Προς το περιεχόμενο

To Redmi 8A της Xiaomi έχει μπαταρία 5000mAh, κάμερα 12MP, οθόνη 6,22" και τιμή περίπου $100


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, stiflerakos είπε

Παιδια ολα εχουν να κανουν με τις αναγκες αλλα και τις δυνατοτητες που εχει ο καθενας.

Εγω ας πουμε αυτο δεν θα το αγοραζα ουτε για παιχνιδι στον σκυλο μου..

Απο την αλλη θα το επαιρνα ευκολα πχ στην μανα μου μιας και οι απαιτησεις της δεν χρειαζονται τιποτα περισοτερο.

Καλο ειναι να υπαρχουν και αυτα τα μοντελα αλλα προς θεου μην το κανετε θεμα και το συγκρινετε με τις ναυαρχιδες των 1000+ ευρω.

Πολύ έξυπνο σκύλο έχεις..δεν Θα το αγοραζες γι αυτόν και θα το αγοραζες για την μάνα σου ?😁😁 ασυναρτησιες.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, stiflerakos είπε

Καταρχας μην πληγωνεσαι...Μην εξαπτεσαι χωρις λογο λαικατζα μου. Επισης η σωστη λεξη ειναι " αφαιρεσε " και οχι αφαιρεσαι...

Στο θεμα μας , Δεν καταλαβαινω που διαφωνουμε. Αυτο ακριβως λεω κι εγω. Ολα εχουν να κανουν με τις αναγκες του καθενα αλλα και την οικονομικη δυνατοτητα.

Δεν ειναι κανεις πιο χαζος η πιο εξυπνος επειδη επελεξε ενα φθηνο η ενα ακριβο κινητο...

Χαζος μπορει να θεωρηθει καποιος για μενα οταν προσπαθει να πεισει τον εαυτο του οτι ο κινεζος που πηρε με 100 ευρω ειναι flagship killer...

Μάθε και συ να βάζεις τόνους και μετά έλα να μας κάνεις μαθήματα ορθογραφίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, loypis είπε

Πολύ έξυπνο σκύλο έχεις..δεν Θα το αγοραζες γι αυτόν και θα το αγοραζες για την μάνα σου ?😁😁 ασυναρτησιες.... 

Νομιζω πως η βαση των αναγνωστων καταλαβε την μεταφορα...

Μερικοι θελετε να σταθειτε σε ασκοπη κοντρα και ακομα προσπαθω να καταλαβω τον λογο.

Ωμα λοιπον θα σας ελεγα πως εαν δεν ειχα το πορτοφολι να υποστηριξω τις αναγκες μου ή τα γουστα μου θα ειχα ενδεχομενως τις ιδιες αποψεις.

Και στην τελικη ο καθενας οπως την βρισκει ρε παιδια , αλλα συγκρινετε τωρα τις οικονομικες σειρες των εταιρειων με τις ναυαρχιδες ?

6 λεπτά πριν, gntelmp είπε

Μάθε και συ να βάζεις τόνους και μετά έλα να μας κάνεις μαθήματα ορθογραφίας

Παρεξηγηθηκαμε ? Η ελλειψη τονων σημαινει βαρεμαρα , η ανορθογραφια ομως ? Αμορφωσια?

7 ώρες πριν, oceanborngr είπε

Για μενα χαζος ειναι αυτος που αγοραζει το τελευταιο flagship για απλο browsing και κλησεις/μηνυματα και νομιζει οτι με το να το εμφανισει στην παρεα του ειναι καποιος.. σημαντικος. 

Επισης χαζος ειναι αυτος που πληρωνει καπελο 60 και 70% για specs που αλλοι τα δινουν στη μιση τιμη και το μονο που κάνει ειναι να φουσκωνει τα μπονους των στελεχων και τα μερισματα των μετοχων. 

Σε παρακαλω προσπαθησε να μου βρεις μια συσκευη με ιδια χαρακτηριστικα και δυνατοτητες πχ με το iphone xs max και ας ξεκινησουμε εναν διαλογο να δουμε ποσο ιδια ειναι...

Ειμαι σιγουρος πως θα βρεις αλλα νομιζεις πως μονο τα τεχνικα χαρακτηριστικα κανουν μια συσκευη ?

