Προς το περιεχόμενο

Aδιαβροχοποιηση


Razgriz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έψαξα στο φόρουμ και δεν μπόρεσα να βρω κάποιο σχετικό θέμα.

Όπως λέω και στον τίτλο σκέφτομαι να κάνω αδιαβροχοποίηση στο αμάξι, σε όλα τα τζάμια.

Έχει κάποιος εμπειρία με αυτό ? Αξίζει να γίνει ? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Alxnks είπε

Δεν είναι ηδη αδιαβροχα τα τζαμια σου; Βαζουν νερα;

Εαν ναι, αξιζει να γινει, εαν οχι, δεν βλεπω κανεναν λογο :)

Γεια σου φίλε μου, οχι εντάξει δεν έχω τέτοιο θέμα. Μιλάω για coating που κάνουν ώστε να ''γλιστραει'' το νερό και να ειναι καθαρό το τζάμι στη βροχή. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Απλά προσοχή τι βάζεις γιατί ναι μεν γλιστράει το νερό αλλά μέσα αυτά τα σπρέι έχουν ένα είδος λαδιού για να γλιστράει το νερό. Νύχτα με βροχή και το απέναντι αυτοκίνητο να σε χτυπάει με τα φώτα μπορεί να έχεις θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αλειψεις τα τζαμια με βαζελινη θα εχεις αδιαβριχοποιηση συν οτι με εντονο ηλιο δεν ζεματαει το αμαξι ακομη και με 42 βαθμους αραγμενο 5 ωρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/9/2019 στις 7:28 ΜΜ, ELTASSOS είπε

Αν αλειψεις τα τζαμια με βαζελινη θα εχεις αδιαβριχοποιηση συν οτι με εντονο ηλιο δεν ζεματαει το αμαξι ακομη και με 42 βαθμους αραγμενο 5 ωρες. 

Πώς να τα αλειψει με βαζελίνη; Δεν θα αφήσει ίχνη στο τζαμι; Ισχύει αυτό που λες; απειρα ενδιαφέρον.

Από την μεσα πλευρά η απο την εξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω βαλει το abro rain repellent.. αν το βαλεις οπως λενε οι οδηγιες κανει παπαδες! απο τον μαρτιο εχει κρατησει στα γυρω γυρω τζαμια και παρ-μπριζ κραταει κατι παραπανω απο μηνα με τους υαλοκαθαριστηρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, txcellas είπε

Πώς να τα αλειψει με βαζελίνη; Δεν θα αφήσει ίχνη στο τζαμι; Ισχύει αυτό που λες; απειρα ενδιαφέρον.

Από την μεσα πλευρά η απο την εξω;

Προφανως για την θολουρα απο μεσα και απορροη απ εξω. Αν μπαζει το τζαμι απο καμμια τσιμουχα η δεν κλεινει σωστα δεν κανει τιποτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...