Προς το περιεχόμενο

Ειναι η κλήρωση του Joker live ή playback? Ποιος μας το εγγυαται οτι ειναι live?


NGeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

10 ώρες πριν, NGeo είπε

Πολυ απλα μαγνητοσκοπεις την κληρωση πριν περασει η προθεσμια καταθεσης δελτιων και μετα παιζεις ενα δελτιο με τους αριθμους που βγηκαν (παλι πριν περασει η προθεσμια).
Μετα το παρουσιαζεις οτι ειναι live, παρακαμπτεις τα παντα και εισαι ο "τυχερος" παιχτης...

Όταν υπάρχει η τεχνολογία να στέλνεις πύραυλο από 5000 χλμ και να πετυχαίνεις σπιρτόκουτο, εσύ λες να μην υπάρχει η τεχνολογία να βγάλει η κληρωτίδα συγκεκριμένα νούμερα ; 

Και εγώ πιστεύω ότι τα τζακ ποτ πιθανώς να είναι στημένα, όχι όμως για να δώσουν τα λεφτά στους κουμπάρους τους, απλά αν θέλουν π.χ. να κάνουν 10 σερί τζακ ποτ, το κάνουν 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δε μπορεί να ξέρει, αλλά αν με ρωτάς θα σου πω δεν είναι στημένο. Τα λεφτά που παίρνουν καθημερινά είναι υπερπολλαπλάσια από αυτά που δίνουν και δεν έχουν λόγο να ρισκάρουν να κάψουν το προϊόν τους με μια στημένη κλήρωση.

  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να ριρκάρουν να το στήσουν μην λέμε ότι θέλουμε και έτσι όπως είναι τα ποσά που παίρνουν είναι υπερπολλαπλάσια από αυτά που δίνουν.Στημένο δεν είναι απλά οι πιθανότητες είναι απελπιστικά μικρές για αυτό το τυχερό 5+1.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η απορία μου πάντα ήταν?? Πως γίνεται κάθε Χριστούγεννα και Πάσχα να έχει 10 Τζακ Ποτ? Κάθε φορά Τζακ Ποτμέχρι να μαζευτούν 5-7 εκ.  € και να τρέχει ο κόσμος να παίξει. Μην ξεχνάτε ότι σε μια κλήρωση που δίνει 7εκ αντί 700000 ο κόσμος που παίζει είναι απείρος μεγαλύτερος γιατί προβάλλεται παντού. Άρα η εταιρία κονομάει καλά. 

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μην ασχολείστε. Χαμένοι θα βγείτε στο τέλος. Προφανώς παίζουν πολλά από πίσω που δεν γνωρίζουμε. Ο τζόγος είναι καταραμένο πράγμα γέμισαν τη Θεσσαλονίκη με φρουτάκια μιας και ο κόσμος δεν έχει να φάει και το έριξαν στον τζόγο μπας και βγάλουν τίποτα. Ο τζόγος είναι η τελευταία ελπίδα κάποιου που έχει καταστραφεί οικονομικά και εκεί πατάνε όλα αυτά. Νόμιμο κλέψιμο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο αυτα...με τα σημερινα μεσα μπορουν να ξερουν ποια στηλη δεν εχει παιχτει ?? 

απο κει και περα μπορουν να βγαλουν οποια νουμερα θελουν και να κανουν 1 η 5 τζακποτ ??? 

και αφου δεν ανακοινωνεται ποτε ο νικητης οπως γινεται σε αρκετα κρατη , υπαρχει νικητης-τυχερος ??? 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kostasbm είπε

περα απο αυτα...με τα σημερινα μεσα μπορουν να ξερουν ποια στηλη δεν εχει παιχτει ?? 

 

Προφανώς και ξέρουν ποιοι συνδυασμοί έχουν παιχτεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ελέγχουν τα live στο ποδόσφαιρο. 

Το Τζόκερ τους μάρανε. 

Το οτι ειναι σε ζωντανή μετάδοση αυτο ειναι 1000%.

Το οτι ειναι νοθευμένο αυτο είναι 1 τρεις Φορες σίγουρο. 

Σου λεει βάση του νομού πρέπει να δώσει πίσω ποσο. Το 10-20%…?

Δεν πας να σκάσεις Εσυ παιχταρά μου. 

Τώρα αυτο το 10-20% θα παει σε εναν παίχτη σε 10.. Τον ΟΠΑΠ δεν τον νοιάζει 

Ετσι λειτουργεί το  στημένο. 

Η στο Πρόγραμμά διαλογής βαζουν παραμέτρους. Αναλογα με τα ποσα που παίχτηκαν να βγαλει απο 1 έως 2 μεγάλους τυχερούς. Παντα `ΕΙΚΟΝΙΚΑ'' 

ΓΙΑΤΊ Είμαι πεπεισμένος οτι ποτε δεν υπαρχει στα αλήθεια μεγάλος νικητής. 

Τα ποσα αυτά μοιράζονται στα 4-3-5,,,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, n4sleep είπε

Εμένα η απορία μου πάντα ήταν?? Πως γίνεται κάθε Χριστούγεννα και Πάσχα να έχει 10 Τζακ Ποτ? Κάθε φορά Τζακ Ποτμέχρι να μαζευτούν 5-7 εκ.  € και να τρέχει ο κόσμος να παίξει. Μην ξεχνάτε ότι σε μια κλήρωση που δίνει 7εκ αντί 700000 ο κόσμος που παίζει είναι απείρος μεγαλύτερος γιατί προβάλλεται παντού. Άρα η εταιρία κονομάει καλά. 