Για εμενα που ειναι εργαλειο δουλειας αλλα και το χομπυ μου θα επιλεγω παντα flagship . (οσο εχω την δυνατοτητα φυσικα)

Δεν νιωθω οτι πρεπει να απολογηθω για αυτο ομως. Και σαφως εχω την ελευθερια να σχολιασω απο την στιγμη που δεν ειμαι ερειστικος (εκτος του λαικου φιλου πιο πανω που εγραψε "μαγκικα")

 

7 ώρες πριν, jimmyl είπε

Δηλαδη oποιος δεν εχει κινητο με το δαγκωμενο μηλο ειναι λαικατζα ; 

Εσεις ολοι γενηθηκατε   στις Βερσαλλιες ;

Καταλαβαινετε Ελληνικα η εχω μπει σε λαθος χωρας φορουμ?

Λαικατζα τον αποκαλεσα για τον τροπο που εγραψε περι μαγκιας κτλ.

Προσπαθησα να υποτιμησω καποιον επειδη δεν μπορει να αγορασει flagship η αποθεωσα αυτον που μπορει?

Το μονο που ειπα ειναι πως σαφως ο καθενας αναλογα με τις δυνατοτητες του και τις αναγκες του ψωνιζει. Απλα δεν υπαρχει θεμα συγκρισης μιας συσκευης που κοστιζει 1500 ευρω με μια των 100 , ελπιζω αυτο τουλαχιστον να το καταλαβαινεις.

Και μια ρητορικη ερωτηση που δεν απευθυνεται προσωπικα σε σενα... Εαν ειχες πολλα λεφτα που σου επετρεπαν να παρεις οτι θες , εσυ θα πηγαινες να μου παρεις το xiaomi και οχι καποιο flagship ετσι?

Γενικα καλο ειναι να ανταλλασουμε αποψεις σε ενα τεχνολογικο φορουμ και να αποφευγουμε παρεξηγησεις.

Καλο επισης ειναι να κραταμε τους τυπους και να δειχνουμε σεβασμο.

Εαν θες να πιαστεις απο καπου απλα για να ξεσπασεις θα βρεις κατι , ειμαι σιγουρος. Εδω αλλοι πιαστηκατε για το σκυλο μου και την μανα μου λες και δεν καταλαβατε τι ηθελα να εκφρασω. Υπερβολικο το σχολιο μου και η παρομοιωση? Ναι αλλα καταλαβατε τι θελω να πω.

Υπαρχει κοσμος που τα τρωει στο στοιχημα,τζογο , ντρογκια , αυτοκινητα και δεν συμμαζευεται. Εγω εχω σαν χομπυ την τεχνολογια . Προσπαθω να εχω παντα το καλυτερο (στα δικα μου θελω) χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εχω αυτογνωσια για το τι συμβαινει γυρω μου. Δεν θα απολογηθω γι αυτο. Οσο εχω την δυνατοτητα θα το γλενταω.

Πριν λιγα χρονια ομως περασα και απο αυτες τις συσκευες. Εχω αποψη. Value for money ? Φυσικα ! Αξιοπρεπεστατα ? Εννοειται ! Αλλα ρε παιδια οτι πληρωνεις παιρνεις σε αυτη τη ρημαδα τη ζωη! 

Μου θυμιζει μερικους γνωστους που μου κοκορευονται οτι βρηκαν πιο φθηνα αεροπορικα και θεωρουν εμενα χαζο που πληρωνω κατι παραπανω. Οταν τους ρωταω με ποια εταιρεια εκλεισαν μου απαντανε Ryan Air... Οταν δεν σεβεται ο αλλος την ζωη του αλλα τρεχει να πει εμενα ηλιθιο τι να του πεις?

Eπι τη ευκαιρια ριχτε μια ματια για να καταλαβετε τι εννοω... 

 

  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Black Demis είπε

δες τι ακριβός σχολίασα ουτε το κινιτο , ούτε τα άτομα που το θέλουν ούτε την εταιρεία .......... αλλά αυτούς που λένε ναα πάρε αυτό είναι καλύτερο από αυτό του 800 1000 και προσπαθούν να το επιβάλουν (στον κύκλο μου προσπαθούν με το ζορι να πάρω rn7)

Λάθος μου αν το πήρες προσωπικά γενικώς  μιλούσα  , πότε δεν πίστεψα οτι το rn8 π.χ. θα είναι καλυτερο  απο  κινητό των 800 ,1000€  μην τρελαθούμε , ούτε θα έλεγα χαζό κάποιον που πηρε ενα τέτοιο κινητό (μπόρεσε το πηρε , μαγκιά του ) άλλα χαρακτηρίζω ευθέως τουλάχιστον κομπλεξικό κάποιον που συνδέεται στο ινσομνια από το "παλάτι" 😋 του κρατώντας στο χέρι τη σούπερ ντουπερ  ναυαρχίδα 🤣του και τη λεει σε τυπακους "λαικαντζες 🥶" σαν κι εμένα π.χ. για το ποσο χαλια χαρακτιριστικα  εχει το κινητό που μαζεύω ψιλα να αγοράσω . Αν δεν ειναι ΑΥΤΟ κόμπλεξ τοτε δώστε μου τον ορισμο της λέξης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, emmsok είπε

