσουμε σχετικά.Για οποιαδήποτε απορία είμαστε πάντα στη διάθεσή σας.

 

Σε άφηνε κανονικά και σε αφήνει ακόμα και τώρα κανονικά να κάνεις παραγγελία .... έλεος!  :(  

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Arkin είπε

Γράφουν διαθεσιμότητα 72 ωρών. Θα ξανά έρθει stock λογικά όπως έγινε πέρσι με την 570 στην BF. 

Mακάρι γιατί έχω ξενερώσει απίστευτα. Δεν με έχουν παει ακόμα τηλέφωνο.

Αυτό υποθέτω θα παίζει γιατί η προσφορά τρέχει ακόμα, δεν την έχουν κατεβάσει.

Για να δούμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Mακάρι γιατί έχω ξενερώσει απίστευτα. Δεν με έχουν παει ακόμα τηλέφωνο.

Αυτό υποθέτω θα παίζει γιατί η προσφορά τρέχει ακόμα, δεν την έχουν κατεβάσει.

Για να δούμε.

Μέσα στη μέρα είπαν υπομονή. Αν δεν περίμεναν stock θα είχαν βγάλει τελείως την προσφορά. Μακάρι να παραλάβετε όλοι εμένα χθες απόγευμα την έστειλαν. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...