Προς το περιεχόμενο

Στο ψάξιμο για μια κάρτα γραφικών και μια οθόνη


perivolaki99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Αναμένω αυτό το built να φτάσει σπίτι μου και οσο περιμένω διαβάζω στο forum Και γενικά στο διαδίκτυο τον ξαφνικό πανικό που έχει προκύψει για τις 570 580 και 590. Επειδή πάντοτε έπαιζα σε χάλια pc έχω γίνει ψυχαναγκαστικος και τώρα θέλω να παίζω αν όχι ultra  τότε high όλα μου τα παιχνίδια (gta V, league of legends, apex kai call of duty και οτιδήποτε παίξω που να κυμαίνεται στα ίδια standards με τα προαναφερομενα.) Ψάχνω vfm κάρτα γραφικών και για 1080p και 60hz προς το παρόν και αργότερα όταν αγοράσω μια οθόνη 144hz να με καλύπτει η κάρτα μου. Έχετε να μου προτείνετε τιποτα;

Screenshot_20190929-140356_Chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου προτείνω να περιμένεις να πάρεις την κάρτα μαζί με την οθόνη γιατί όπως λέει και ο φίλος επάνω,θες δυνατή κάρτα για 144hz η οποία θα χαραμίζεται με την 60άρα οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tanasen01 επειδή μέχρι τα Χριστούγεννα που θα πέσουν οι πληρωμές είμαι κάπως ταπι σκέφτηκα κάποια έκδοση nitro από sapphire έστω και Μεταχειρισμένη. Μετά που τα Χριστούγεννα θα πέσει και το χρήμα και η οθόνη δεν έχω πρόβλημα. Αρκεί να είναι value

@Deka013 to kako einai oti exw mia 1050 2gb με αυτό το σύστημα από το παλιό set up δεν ξέρω κατά πόσο θα το χάρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, perivolaki99 είπε

@Deka013 to kako einai oti exw mia 1050 2gb με αυτό το σύστημα από το παλιό set up δεν ξέρω κατά πόσο θα το χάρω

Όντως με 1050 δε γάμησε κανένας,αλλά ουσιαστικά μπήκε ο Οκτώβρης,δεν θα χρειαστεί να περιμένεις πολύ.Η οθόνη 144hz θα είναι 1080p ή 1440p;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mείνε με την 1050. Και όταν έχεις λεφτά πες μας και πόσα για να δούμε τι αξίζει να πάρεις.

Σε γενικές γραμμές από καινούριες αυτές που ανέφερε ο deka013, ενώ από μτχ. μπορείς να ψάχνεις καμιά ευκαιρία σε Vega 56/64, GTX1070Ti/1080. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Deka013 και @tanasen01 σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ενημερωτικά σκοπεύω να δοκιμάσω λίγο την 1050 αν δω ότι πάει χαμένο το σύστημα μου θα πάρω καμία Μεταχειρισμένη saphire nitro sto 100αρικο να με σπρώξει τουλάχιστον ικανοποιητικά μέχρι τα Χριστούγεννα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...