Λάθος μου αν το πήρες προσωπικά γενικώς  μιλούσα  , πότε δεν πίστεψα οτι το rn8 π.χ. θα είναι καλυτερο  απο  κινητό των 800 ,1000€  μην τρελαθούμε , ούτε θα έλεγα χαζό κάποιον που πηρε ενα τέτοιο κινητό (μπόρεσε το πηρε , μαγκιά του ) άλλα χαρακτηρίζω ευθέως τουλάχιστον κομπλεξικό κάποιον που συνδέεται στο ινσομνια από το "παλάτι" 😋 του κρατώντας στο χέρι τη σούπερ ντουπερ  ναυαρχίδα 🤣του και τη λεει σε τυπακους "λαικαντζες 🥶" σαν κι εμένα π.χ. για το ποσο χαλια χαρακτιριστικα  εχει το κινητό που μαζεύω ψιλα να αγοράσω . Αν δεν ειναι ΑΥΤΟ κόμπλεξ τοτε δώστε μου τον ορισμο της λέξης. 

α τοτε όντος λάθος μου ε καλά προφανώς και εχεις δίκαιο καθώς είμαι σε όλα αυτά (επάγγελμά μου) και το βλέπω 7 στους 10 δεν ξέρουν τι παίρνουν απλά δινουν αυτό που τους πασσαρουν

τα μοναδικά άτομα που μεν άσχετα αλλα τα σχκανε για Iphone επειδή ειναι εύκολο και έχουν όλα στο cloud και οταν αλλαζουν συσκευή τα εχουν ξανα εκει η την χασουν κλπ χωρίς να κανουν τπτ) τα παραδεχομαι ολοι η αλλοι.........(για άσχετους παντα μηλαω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, stiflerakos είπε

Νομιζω πως η βαση των αναγνωστων καταλαβε την μεταφορα...

Μερικοι θελετε να σταθειτε σε ασκοπη κοντρα και ακομα προσπαθω να καταλαβω τον λογο.

Ωμα λοιπον θα σας ελεγα πως εαν δεν ειχα το πορτοφολι να υποστηριξω τις αναγκες μου ή τα γουστα μου θα ειχα ενδεχομενως τις ιδιες αποψεις.

Και στην τελικη ο καθενας οπως την βρισκει ρε παιδια , αλλα συγκρινετε τωρα τις οικονομικες σειρες των εταιρειων με τις ναυαρχιδες ?

Παρεξηγηθηκαμε ? Η ελλειψη τονων σημαινει βαρεμαρα , η ανορθογραφια ομως ? Αμορφωσια?

Σε παρακαλω προσπαθησε να μου βρεις μια συσκευη με ιδια χαρακτηριστικα και δυνατοτητες πχ με το iphone xs max και ας ξεκινησουμε εναν διαλογο να δουμε ποσο ιδια ειναι...

Ειμαι σιγουρος πως θα βρεις αλλα νομιζεις πως μονο τα τεχνικα χαρακτηριστικα κανουν μια συσκευη ?

Για εμενα που ειναι εργαλειο δουλειας αλλα και το χομπυ μου θα επιλεγω παντα flagship . (οσο εχω την δυνατοτητα φυσικα)

Δεν νιωθω οτι πρεπει να απολογηθω για αυτο ομως. Και σαφως εχω την ελευθερια να σχολιασω απο την στιγμη που δεν ειμαι ερειστικος (εκτος του λαικου φιλου πιο πανω που εγραψε "μαγκικα")

Καταλαβαινετε Ελληνικα η εχω μπει σε λαθος χωρας φορουμ?

Λαικατζα τον αποκαλεσα για τον τροπο που εγραψε περι μαγκιας κτλ.

Προσπαθησα να υποτιμησω καποιον επειδη δεν μπορει να αγορασει flagship η αποθεωσα αυτον που μπορει?

Το μονο που ειπα ειναι πως σαφως ο καθενας αναλογα με τις δυνατοτητες του και τις αναγκες του ψωνιζει. Απλα δεν υπαρχει θεμα συγκρισης μιας συσκευης που κοστιζει 1500 ευρω με μια των 100 , ελπιζω αυτο τουλαχιστον να το καταλαβαινεις.

Και μια ρητορικη ερωτηση που δεν απευθυνεται προσωπικα σε σενα... Εαν ειχες πολλα λεφτα που σου επετρεπαν να παρεις οτι θες , εσυ θα πηγαινες να μου παρεις το xiaomi και οχι καποιο flagship ετσι?

