Προς το περιεχόμενο

Μαθήματα ισπανικών


DemmieMrt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. 

Ενδιαφέρομαι να ξεκινήσω μαθήματα ισπανικών στην Αθήνα αλλά δυσκολεύομαι στην επιλογή κάποιου φροντιστηρίου και έχω αρκεστεί μονάχα στις πληροφορίες μέσω του διαδικτύου. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο φροντιστήριο ή να με κατατοπίσετε σχετικά με το θέμα; 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοχαοτικό... Στην Αθήνα που; Τι budget διαθέτεις; Τι δίπλωμα θες να πάρεις; Αν μένεις κοντά στο κέντρο, υπάρχει το Cervantes, απευθείας από την πηγή (Universidad de Salamanca). Λογικά, θα είναι λίγο πιο τσιμπημένο σε σχέση με συνοικιακά φροντιστήρια αλλά κάνε μιαν ερώτηση και σε αυτούς... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζωγράφου, οπότε έχω αρκετές επιλογές. Θέλω σε φροντιστήριο γιατί είναι αρκετά ελεγχόμενο το ποσό που θα δίνω μηνιαία. Είμαι αρχάρια, οπότε θα χρειαστώ χρόνο, αλλά θα ήθελα να τα φτάσω σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο (Β2).

Είδα το Cervantes αλλά γενικά διάβασα πως δεν έχει τόσο καλή οργάνωση και με προβλημάτισε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δυο χρόνια τοχεις πάρει το Β2. Το πολύ σε 3. Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για το Cervantes πάντως... Δεν ξέρω κάποιο συγκεκριμένο "καλό" φροντιστήριο στην περιοχή σου για να σε κατευθύνω. Στην πραγματικότητα δεν έχει μεγάλη σημασία το μαγαζί όσο το πόσο προσηλωμένος είναι κανείς στον σκοπό του. Στη θέση σου θα διάλεγα ένα που θα αποτελεί συνάρτηση του χαμηλού κόστους και του αριθμού των μαθητών. Ιδανικά 2-4 μαθητές και τα χαμηλότερα δίδακτρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 29/9/2019 στις 12:24 ΜΜ, Lasombra είπε

Σε δυο χρόνια τοχεις πάρει το Β2. Το πολύ σε 3. Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για το Cervantes πάντως... Δεν ξέρω κάποιο συγκεκριμένο "καλό" φροντιστήριο στην περιοχή σου για να σε κατευθύνω. Στην πραγματικότητα δεν έχει μεγάλη σημασία το μαγαζί όσο το πόσο προσηλωμένος είναι κανείς στον σκοπό του. Στη θέση σου θα διάλεγα ένα που θα αποτελεί συνάρτηση του χαμηλού κόστους και του αριθμού των μαθητών. Ιδανικά 2-4 μαθητές και τα χαμηλότερα δίδακτρα.

Γενικά το "φθηνότερα δίδακτρα" μπορεί να συνεπάγεται χαμηλής ποιότητας διδασκαλία.

Εν πάση περιπτώσει, πριν πας (αν δεν πήγες ακόμη) να τους ρωτήσεις και τη μέθοδο που χρησιμοποιούν, διότι πολλά φροντιστήρια έχουν μείνει ακόμη στον παλαιό τρόπο διδασκαλίας που κάνεις κάνεις και μετά από 2 χρόνια μαθημάτων δεν ξέρεις να πεις μια πρόταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...