Προς το περιεχόμενο

Κλίμα Θεσσαλονίκης


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, m.gial είπε

Αυτό με τους Κρητικούς που κολλάει?

Εγώ φοβάμαι μη με πειράζει το κλίμα και δεν μπορώ να διαβάσω για το μεταπτυχιακό. Για τα άλλα ας με πειράζει δεν έχω πρόβλημα. Για το διάβασμα του μεταπτυχιακού φοβάμαι μη με επηρεάζει

το κλίμα δεν θα σε πειράξει, άμα είσαι τυχερός θα σε πειράξει καμιά Θεσσαλονικιά  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, ntanosgatos είπε

Δυστυχώς το κλίμα της Θεσσαλονίκης δεν συνηθίζεται και γι αυτό οι περισσότεροι κάτοικοι της υποφέρουν από κατάθλιψη.Δεν είναι κακό να λέμε καμία αλήθεια που και που.Οι μόνοι που τα οικονομανε στην Θεσσαλονίκη είναι οι ψυχίατροι!

Για καλό τα λες και εσύ? Εντάξει κατάθλιψη δεν το λες. Εγώ βλέπω μια χαρά, χαρούμενο κόσμο σε αντίθεση με την Αθήνα που είναι μέσα στα μούτρα και στη μιζέρια

Μόλις τώρα, dkstopo είπε

το κλίμα δεν θα σε πειράξει, άμα είσαι τυχερός θα σε πειράξει καμιά Θεσσαλονικιά  

Μπα, προτιμώ τις κοπέλες στην Αθήνα. Πιο ανοιχτόμυαλες, πιο Ευρωπαίες, πιο προσεγγίσιμες. Και στη Θεσσαλονίκη έχει όμορφα και καλά κορίτσια αλλά δεν μπορούν παραπάνω. Είναι σαν να συγκρίνω το Καλάθη με ένα παίκτη Α2 στο μπάσκετ. Ή να συγκρίνω μερσεντές με όπελ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, m.gial είπε

Για καλό τα λες και εσύ? Εντάξει κατάθλιψη δεν το λες. Εγώ βλέπω μια χαρά, χαρούμενο κόσμο σε αντίθεση με την Αθήνα που είναι μέσα στα μούτρα και στη μιζέρια

Ναι έχεις δίκιο όλοι μοιάζουν χαρούμενοι με 40 mg αντικαταθλιπτικού και αγχολυτικου κάθε μέρα!Ρωτησε κανέναν φαρμακοποιό να σου πει τι παίζει στην πόλη!Σε κάθε γειτονιά και 3 φαρμακεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ntanosgatos είπε

Ναι έχεις δίκιο όλοι μοιάζουν χαρούμενοι με 40 mg αντικαταθλιπτικού και αγχολυτικου κάθε μέρα!Ρωτησε κανέναν φαρμακοποιό να σου πει τι παίζει στην πόλη!Σε κάθε γειτονιά και 3 φαρμακεία!

Το έγραψα και πιο πάνω. Η πλειοψηφία στην Ελλάδα έχει υγρασία. Έχω πάει σε όλα τα νησιά Β.Ανατολικού Αιγαίου, σχεδόν σε όλες τις πόλεις της Β.Ελλάδας, Ήπειρος, Βόλο, Πάτρα, Σπάρτη, Τρίπολη Ναύπλιο, με εξαίρεση τα επτάνησα, Μύκονο και τα πολύ μικρά. Πέρα από την υγρασία των νησιών Β.Αιγαίου και της Θεσσαλονίκης δεν είδα τέτοια χάλια. Το καλύτερο κλίμα το είδα στην Αθήνα. Στο Ναύπλιο όταν έκανα και φαντάρος μου έκανε εντύπωση που είχε πάρα πολύ κρύο το πρωί αλλά μετά τις 8 είχε μια ευχάριστη ζέστη. Για Β.Ελλάδα, Βόλο, και νησιά το χειμώνα δεν το συζητώ από υγρασία. Η Καβάλα μου έκανε εντύπωση που ειχε επιφανειακη εργασια και δεν σε κουραζε.