Γενικα καλο ειναι να ανταλλασουμε αποψεις σε ενα τεχνολογικο φορουμ και να αποφευγουμε παρεξηγησεις.

Καλο επισης ειναι να κραταμε τους τυπους και να δειχνουμε σεβασμο.

Εαν θες να πιαστεις απο καπου απλα για να ξεσπασεις θα βρεις κατι , ειμαι σιγουρος. Εδω αλλοι πιαστηκατε για το σκυλο μου και την μανα μου λες και δεν καταλαβατε τι ηθελα να εκφρασω. Υπερβολικο το σχολιο μου και η παρομοιωση? Ναι αλλα καταλαβατε τι θελω να πω.

Υπαρχει κοσμος που τα τρωει στο στοιχημα,τζογο , ντρογκια , αυτοκινητα και δεν συμμαζευεται. Εγω εχω σαν χομπυ την τεχνολογια . Προσπαθω να εχω παντα το καλυτερο (στα δικα μου θελω) χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εχω αυτογνωσια για το τι συμβαινει γυρω μου. Δεν θα απολογηθω γι αυτο. Οσο εχω την δυνατοτητα θα το γλενταω.

Πριν λιγα χρονια ομως περασα και απο αυτες τις συσκευες. Εχω αποψη. Value for money ? Φυσικα ! Αξιοπρεπεστατα ? Εννοειται ! Αλλα ρε παιδια οτι πληρωνεις παιρνεις σε αυτη τη ρημαδα τη ζωη! 

Μου θυμιζει μερικους γνωστους που μου κοκορευονται οτι βρηκαν πιο φθηνα αεροπορικα και θεωρουν εμενα χαζο που πληρωνω κατι παραπανω. Οταν τους ρωταω με ποια εταιρεια εκλεισαν μου απαντανε Ryan Air... Οταν δεν σεβεται ο αλλος την ζωη του αλλα τρεχει να πει εμενα ηλιθιο τι να του πεις?

Eπι τη ευκαιρια ριχτε μια ματια για να καταλαβετε τι εννοω... 

εγω χιουμορακι εκανα αλλα κι εσυ δεν ξερεις να μιλας..καταλαβαμε οτι εισαι φραγκατος αλλα κι ο αλλος που αγοραζει ενα τετοιο κινητο να κανει το γουστο του..εσυ δεν θα το εδινες ουτε του σκυλου σου ?...ε...δεν χτυπησε ομορφα..φυσικα δεν μπορει να συγκριθει ενα τετοιο κινητο με ναυαρχιδα..αλλα δεν ξερεις να υποστηριξεις την αποψη σου..

και στο κατω κατω αφου εισαι φραγκατος τι δουλεια εχεις σε αυτην την ενοτητα των πτωχων?..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, emmsok είπε

Λάθος μου αν το πήρες προσωπικά γενικώς  μιλούσα  , πότε δεν πίστεψα οτι το rn8 π.χ. θα είναι καλυτερο  απο  κινητό των 800 ,1000€  μην τρελαθούμε , ούτε θα έλεγα χαζό κάποιον που πηρε ενα τέτοιο κινητό (μπόρεσε το πηρε , μαγκιά του ) άλλα χαρακτηρίζω ευθέως τουλάχιστον κομπλεξικό κάποιον που συνδέεται στο ινσομνια από το "παλάτι" 😋 του κρατώντας στο χέρι τη σούπερ ντουπερ  ναυαρχίδα 🤣του και τη λεει σε τυπακους "λαικαντζες 🥶" σαν κι εμένα π.χ. για το ποσο χαλια χαρακτιριστικα  εχει το κινητό που μαζεύω ψιλα να αγοράσω . Αν δεν ειναι ΑΥΤΟ κόμπλεξ τοτε δώστε μου τον ορισμο της λέξης. 

Συγνωμη που το κανω προσωπικο αλλα δεν κρατιεμαι :)

Ποιος μπηκε απο το παλατι του κρατωντας την κινηταρα του και σε εθιξε με οποιοδηποτε τροπο για την συσκευη που αγορασες?

Και επειδη βλεπω πως χρησιμοποιεις την λεξη που εγραψα παραπανω "λαικατζα" αρα σαφως με παιρνει λιγο η μπαλα , δεν ανελυσα τον λογο που χρησιμοποιησα την λεξη λιγο πιο πανω ή και αυτο μοιαζει ακαταλαβιστικο?

