Προς το περιεχόμενο

Το OnePlus 7T έρχεται με τριπλή κάμερα, οθόνη 90Hz και Snapdragon 855+


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Αναρωτιέμαι πόσο θα συνεχιστεί αυτή η πιπίλα. Τότε τα αακριβά έκαναν 700 ευρώ, τώρα κάνουν 1100. Πάλι σου δίνει ένα τούμπανο κινητό σε χαμηλότερη τιμή. Επίσης, μην το γρουσουζεύω αλλά το OnePlus 6 είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ, 1 χρόνο μετά είναι όπως την πρώτη μέρα σε όλα του και αναμένεται να πάρει Android 10 πριν από τα περισσότερα Samsung, Huawei, LG, Sony κλπ.

On topic, μέτρησε πολύ το 7T. Πανέμορφη πλάτη, και πολύ vfm. Τέτοια χαρακτιρηστικά και καθαρό Android με εγγύηση OnePlus απλά ότι καλύτερο. Δεν πιστεύω ότι κάποιος θέλει κάτι παραπάνω από αυτό, αν θέλει απλά μιλάμε για πολύ μικρό ποσοστό ανθρώπων.

Ο snapdragon 845 στο OnePlus 6 είναι και αυτός πολύ γρήγορος επεξεργαστής ακόμα και για τα σημερινά δεδομένα.

Όλες οι εταιρίες προσπαθούν να βάλουν τον κόσμο στο τρυπάκι του high end trend στα κινητά.

Και το ζήτημα είναι ότι κανένας, που αλλάζει ακριβό κινητό συχνά, δεν απολαμβάνει τη συσκευή στο έπακρο. Και αυτό είναι λυπηρό.

Επίσης, όλες οι συσκευές θα έπρεπε να παρέχουν τη δυνατότητα για pure Android μέσω επιλογής κατά την πρώτη λειτουργία της συσκευής.

Επεξ/σία από svartevarg
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, svartevarg είπε

Ο snapdragon 845 στο OnePlus 6 είναι και αυτός πολύ γρήγορος επεξεργαστής ακόμα και για τα σημερινά δεδομένα.

Όλες οι εταιρίες προσπαθούν να βάλουν τον κόσμο στο τρυπάκι του high end trend στα κινητά.

Και το ζήτημα είναι ότι κανένας, που αλλάζει ακριβό κινητό συχνά, δεν απολαμβάνει τη συσκευή στο έπακρο. Και αυτό είναι λυπηρό.

Και το 5t με τον 835 μου που κλείνει 2ο χρόνο σφαίρα πάει. Όσο για μπαταρία, δεν το συζητάμε, εύκολα 1.5 μέρα. Πότε δεν είδα κάτω από 40% πριν κοιμηθώ. Τα 1+ κρατάνε εμπειρία χρήσης για πολλά χρόνια. 

Στο θέμα του νέου μοντέλου τώρα.... Το pro ρε παιδιά τι θα έχει παραπάνω; Δεν κατάλαβα. Αυτό με τις 2 εκδόσεις μάλλον κακό θα κάνει στην 1+ τελικά. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gthe είπε

Στο θέμα του νέου μοντέλου τώρα.... Το pro ρε παιδιά τι θα έχει παραπάνω; Δεν κατάλαβα. Αυτό με τις 2 εκδόσεις μάλλον κακό θα κάνει στην 1+ τελικά. 

Μάλλον θα έχει ois και κάποιες διαφορές στην κατασκευή και κάποια χαρακτηριστικά που να δικαιολογούν το premium που ταιριάζει σε pro έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, AtiX είπε

Κοίτα για μένα το όριο είναι τα 14 εκατοστά γι'αυτό και αναγκάστηκα να πάω στο a40... ιδανικά για μένα θα ήταν το μέγεθος του iPhone 8 με full screen, να δω θα αποφασίσει να το κάνει κανένας...

a40 εχει δυο πλεονεκτήματα

ειναι όμορφο (μαρεσει πολυ)
εχει καλο μεγεθος

ολα τα αλλα βεβαια.......................

