Προς το περιεχόμενο

Μετα από Huawei p20 pro ποιο? Μέχρι 390€


kp1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, zananiro είπε

Από που συμπέρανες ότι δεν έχει την Β20 το honor? Την έχει κανονικά το μοντέλο που κυκλοφορεί Ευρώπη. 

@kp1 νομίζω πρέπει να ανέβεις σε budget γιατί σε αυτά τα χρήματα αυτήν τη περίοδο πολύ δύσκολα θα βρεις κάτι καλύτερο. Ίσως να περιμένεις black Friday. Σε αυτά τα χρήματα ίσως το Honor 20, αλλά και πάλι δεν ξέρω αν αναβαθμίζεσαι.

Όντος κοίταξα το βιβλιαράκι του μοντέλου YAL-L41 και την έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, zananiro είπε

Θα συμφωνήσω και στα δύο. Προς το παρόν εγώ θα σου προτείνω, αν δεν το έχεις ήδη κάνει, να βάλεις performance mode στο P20 pro. Η εμπειρία χρήσης βελτιώνεται. Μην λυπάσαι για την μπαταρία, κράτησε το 5-6 ημέρες σε performance και δεν θα δεις κάποια αξιοσημείωτη διαφορά. 

Φίλε ευχαριστώ να ρωτήσω τι είναι το performance mode και ποια τα οφέλη? Πως μπαίνει; Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρυθμίσεις> Μπαταρία> ενεργοποιήσει τη λειτουργία απόδοσης

Να ξέρεις όμως ότι μέσα σε 20" θα ζεσταθεί το κινητό και μετά από μακροχρόνια χρήση η μπαταρία θα τα "παίξει" πιο γρήγορα από ότι κανονικά.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kp1 είπε

Φίλε ευχαριστώ να ρωτήσω τι είναι το performance mode και ποια τα οφέλη? Πως μπαίνει; Ευχαριστώ 

Αυξάνονται οι επιδόσεις του κινητού σε ταχύτητα, απόκριση κλπ και γενικά ειναι πιο smooth η εμπειρία χρήσης. Ειδικά στο scrolling σε ορισμένες εφαρμογές θα δεις διαφορά. Ουσιαστικά αυτό που κάνει είναι να αυξάνει τις επιδόσεις cpu και gpu. Δοκίμασέ το για λίγες ημέρες και θα καταλάβεις. Τώρα αν είσαι ικανοποιημένος με την απόδοση ως έχει στο normal mode, τότε ΟΚ. Απλά το ανέφερα γιατί είπες θες πιο smooth εμπειρία χρήσης. 

1 ώρα πριν, saruman123 είπε

Να ξέρεις όμως ότι μέσα σε 20" θα ζεσταθεί το κινητό και μετά από μακροχρόνια χρήση η μπαταρία θα τα "παίξει" πιο γρήγορα από ότι κανονικά.

Δεν ισχύουν αυτά που αναφέρεις. Το έχω μόνιμα σε performance mode, δεν ζεστάθηκε ποτέ με βάση την χρήση που κάνω. Τώρα αν το λιώσεις με ώρες gaming, ή τραβας αρκετή ώρα βίντεο, ουτως ή άλλως θα ζεσταινοταν. Και γιατί να επηρεαστεί η υγεία της μπαταρίας? Δεν έχει κάποια σχέση. Αυτό που κάνει το performance mode είναι να αυξάνει επιδόσεις cpu και gpu. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/10/2019 στις 12:22 ΜΜ, saruman123 είπε

Ρυθμίσεις> Μπαταρία> ενεργοποιήσει τη λειτουργία απόδοσης

Να ξέρεις όμως ότι μέσα σε 20" θα ζεσταθεί το κινητό και μετά από μακροχρόνια χρήση η μπαταρία θα τα "παίξει" πιο γρήγορα από ότι κανονικά.

Φίλε saruman σκέφτομαι να δώσω το p20 pro και να πάω σε mia3(ξέρω συγκρίνω ναυαρχίδα με mind range)(θα βγαλω ένα 200€ τσέπη  και το mia3 - είχα πάρει 420 €, το p20 pro) αλλά πιστεύεις θα καταλάβω την διαφορά εκτός κάμερας(έχει τόσο μεγάλη διαφορά) και αν ναι που; ή να το κάνω τραμπα με honor view 20 και να μου δώσουν και 100€..θα δω κ; τι καλύτερο; Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από kp1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, kp1 είπε

Φίλε saruman σκέφτομαι να δώσω το p20 pro και να πάω σε mia3(ξέρω συγκρίνω ναυαρχίδα με mind range)(θα βγαλω ένα 200€ τσέπη  και το mia3 - είχα πάρει 420 €, το p20 pro) αλλά πιστεύεις θα καταλάβω την διαφορά εκτός κάμερας(έχει τόσο μεγάλη διαφορά) και αν ναι που; ή να το κάνω τραμπα με honor view 20 και να μου δώσουν και 100€..θα δω κ; τι καλύτερο; Ευχαριστώ 

Όταν έχεις P20 pro δεν κοιτάς πίσω αλλά μπροστά.

Εκτός και αν δεν σε νοιάζει και θες να βγάλεις έξτρα χρήματα.

Αλλά μπορεί μετά από καιρό να ξενερώσεις.

Το μόνο καλό που έχει το Mi A3 είναι ότι έχει stock android τίποτα άλλο.

Όπως είπες και εσύ είναι και άλλης κατηγορίας.

Το View πάλι έχει τον επεξεργαστή του Mate 20 pro και τον αισθητήρα, αν είχε και OIS θα ήταν καλή επιλογή .

Είναι ένα τικ καλύτερο από το P20 pro,οπότε δεν θα δεις τρελή διαφορά.

Οπότε καλύτερα να εστιάσεις σε κάτι καινούργιο και δυνατό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, saruman123 είπε

Όταν έχεις P20 pro δεν κοιτάς πίσω αλλά μπροστά.

Εκτός και αν δεν σε νοιάζει και θες να βγάλεις έξτρα χρήματα.

Αλλά μπορεί μετά από καιρό να ξενερώσεις.

Το μόνο καλό που έχει το Mi A3 είναι ότι έχει stock android τίποτα άλλο.

Όπως είπες και εσύ είναι και άλλης κατηγορίας.

Το View πάλι έχει τον επεξεργαστή του Mate 20 pro και τον αισθητήρα, αν είχε και OIS θα ήταν καλή επιλογή .

Είναι ένα τικ καλύτερο από το P20 pro,οπότε δεν θα δεις τρελή διαφορά.

Οπότε καλύτερα να εστιάσεις σε κάτι καινούργιο και δυνατό.

Φίλε saruman ευχαριστώ πολύ αλήθεια είσαι από τα λίγα άτομα εδώ μέσα που απαντάνε πάντα με κείμενο μεγάλο και βοηθάνε φουλ και μπράβο σου αξίζουν τέτοια άτομα το site.. Μάλλον θα ακολουθήσω την γμωμη σ ευχαριστώ και πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...