Σεβαστο οτι για καποιον αυτη η συσκευη μπορει να ειναι ο θησαυρος του και να εχει χυσει αιμα για να το αποκτησει αλλα αυτο απαγορευει στους υπολοιπους μεσα σε ενα τεχνολογικο φορουμ να σχολιασουν την συσκευη?

Και επιτελους ποιος ειναι κομπλεξικος ? Εφοσων κανεις εδω δεν εθιξε αυτον που πηρε μια Low cost συσκευη αλλα μονο την ιδια την συσκευη , μαντεψε σε ποιον ταιριαζει καλυτερα ο τιτλος.

 

Δεν εχω κατι μαζι σου , αποψεις ανταλλασουμε απλα καλο ειναι που και που να τις τεκμηριωνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, stiflerakos είπε

Νομιζω πως η βαση των αναγνωστων καταλαβε την μεταφορα...

Μερικοι θελετε να σταθειτε σε ασκοπη κοντρα και ακομα προσπαθω να καταλαβω τον λογο.

Ωμα λοιπον θα σας ελεγα πως εαν δεν ειχα το πορτοφολι να υποστηριξω τις αναγκες μου ή τα γουστα μου θα ειχα ενδεχομενως τις ιδιες αποψεις.

Και στην τελικη ο καθενας οπως την βρισκει ρε παιδια , αλλα συγκρινετε τωρα τις οικονομικες σειρες των εταιρειων με τις ναυαρχιδες ?

Παρεξηγηθηκαμε ? Η ελλειψη τονων σημαινει βαρεμαρα , η ανορθογραφια ομως ? Αμορφωσια?

Σε παρακαλω προσπαθησε να μου βρεις μια συσκευη με ιδια χαρακτηριστικα και δυνατοτητες πχ με το iphone xs max και ας ξεκινησουμε εναν διαλογο να δουμε ποσο ιδια ειναι...

Ειμαι σιγουρος πως θα βρεις αλλα νομιζεις πως μονο τα τεχνικα χαρακτηριστικα κανουν μια συσκευη ?

Για εμενα που ειναι εργαλειο δουλειας αλλα και το χομπυ μου θα επιλεγω παντα flagship . (οσο εχω την δυνατοτητα φυσικα)

Δεν νιωθω οτι πρεπει να απολογηθω για αυτο ομως. Και σαφως εχω την ελευθερια να σχολιασω απο την στιγμη που δεν ειμαι ερειστικος (εκτος του λαικου φιλου πιο πανω που εγραψε "μαγκικα")

Καταλαβαινετε Ελληνικα η εχω μπει σε λαθος χωρας φορουμ?

Λαικατζα τον αποκαλεσα για τον τροπο που εγραψε περι μαγκιας κτλ.

Προσπαθησα να υποτιμησω καποιον επειδη δεν μπορει να αγορασει flagship η αποθεωσα αυτον που μπορει?

Το μονο που ειπα ειναι πως σαφως ο καθενας αναλογα με τις δυνατοτητες του και τις αναγκες του ψωνιζει. Απλα δεν υπαρχει θεμα συγκρισης μιας συσκευης που κοστιζει 1500 ευρω με μια των 100 , ελπιζω αυτο τουλαχιστον να το καταλαβαινεις.

Και μια ρητορικη ερωτηση που δεν απευθυνεται προσωπικα σε σενα... Εαν ειχες πολλα λεφτα που σου επετρεπαν να παρεις οτι θες , εσυ θα πηγαινες να μου παρεις το xiaomi και οχι καποιο flagship ετσι?

Γενικα καλο ειναι να ανταλλασουμε αποψεις σε ενα τεχνολογικο φορουμ και να αποφευγουμε παρεξηγησεις.

Καλο επισης ειναι να κραταμε τους τυπους και να δειχνουμε σεβασμο.

Εαν θες να πιαστεις απο καπου απλα για να ξεσπασεις θα βρεις κατι , ειμαι σιγουρος. Εδω αλλοι πιαστηκατε για το σκυλο μου και την μανα μου λες και δεν καταλαβατε τι ηθελα να εκφρασω. Υπερβολικο το σχολιο μου και η παρομοιωση? Ναι αλλα καταλαβατε τι θελω να πω.

Υπαρχει κοσμος που τα τρωει στο στοιχημα,τζογο , ντρογκια , αυτοκινητα και δεν συμμαζευεται. Εγω εχω σαν χομπυ την τεχνολογια . Προσπαθω να εχω παντα το καλυτερο (στα δικα μου θελω) χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εχω αυτογνωσια για το τι συμβαινει γυρω μου. Δεν θα απολογηθω γι αυτο. Οσο εχω την δυνατοτητα θα το γλενταω.