 

πάντως αυτο που θέλουμε όλοι είναι απλά αδύνατον να γίνει ουσιαστικά μι ναυαρχίδα σε μέγεθος του είναι αδύνατον να γίνει αν δεις ότι η μητρική του a40 είναι αρκετά μικρότερη από μια του s9 πx τοτε καταλαβαίνει οτι δεν παιζει να δούμε ναυαρχίδα με αυτό το μέγεθος καθώς μπαταρία ήταν κάτι τύπου 2200 2400 στην καλύτερη και  μάντεψε με αυτό το hardware(ναυαρχίδας) αυτονομια θα ειναι....... μεχρι την γωνια

ετσι μικρα καλα κινιτα ονειρευτείτε για πολλα χρονια ακομι

2 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Μάλλον θα έχει ois και κάποιες διαφορές στην κατασκευή και κάποια χαρακτηριστικά που να δικαιολογούν το premium που ταιριάζει σε pro έκδοση.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9816&idPhone2=9872

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φιλοι από πάνω λένε το 1+ με τον 845 και 835 πανε ακόμα σφαίρα!!!!

Ε τι θα κάνανε δηλαδή;

Εδω ενα z5c που εχει η γυναίκα μου πλεον παει οπως πήγαινε δε θα πήγαιναν αυτά;

Ρε ψάχνετε λογο να χαλάτε λεφτα ετσι;

Ελατε παραδεχθειτε το .

Πέστε την έχω ψωνίσει με τα smartphone,δεν ειναι κακό,ο καθείς με τα θέλω του.

  • Like 10
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ακριβώς και εγώ θα τα κρατάω παραπάνω πια. Δεν με κάνουν ευτυχισμένο τα καινούργια κινητά. Εξάλλου email, fb, Instagram, messenger και Viber τα σηκώνουν. Τώρα άμα είναι να κάνω rendering το Avatar 2 στο κινητό ναι τότε θέλω Snapdragon!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Black Demis είπε

πάντως αυτο που θέλουμε όλοι είναι απλά αδύνατον να γίνει ουσιαστικά μι ναυαρχίδα σε μέγεθος του είναι αδύνατον να γίνει αν δεις ότι η μητρική του a40 είναι αρκετά μικρότερη από μια του s9 πx τοτε καταλαβαίνει οτι δεν παιζει να δούμε ναυαρχίδα με αυτό το μέγεθος καθώς μπαταρία ήταν κάτι τύπου 2200 2400 στην καλύτερη και  μάντεψε με αυτό το hardware(ναυαρχίδας) αυτονομια θα ειναι....... μεχρι την γωνια

ετσι μικρα καλα κινιτα ονειρευτείτε για πολλα χρονια ακομι

Μια χαρα μπορουν να υπαρξουν...samsung s8, s9, s10e, pixel 3, iphone 6,7,8, ακομα και το xs. Απλα δεν το το κανει η xiaomi και η huaweι. Το iphone6 που ειχε μακραν την χειροτερη μπαταρια εβγαζε μια μερα με φουλ χρηση, οποτε αξιολογα κινητα 5.5- 5.8 ιντσες με full view γινεται να υπαρξουν αν το θελησουν οι εταιριες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, melodicpunk είπε

Μια χαρα μπορουν να υπαρξουν...samsung s8, s9, s10e, pixel 3, iphone 6,7,8, ακομα και το xs. Απλα δεν το το κανει η xiaomi και η huaweι. Το iphone6 που ειχε μακραν την χειροτερη μπαταρια εβγαζε μια μερα με φουλ χρηση, οποτε αξιολογα κινητα 5.5- 5.8 ιντσες με full view γινεται να υπαρξουν αν το θελησουν οι εταιριες.

αν βλεπεις για μικρα s8 s9 κλπ παω πασο εεις λεμε για κινιτο τυπου se αντε λιγο μεγαλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, georgerapp είπε

Οι φιλοι από πάνω λένε το 1+ με τον 845 και 835 πανε ακόμα σφαίρα!!!!

Ε τι θα κάνανε δηλαδή;

Εδω ενα z5c που εχει η γυναίκα μου πλεον παει οπως πήγαινε δε θα πήγαιναν αυτά;

Ρε ψάχνετε λογο να χαλάτε λεφτα ετσι;

Ελατε παραδεχθειτε το .