 

Ενταξει 1,5 χρονο και λιγοτερο θα κατσω Θεσσαλονικη. Δεν νομιζω να παθω σε τετοιο σημειο καταθλιψη και αυτα που προαναφερεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το κλίμα αλλά και άλλα μαζί που επιρεάζουν πολύ,όπως ψυχολογικοί παράγοντες,μόλυνση περιβάλλοντος καυσαέρια,ακτινοβολίες κλπ αυτά  υπάρχουν και στήν Αθήνα και ιδιαίτερα σε κάποια μέρη Που δυστυχώς λόγο κακών δήμων κακών δημοτών και πλήθους διαφόρων παράνομων και μη μεταναστών που έχουν μετατρέψει σε γκέτο αρκετές περιοχές,είναι πολύ πιο χειρότερα και βρώμικα τουλάχιστον φαινομενικά,έξω στούς δρόμους.

Πάντος είναι όντος μεγάλο λάθος το να πάς κάπου να μείνεις,χωρίς να το έχεις ψάξει αρκετά πρώτα,ιδιαίτερα αν έχεις κάποιο θέμα αναπνευστικό,εγω και στήν Αθήνα που είμαι έτσι νιώθω Οπως περιέγραψες πιο πάνω,ιδιαίτερα όταν γυρίζει ο καιρός και επειδή έχω και θέμα χρόνιο με την μύτη κλπ δεν χορταίνω τον ύπνο και ξυπνάω αρκετά κουρασμένος.

Ψάξε το μήπως έχεις και θέμα στόν ύπνο όπως εγω εδω και κάποια χρόνια,υπάρχει και η Απνοία όταν δεν αναπνέεις σωστά στόν υπνο κλπ βέβαια εγώ είμαι πολύ πιο μεγάλος και θυμάμαι πως στην ηλικία σου δεν είχα ιδιαίτερα θέματα όποτε πήγαινα διακοπές στήν Θεσσαλονίκη αν και πήγαινα σχετικά Κοντά στήν Τούμπα (κοντά στο Κρυονέρι)  μόνο η μύτη μου που βούλωνε ανέκαθεν απο μικρός και με τα μπάνια το καλοκαίρι έφτιαχνε,εξού και το αλατόνερο/πλύσεις που κάνει πολύς κόσμος πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, m.gial είπε

Μπα, προτιμώ τις κοπέλες στην Αθήνα. Πιο ανοιχτόμυαλες, πιο Ευρωπαίες, πιο προσεγγίσιμες. Και στη Θεσσαλονίκη έχει όμορφα και καλά κορίτσια αλλά δεν μπορούν παραπάνω. Είναι σαν να συγκρίνω το Καλάθη με ένα παίκτη Α2 στο μπάσκετ. Ή να συγκρίνω μερσεντές με όπελ.

μαλλον βγαινεις σε λαθος μερη και ωρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dkstopo είπε

μαλλον βγαινεις σε λαθος μερη και ωρα.

δωσε μας τα σωστά τότε για να μαθαίνουμε και να μας βγαλεις οφσαιντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι που ειχα μαθει με την ωραια και ευχαριστη υγρασια της Θεσσαλονικης, ειχα κατεβει ενα τριημερο Αθηνα και δεν εκλεισα ματι. Τραγικη εμπειρια, ακομα να αναπληρωσω εκεινο τον υπνο... Ολα ειναι θεμα συνηθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Είναι το κλίμα αλλά και άλλα μαζί που επιρεάζουν πολύ,όπως ψυχολογικοί παράγοντες,μόλυνση περιβάλλοντος καυσαέρια,ακτινοβολίες κλπ αυτά  υπάρχουν και στήν Αθήνα και ιδιαίτερα σε κάποια μέρη Που δυστυχώς λόγο κακών δήμων κακών δημοτών και πλήθους διαφόρων παράνομων και μη μεταναστών που έχουν μετατρέψει σε γκέτο αρκετές περιοχές,είναι πολύ πιο χειρότερα και βρώμικα τουλάχιστον φαινομενικά,έξω στούς δρόμους.

Πάντος είναι όντος μεγάλο λάθος το να πάς κάπου να μείνεις,χωρίς να το έχεις ψάξει αρκετά πρώτα,ιδιαίτερα αν έχεις κάποιο θέμα αναπνευστικό,εγω και στήν Αθήνα που είμαι έτσι νιώθω Οπως περιέγραψες πιο πάνω,ιδιαίτερα όταν γυρίζει ο καιρός και επειδή έχω και θέμα χρόνιο με την μύτη κλπ δεν χορταίνω τον ύπνο και ξυπνάω αρκετά κουρασμένος.