Πριν λιγα χρονια ομως περασα και απο αυτες τις συσκευες. Εχω αποψη. Value for money ? Φυσικα ! Αξιοπρεπεστατα ? Εννοειται ! Αλλα ρε παιδια οτι πληρωνεις παιρνεις σε αυτη τη ρημαδα τη ζωη! 

Μου θυμιζει μερικους γνωστους που μου κοκορευονται οτι βρηκαν πιο φθηνα αεροπορικα και θεωρουν εμενα χαζο που πληρωνω κατι παραπανω. Οταν τους ρωταω με ποια εταιρεια εκλεισαν μου απαντανε Ryan Air... Οταν δεν σεβεται ο αλλος την ζωη του αλλα τρεχει να πει εμενα ηλιθιο τι να του πεις?

Eπι τη ευκαιρια ριχτε μια ματια για να καταλαβετε τι εννοω... 

Τους τυπους και τον σεβασμο τους καταργησες πρωτος με τον ειρωνικο χαρακτηρισμο , δεν εχω ανακγη να ξεσπασω καπου ποσο μαλλον σε εσενα , δεν εχω πολλα χρηματα για να ξοδεψω , ποσο μαλλον για κινητο , εσυ που εχεις ξοδεψε οσα θες , αλλα κρατα και καμμια πισινη που λεμε εμεις οι λαικοι , γιατι δεν ξερεις μπορει να ερθει ωρα που ισως χρειαστει να βαλεις το flagship κινητο στο φουρνο με πατατες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, loypis είπε

εγω χιουμορακι εκανα αλλα κι εσυ δεν ξερεις να μιλας..καταλαβαμε οτι εισαι φραγκατος αλλα κι ο αλλος που αγοραζει ενα τετοιο κινητο να κανει το γουστο του..εσυ δεν θα το εδινες ουτε του σκυλου σου ?...ε...δεν χτυπησε ομορφα..φυσικα δεν μπορει να συγκριθει ενα τετοιο κινητο με ναυαρχιδα..αλλα δεν ξερεις να υποστηριξεις την αποψη σου..

και στο κατω κατω αφου εισαι φραγκατος τι δουλεια εχεις σε αυτην την ενοτητα των πτωχων?..

Μια χαρα ξερω να μιλαω φιλε μου. Ισως λιγο αστοχος ο τροπος που εκφραστηκα αλλα παρολαυτα οπως προειπα οι περισοτεροι καταλαβαν τι ηθελα να πω. Δεν ηθελα να θιξω καποιον αλλα να τονισω οτι μου ειναι παντελως αδιαφορη σαν συσκευη. Ζητω συγνωμη αν προσεβαλα καποιον.

Απο την αλλη μερια τωρα , ποτε δηλωσα εγω οτι ειμαι φραγκατος? Θεωρεις φραγκατο καποιον που μπορει να αγορασει ενα flagship κινητο? Και ακομη και αν ημουν φραγκατος , τι μου απαγορευει να σχολιασω σε αυτη την ενοτητα?

2 λεπτά πριν, jimmyl είπε

Τους τυπους και τον σεβασμο τους καταργησες πρωτος με τον ειρωνικο χαρακτηρισμο , δεν εχω ανακγη να ξεσπασω καπου ποσο μαλλον σε εσενα , δεν εχω πολλα χρηματα για να ξοδεψω , ποσο μαλλον για κινητο , εσυ που εχεις ξοδεψε οσα θες , αλλα κρατα και καμμια πισινη που λεμε εμεις οι λαικοι , γιατι δεν ξερεις μπορει να ερθει ωρα που ισως χρειαστει να βαλεις το flagship κινητο στο φουρνο με πατατες

Please , πες μου οτι μετα απο τοσες γραμμες εδω καταλαβες πως το λαικατζα πηγαινε σε απαντηση τυπου που χρησιμοποιησε "λαικατζιδικια" φραση και δεν εγραφα αδικα...

Δεν θα μπορουσα ποτε να σε προσβαλλω κατ οποιοδηποτε τροπο επειδη δεν εχεις περισοτερα να ξοδεψεις για κινητο. Ποιος ειμαι εγω που θα κρινω εσενα? 

Σε ενα χρονο μπορει να μην εχω ουτε εγω. Θα πρεπει να σταματησω να λεω την γνωμη μου για την εξελιξη της τεχνολογιας γιατι ως "εχων" δεν εχω ιδια δικαιωματα με καποιον που δεν εχει τις ιδιες δυνατοτητες?