Πέστε την έχω ψωνίσει με τα smartphone,δεν ειναι κακό,ο καθείς με τα θέλω του.

Φίλε μου έχω ενα Mate 10 Pro το πήρα πέρσι την μαύρη Παρασκευή στα 400 από το πλαίσιο και σε ένα χρόνο από τώρα που θα ψοφήσει η μπαταρία του απλά θα την αλλάξω. Αν δεν βγάλει 3 χρόνια τουλάχιστον δεν αξίζει να αλλάζεις συσκευή και αυτό επειδή μέσω updates σου το αχρηστεύουν. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dinos_12345 είπε

Αναρωτιέμαι πόσο θα συνεχιστεί αυτή η πιπίλα. Τότε τα αακριβά έκαναν 700 ευρώ, τώρα κάνουν 1100. Πάλι σου δίνει ένα τούμπανο κινητό σε χαμηλότερη τιμή. Επίσης, μην το γρουσουζεύω αλλά το OnePlus 6 είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ, 1 χρόνο μετά είναι όπως την πρώτη μέρα σε όλα του και αναμένεται να πάρει Android 10 πριν από τα περισσότερα Samsung, Huawei, LG, Sony κλπ.

 

On topic, μέτρησε πολύ το 7T. Πανέμορφη πλάτη, και πολύ vfm. Τέτοια χαρακτιρηστικά και καθαρό Android με εγγύηση OnePlus απλά ότι καλύτερο. Δεν πιστεύω ότι κάποιος θέλει κάτι παραπάνω από αυτό, αν θέλει απλά μιλάμε για πολύ μικρό ποσοστό ανθρώπων.

Συμφωνώ ότι ειναι καταπληκτικά κινητά τα 1+. Αυτό που βλέπω όμως ειναι ότι από τις ναυαρχίδες των 250 ευρώ θα πάμε σε αυτές των 2000 ευρώ και οποίος προσφέρει ναυαρχίδα στα 1500 θα το λέμε ευκαιρία.

1 ώρα πριν, majnun είπε

Άλλα 50 ευρώ αύξηση τιμής.

Από το original και τα 299 στο 7Τ και στα 599.

Απλά, γλυκά, τρυφέρα.

Και κυρίως ασάλιωτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Mixail-1 είπε

Αναπολω Galaxy S4 136χιλιοστα

Ιδανικο για χερι και τσεπη.

Ανετα χωραγε 5.5 οθονη και κουμπακια απο κατω ανετα..

Γενικα απορω πως τα  αλοτε phablet πλεον ειναι κανονικα κινητα..

Άρα θέλεις ένα Note 3/4 με σημερινα χαρακτηριστικά και design :)

Επεξ/σία από Nikolo1991
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, georgerapp είπε

Οι φιλοι από πάνω λένε το 1+ με τον 845 και 835 πανε ακόμα σφαίρα!!!!

Ε τι θα κάνανε δηλαδή;

Εδω ενα z5c που εχει η γυναίκα μου πλεον παει οπως πήγαινε δε θα πήγαιναν αυτά;

Ρε ψάχνετε λογο να χαλάτε λεφτα ετσι;

Ελατε παραδεχθειτε το .

Πέστε την έχω ψωνίσει με τα smartphone,δεν ειναι κακό,ο καθείς με τα θέλω του.

Η λογική λέει ότι αν κάτι δουλεύει και καλύπτει τις ανάγκες σου, μην το αλλάζεις...

6 λεπτά πριν, Nikolo1991 είπε

Άρα θέλεις ένα Note 3/4 με σημερινα χαρακτηριστικά και design :)

Νομίζω και ένα Oneplus 5 κάνει τη δουλειά. 5.5 ίντσες one-hand.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία συσκευή με πολύ καλά τεχνικά χαρακτηριστικά. Αλλά. ...ποτέ μου δεν τόλμησα να φύγω από γνωστά brands επειδή φοβάμαι τι επιδόσεις της κάμερας σε φώτο και ειδικά σε βίντεο ...Και κατά 2ον το alter sales service

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...