Δεν γίνεται.

Βασικό για να δούμε αν ισχύει μια τέτοια θεωρία είναι να σκεφτούμε πόσα άτομα θα πρέπει να συμμετέχουν.

Για να είναι μαγνητοσκοπημένη η κλήρωση, θα πρέπει να το γνωρίζουν τα μέλη του τηλεοπτικού συνεργείου και του καναλιού (και μάλιστα όχι μόνο ενός καναλιού), όσοι παρακολουθούν την κλήρωση, που δεν είναι πάντα οι ίδιοι, οι εργαζόμενοι στον ΟΠΑΠ, στην εταιρία που έχει αναλάβει την κλήρωση, το τμήμα που ασχολείται με την μηχανοργάνωση των πρακτορείων, κάποιοι από την πολιτική ηγεσία κτλ κτλ κτλ... Για υπολογίστε τους. Σκεφτείτε πόσοι από αυτούς θα θέλησαν μερίδιο από την κομπίνα. Πολλοί δεν μαζεύονται;

Επεξ/σία από unforgiven
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς και οι κληρώσεις ελέγχονται. Ξέρουν ποια νούμερα έχουν παιχτεί και πότε θα βγάλουν νικητή. Γι αυτό και τα τζακ ποτ γίνονται σε συγκεκριμένες περιόδους. Το ότι μαγνητοσκοπούνται είναι η πιο αθώα σκέψη. Υπάρχουν πιο σύγχρονα μέσα για να χειραγωγήσεις μια live κλήρωση. 

Ωστόσο αυτό δε σημαίνει ότι τα δίνουν σε δικούς τους γιατί απλά δε μπορεί να το αποδείξει κανείς. Από την άλλη έχω γνωστούς που έχουν πιάσει 5+1 και δεν έχουν καμία άκρη στον οπαπ.

Επεξ/σία από pral13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά και είναι "στημενο" υπέρ του διοργανωτή (λογικό) γιατί αυτός είναι ο πραγματικός νικητής, και δεν τον νοιάζει ποσοι νικητες θα υπαρχου και σε ποια κατηγορία. Οι παίκτες απλά πονταρουν στην κωλοφαρδία τους μηπως αλλαξουν επίπεδο ζωής.

Κάπου είχα ακουσει ότι το τζοκερ είναι ο φόρος σε όσους δεν ξέρουν μαθηματικά. Σωστό!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, n4sleep είπε

Εμένα η απορία μου πάντα ήταν?? Πως γίνεται κάθε Χριστούγεννα και Πάσχα να έχει 10 Τζακ Ποτ? Κάθε φορά Τζακ Ποτμέχρι να μαζευτούν 5-7 εκ.  € και να τρέχει ο κόσμος να παίξει. Μην ξεχνάτε ότι σε μια κλήρωση που δίνει 7εκ αντί 700000 ο κόσμος που παίζει είναι απείρος μεγαλύτερος γιατί προβάλλεται παντού. Άρα η εταιρία κονομάει καλά. 

Έχεις όντως κοιτάξει κάθε πότε βγάζει τζακ ποτ ή αναπαράγεις κάτι που έχεις ακούσει;

Τζακ ποτ έχει συνέχεια, σε όλη την διάρκεια του χρόνου, οπότε λoγικό είναι να πέφτει και μέσα στις γιορτές. Όπως και βέβαια να ΜΗΝ έχει, πράγμα που έχει γίνει.

Δεν χρειάζεται να στήσουν τίποτα. Είναι τόσο μικρή η πιθανότητα να το πιάσει κάποιος, που πραγματικά δεν αξίζει. Τα κέρδη είναι τεράστια, είναι γνωστό οτι είναι απο τις πιο επικερδές επιχειρήσεις!

Επεξ/σία από Sorath
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, παπι είπε

Απάτη ειναι το τζόκερ. Αλλα η απάτη δεν ειναι στη κλήρωση, αλλα στα ποσα δινει σε σχεση με τα πόσα παίρνει.

Γιατί απάτη? Α.Ε. είναι όχι ΜΚΟ. Το ξέρεις από πριν το ποσοστό που θα μπει στα ταμεία και το ποσοστό που θα μπει στην επόμενη κλήρωση (80-20 αν θυμάμαι καλά). 

Άλλο αν δεν συμφωνείς και απέχεις και άλλο να το χαρακτηρίζεις απάτη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, dkstopo είπε

φυσικά και είναι "στημενο" υπέρ του διοργανωτή (λογικό) γιατί αυτός είναι ο πραγματικός νικητής, και δεν τον νοιάζει ποσοι νικητες θα υπαρχου και σε ποια κατηγορία. Οι παίκτες απλά πονταρουν στην κωλοφαρδία τους μηπως αλλαξουν επίπεδο ζωής.

Κάπου είχα ακουσει ότι το τζοκερ είναι ο φόρος σε όσους δεν ξέρουν μαθηματικά. Σωστό!!!

Δεν χρειάζεται κανένα στήσιμο για να κερδίσει ο διοργανωτής. Όπως δεν χρειάζεται κανένα στήσιμο στα μη τεχνικά παιχνίδια σε ένα καζίνο. Τα μαθηματικά είναι αμείλικτα. Στο τζόκερ έχεις μία στα 24 εκατομμύρια να κερδίσεις. Γιατί να στηθεί ένα τέτοιο παιχνίδι;

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...