Δεν θεωρω κανεναν λαικο επειδη ξοδευει 50 ευρω σε κινητο.Λαικο θα πω καποιον που σε ενα σχολιο μου που αφορουσε την συσκευη , μου μιλησε με ασεβεια και λαικατζιδικο τροπο. Φτυστε λοιπον την καραμελα του λαικου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, stiflerakos είπε

Μια χαρα ξερω να μιλαω φιλε μου. Ισως λιγο αστοχος ο τροπος που εκφραστηκα αλλα παρολαυτα οπως προειπα οι περισοτεροι καταλαβαν τι ηθελα να πω. Δεν ηθελα να θιξω καποιον αλλα να τονισω οτι μου ειναι παντελως αδιαφορη σαν συσκευη. Ζητω συγνωμη αν προσεβαλα καποιον.

Απο την αλλη μερια τωρα , ποτε δηλωσα εγω οτι ειμαι φραγκατος? Θεωρεις φραγκατο καποιον που μπορει να αγορασει ενα flagship κινητο? Και ακομη και αν ημουν φραγκατος , τι μου απαγορευει να σχολιασω σε αυτη την ενοτητα?

Please , πες μου οτι μετα απο τοσες γραμμες εδω καταλαβες πως το λαικατζα πηγαινε σε απαντηση τυπου που χρησιμοποιησε "λαικατζιδικια" φραση και δεν εγραφα αδικα...

Δεν θα μπορουσα ποτε να σε προσβαλλω κατ οποιοδηποτε τροπο επειδη δεν εχεις περισοτερα να ξοδεψεις για κινητο. Ποιος ειμαι εγω που θα κρινω εσενα? 

Σε ενα χρονο μπορει να μην εχω ουτε εγω. Θα πρεπει να σταματησω να λεω την γνωμη μου για την εξελιξη της τεχνολογιας γιατι ως "εχων" δεν εχω ιδια δικαιωματα με καποιον που δεν εχει τις ιδιες δυνατοτητες?

Δεν θεωρω κανεναν λαικο επειδη ξοδευει 50 ευρω σε κινητο.Λαικο θα πω καποιον που σε ενα σχολιο μου που αφορουσε την συσκευη , μου μιλησε με ασεβεια και λαικατζιδικο τροπο. Φτυστε λοιπον την καραμελα του λαικου. 

οκ..εμενα με καλυψε απολυτα η απαντηση σου..αστοχος ο τροπος που εκφραστηκες και η συγνωμη σου .και σιγουρα δεν σου απαγορευει κανενας να μπεις να σχολιασεις..απλα απόρησα με το σκεπτικο που εχεις για τις ναυαρχιδες ..τι το ενδιαφερον βρηκες για να μπεις να σχολιασεις .ας μην το κουρασουμε αλλο λοιπον..

καλη συνεχεια..

Επεξ/σία από loypis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατοχος S10, πρωην κατοχος iphone και ανθρωπος που εχει "κραξει" εδω μεσα xiaomi fanboys για αποψεις τους.

Καμια σχεση ή αγαπη με τη Xiaomi δηλαδη.

Παρολα αυτα δεν γινεται να μη βλεπει καποιος οτι ειναι αηδιαστικα καλο και value σ' αυτα τα λεφτα.  

Σου δινει ταχεια φορτιση, face unlock, τεραστια μπαταρια, μεχρι και τον φακο του mi 8 με 120€.

Hands down.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα είπα να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στην xiaomi γιατί έχω τραυματικές εμπειρίες με το note 4 (mediatek) το οποίο... Δουλεύει ακόμα σαν main κινητό φίλου μου... Λολ... Οπότε αγόρασα πρόσφατα έτσι για αλλαγή ένα mid range τηλέφωνο, το mi a3... Εεε λοιπόν... Μόνο τα καλύτερα έχω να πω από μπαταρία μέχρι κάμερα και ποιότητα κατασκευής... Και το κινητό το πήρα 160€!!! Ίσος η "μικρή" ανάλυση της οθόνης να είναι πρόβλημα για κάποιους αετοματιδες;;; δεν ξέρω... Πάντως μακάρι όλα τα mid range να είχαν την ίδια οθόνη! 😝 Στο θέμα μας τώρα.. 

Αφού λοιπόν είδα ότι η xiaomi δεν είναι όσο κακή νόμιζα, είπα να αγοράσω το φτηνότερο smartphone τους έτσι απλά για δοκιμή... Αγόρασα λοιπόν το redmi 7a... 2/32 στα 89€ με μεταφορικά... Με το που ήρθε του έβαλα gcam... Ουαου... Τέτοιες φωτός με λιγότερα από 100€...εννοείται δεν συγκρίνεται με ναυαρχίδες το βράδυ... (ούτε με το mi a3 που άνετα συγκρίνεται με ναυαρχίδες αφού είναι 90+% συμβατό με το gcam.. Τεσπα) Το έψαξα λίγο παραπάνω και είδα ότι φοράει τον imx486!!! (δείτε ποια κινητά φοράνε τον ίδιο αισθητήρα 😉

Οπότε από κάμερα;;; Τιμιοτατο... 

