Προς το περιεχόμενο

New all around PC


kalwdios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, kalwdios είπε

Καλημέρα σας..............

Ύστερα από αρκετή σκέψη αποφάσισα να αλλάξω την παραπάνω σύνθεση και να πάρω τον RYZEN 2700Χ αντί του RYZEN 2600Χ, όπως και επίσης τον ADATA XPG SX8200 Pro internal solid state drive M.2 512 GB PCI Express 3.0 3D TLC NVMe Black (ASX8200PNP-512GT-C) αντί του Samsung 860 Evo M.2 250GB (MZ-N6E250BW)

Θα ήθελα εάν δυνατόν την βοηθειά σας όμως, όσον αφορά τις μνήμες που έχω διαλέξει ( Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3200MHz (CMK16GX4M2B3200C16)......... είναι συμβατές για το σύστημα που θα φτιάξω ή να πάω στις G.Skill RipjawsV 16GB DDR4-3200MHz (F4-3200C16D-16GVKB) που όπως διαβάζω είναι η επιλογή των περισσοτέρων εντός κοινότητας;;;;; ή έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο σε αναλογη τιμή και ποιότητα-συμβατότητα;;;

Σας υπενθυμίζω ότι όλα θα δουλέψουν πάνω στην MSI B450M Mortar Max motherboard Socket AM4 Micro ATX AMD B450 (B450M MORTAR MAX) .

Σας ευχαριστω .......

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας παραθεσει την γνωμη του..........όπως καταλαβαινετε είμαι ολίγον άσχετος για κάποια θέματα και για αυτό ζητάω την βοήθεια σας..............μπας και καταφέρω ποτέ να  κλεισω την παραγγελία......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, tanasen01 είπε

Μείνε στον 2600. Και οι δύο μνήμες είναι εντάξει.

Με έβγαλες από το δίλημμα και τις αμφιβολίες που είχα.............. Σε ευχαριστώ πολύ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kalwdios είπε

Με έβγαλες από το δίλημμα και τις αμφιβολίες που είχα.............. Σε ευχαριστώ πολύ !

Εχω βάλει παρόμοια παραγγελία και περιμένω κ γω..με μόνη διαφορα έβαλα 16gb στα 3000mhz ram.Λέτε να έχω πρόβλημα?

 

Διάβασα λάθος..άκυρο

Επεξ/σία από NotebookFreak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά ύστερα από πολλή σκέψη κατέληξα στο πιο κάτω σύστημα  της υπογραφής μου το οποίο πάντρεψα με την εξαιρετική  Iiyama ProLite XUB2792QSU  και δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος για αυτά που ζητούσα.

Σας ευχαριστώ πολύ !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...