Ψάξε το μήπως έχεις και θέμα στόν ύπνο όπως εγω εδω και κάποια χρόνια,υπάρχει και η Απνοία όταν δεν αναπνέεις σωστά στόν υπνο κλπ βέβαια εγώ είμαι πολύ πιο μεγάλος και θυμάμαι πως στην ηλικία σου δεν είχα ιδιαίτερα θέματα όποτε πήγαινα διακοπές στήν Θεσσαλονίκη αν και πήγαινα σχετικά Κοντά στήν Τούμπα (κοντά στο Κρυονέρι)  μόνο η μύτη μου που βούλωνε ανέκαθεν απο μικρός και με τα μπάνια το καλοκαίρι έφτιαχνε,εξού και το αλατόνερο/πλύσεις που κάνει πολύς κόσμος πλέον.

Είναι διάφοροιπολλοίοι παράγοντεςπου με οδήγησαν στη θεσσαλονίκη. Και ειναι σοβαροι.το λαθος μου ειναι οτι ενω ηξερα οτι εχω ιγμοριτιδα ηρθα και δεν το ψιλλιασα. Λεω θα το πολεμησω. Τοσος κοσμος μενει εδω. Ολοι μου ειπαν οτι ειναι θεμα συνηθειας. Εξαλλου 1.5 χρονο θα κατσω εδω μετα θα φυγω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις καποιου ειδους προπόνηση, εστω τρέξιμο; 

Πολεμας καπως την ιγμοριτδα, βάζεις κανενα breath right, κανείς πλυσεις; 

Εγω μεταξυ Νεας Μάκρης, Χανίων και Θεσσαλονίκης, ενιωθα πιο ελαφρύ το κλιμα της Θεσσαλονίκης. 

Και τελος στο ψητό, τοσος κόσμος κάνει μεταπτυχιακά σε χωρες και πόλεις που η υγρασία βαραει 90ρια. Μην ακουω θεωρίες ακομα δεν πηγες. Θα κοιμηθείς μια δυο βδομάδες πολυ και μετα θα συνελθεις. 

 

Όλες τις άλλες θεωρίες του καθενός με τις γκομενες, τα χαπια και τα λοιπά τα ακουω οπως στις ειδήσεις τα νεα απο Νιγηρία. 

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, g_alkis είπε

Τοσος μαμοθρεφτισμος ουτε ο τζακ με τα φουντουκια που παιζει τωρα στον αλφα

Με πρόλαβες, έχω λιώσει στα γέλια με το σχόλιο σου 😂😂😂😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Talepwros said:

Κανεις καποιου ειδους προπόνηση, εστω τρέξιμο; 

Πολεμας καπως την ιγμοριτδα, βάζεις κανενα breath right, κανείς πλυσεις; 

Εγω μεταξυ Νεας Μάκρης, Χανίων και Θεσσαλονίκης, ενιωθα πιο ελαφρύ το κλιμα της Θεσσαλονίκης. 

Και τελος στο ψητό, τοσος κόσμος κάνει μεταπτυχιακά σε χωρες και πόλεις που η υγρασία βαραει 90ρια. Μην ακουω θεωρίες ακομα δεν πηγες. Θα κοιμηθείς μια δυο βδομάδες πολυ και μετα θα συνελθεις. 

Όλες τις άλλες θεωρίες του καθενός με τις γκομενες, τα χαπια και τα λοιπά τα ακουω οπως στις ειδήσεις τα νεα απο Νιγηρία. 

Οτι είπε ο κύριος παραπάνω. ΟΚ, έχει υγρασία η πόλη, όπως πάρα πολλά μέρη σε όλη την Ελλάδα και την Ευρώπη, αλλά δεν ήρθε και η δευτέρα παρουσία. Συνήθεια είναι...

(άκου εκεί "δε θα μπορώ να διαβάσω για το μεταπτυχιακό"...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, suedehead είπε

Είμαι Αθηναιος, ζω στη Θεσσαλονίκη από το 2005. Πλέον κάπως έχω συμβιβαστεί με το κλίμα. Υπάρχουν μέρες που δεν παλεύεται. 

Καλύτερα βρε από το να είσαι 12 ώρες το 24ωρο σε μετακίνηση και μποτιλιάρισμα.

Χαμηλότερο βιοτικό επίπεδο στον πλανήτη η Αθήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν ήμουν καλόπιστος, θα έλεγα πως πρόκειται για trolling...

Επεξ/σία από DrFreeman
Typos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...