Είπα να το δοκιμάσω και στα παιχνίδια... Άνετα pubg, asphalt 9, mobile legends και πολλά άλλα... Δεν το περίμενα... 

Ναι σε ταχύτητα είναι μερικά δευτερόλεπτα ποιο αργό σε φόρτωση εφαρμογών και τέτοια... Το οποίο είναι λογικό... Αλλά από κολλήματα 0 έως τώρα... 

Και τέλος... Η μπαταρία του κρατάει πάρα πολύ... Έπαιζα mobile legends ταυτόχρονα με το note 10 εγώ, ενώ το είχα δώσει στον ξάδερφο να παίζει από το redmi 7a...ε το note τα έφτυσε στο 45% του 7a... Και το note 10 έχει καλή μπαταρία... 

Το 8a λοιπόν με 5κ mah νομίζω θα είναι ακόμα καλύτερο... Επίσης το 8a θα έχει και καλύτερο αισθητήρα κάμερας... 

Αν κάποιος λοιπόν δεν έχει παραπάνω λεφτά ας το αγοράσει... 

Αν κάποιος επίσης θέλει απλά τεράστια αυτονομία είναι μονόδρομος... 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@b-boy_steve

Το note 10 έχει καλή μπαταρία από ποτέ;

3.500 με 6.3 οθόνη είναι πολύ μικρή για αυτό το τηλέφωνο, με 4.000 θα ήταν ΟΚ.

Το τηλέφωνο του τίτλου είναι ότι πρέπει για κάποιον που το σκίζει όλη μέρα στην δουλειά και δεν θέλει να κουβαλάει μαζί του powerbank και άλλες τέτοιες αηδίες. Πολύ τίμιο για τα λεφτά του μπράβο στην xiaomi.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, stiflerakos είπε

Please , πες μου οτι μετα απο τοσες γραμμες εδω καταλαβες πως το λαικατζα πηγαινε σε απαντηση τυπου που χρησιμοποιησε "λαικατζιδικια" φραση και δεν εγραφα αδικα...

Δεν θα μπορουσα ποτε να σε προσβαλλω κατ οποιοδηποτε τροπο επειδη δεν εχεις περισοτερα να ξοδεψεις για κινητο. Ποιος ειμαι εγω που θα κρινω εσενα? 

Δεν μ αρέσει να ασχολούμαι με παραθέσεις και ούτε να ξοδεύω το χρόνο μου σε περιστατικά σαν το δικό σου.Αναφέρθηκες πολλάκις σε μένα χωρίς να με αναφέρεις-ωραια τακτική - και σε πείραξε ιδιαίτερα το γεγονός ότι δεν εγκρίναμε το αρχικό σου ποστ που πυροδότησε την ένταση που εσύ ο ίδιος φρόντισες : λέγοντας τα παρακάτω - δικα σου λόγια όπου φαίνεται η ειρωνία ,ο σεβασμός που δείχνεις στο συνομιλητή σου κι ότι μπήκες σε άρθρο για XIAOMI για να μιλήσεις για τα ροδώδη σου κι οχι μονο.Καλοφάγωτο.

υ.γ.Το λυπητερό της ιστορίας είναι ότι -αν κανείς κρίνει από τον τρόπο γραφής-συμπεριφοράς σου  ,δεν είσαι κανένας 20χρονος για να δικαιολογείσαι.

Εγω ας πουμε αυτο δεν θα το αγοραζα ουτε για παιχνιδι στον σκυλο μου..

 Επισης η σωστη λεξη ειναι " αφαιρεσε " και οχι αφαιρεσαι...

Παρεξηγηθηκαμε ? Η ελλειψη τονων σημαινει βαρεμαρα , η ανορθογραφια ομως ? Αμορφωσια?

 Και σαφως εχω την ελευθερια να σχολιασω απο την στιγμη που δεν ειμαι ερειστικος (εκτος του λαικου φιλου πιο πανω που εγραψε "μαγκικα")

Καλο επισης ειναι να κραταμε τους τυπους και να δειχνουμε σεβασμο

Και επιτελους ποιος ειναι κομπλεξικος ?

Λαικο θα πω καποιον που σε ενα σχολιο μου που αφορουσε την συσκευη , μου μιλησε με ασεβεια και λαικατζιδικο τροπο. Φτυστε λοιπον την καραμελα του λαικου. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...