Προς το περιεχόμενο

Οι λειτουργίες του Galaxy Note10 είναι τώρα διαθέσιμες και στη σειρά Galaxy S10


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί έχω την εντύπωση ότι αυτή η εταιρία αναλώνεται συνέχεια στο να βγάζει άχρηστα "features";

AR Doodle και Samsung Dex... Δηλαδή ποιος τα χρησιμοποιεί παραπάνω από μία φορά (και αυτό όταν είναι με φίλους για να κάνει το κομμάτι του).

Υπάρχει σοβαρός επαγγελματίας που δεν θα έχει λάπτοπ για να συνδέει το κινητό του σε μία οθόνη;

Πραγματικά πιστεύω ότι η Samsung θα τα πήγαινε πολύ καλύτερα αν επικεντρωνόταν σε πράγματα που θα τα χρησιμοποιεί ο κόσμος κατά κόρων και δεν ασχολούταν τόσο με το "wow factor" και features που από ένα σημείο και μετά απλά κλείνει ο χρήστης γιατί του είναι άχρηστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Γιατί έχω την εντύπωση ότι αυτή η εταιρία αναλώνεται συνέχεια στο να βγάζει άχρηστα "features";

AR Doodle και Samsung Dex... Δηλαδή ποιος τα χρησιμοποιεί παραπάνω από μία φορά (και αυτό όταν είναι με φίλους για να κάνει το κομμάτι του).

Υπάρχει σοβαρός επαγγελματίας που δεν θα έχει λάπτοπ για να συνδέει το κινητό του σε μία οθόνη;

Πραγματικά πιστεύω ότι η Samsung θα τα πήγαινε πολύ καλύτερα αν επικεντρωνόταν σε πράγματα που θα τα χρησιμοποιεί ο κόσμος κατά κόρων και δεν ασχολούταν τόσο με το "wow factor" και features που από ένα σημείο και μετά απλά κλείνει ο χρήστης γιατί του είναι άχρηστα...

Μια μικρή παρατήρηση για τα σχόλια που έγραψες. Αρχικά μπορείς να συνδέσεις το κινητό σου στον υπολογιστή και να έχεις από εκεί μέσα όλες τις λειτουργίες του χωρίς να μειώνεις στο ελάχιστο τις λειτουργίες του υπολογιστή σου. Και σαφώς υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις που δεν μπορείς μέσα από τον υπολογιστή. Με λίγα λόγια σου δίνει περισσότερα απο το τίποτα. Αυτή είναι η γνώμη μου από εκεί ο καθείς πιστεύει 'ο,τι θέλει. Και για να συμπληρωσω αυτη την λειτουργια την ειχαν σε μια πιο παλια εφαρμογη αλλα ηταν Mirror του κινητου απλως τωρα την κανανε πολυ καλυτερη.

Επεξ/σία από dvs49
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dvs49 είπε

Μια μικρή παρατήρηση για τα σχόλια που έγραψες. Αρχικά μπορείς να συνδέσεις το κινητό σου στον υπολογιστή και να έχεις από εκεί μέσα όλες τις λειτουργίες του χωρίς να μειώνεις στο ελάχιστο τις λειτουργίες του υπολογιστή σου. Και σαφώς υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις που δεν μπορείς μέσα από τον υπολογιστή. Με λίγα λόγια σου δίνει περισσότερα απο το τίποτα. Αυτή είναι η γνώμη μου από εκεί ο καθείς πιστεύει 'ο,τι θέλει. Και για να συμπληρωσω αυτη την λειτουργια την ειχαν σε μια πιο παλια εφαρμογη αλλα ηταν Mirror του κινητου απλως τωρα την κανανε πολυ καλυτερη.

Ναι δεν αντιλέγω ότι από το τίποτα καλύτερο το κάτι. Αλλά αναλώνουν τον χρόνο τους σε ένα feature που θα το χρησιμοποιήσει ένα 0.1% ίσως και λιγότερο από αυτούς που θα αγοράσουν την συσκευή και οι περισσότεροι δεν ξέρουν καν ότι υπάρχει. Γι αυτό μου δίνουν την εντύπωση γενικά ότι απλά βγάζουν για να βγάλουν, για να πουν ότι "να ορίστε σας δίνουμε πολλά fetures!".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, JcD είπε

Δεν είναι το ότι δεν με ικανοποιεί, τα κακώς κείμενα σχολιάζω, για την τιμή που παίρνει κάποιος τώρα την σειρά s είναι μία χαρά συσκευές υπό την προϋπόθεση να σου κάτσει καλή οθόνη και καλή μπαταρία, τρως στην μάπα και τον κατά τι χειρότερο επεξεργαστή! Αυτό που σχολιάζω είναι το ότι δεν θα έπρεπε να υπάρχουν αυτές οι προϋποθέσεις, ιδιαίτερα όταν μιλάμε για την εταιρία που υποτίθεται έχει τα καλύτερα displays στην αγορά.!  Θέλω καλύτερο έλεγχο ποιότητας και ισότητα μεταξύ εμού και αυτών που παίρνουν snapdragon... από την αγαπημένη μου εταιρία!

Πάντως το σχόλιο μου στο συγκεκριμένο θέμα έχει να κάνει με το γεγονός ότι μου έκανε τρομερή εντύπωση η συμπεριφορά του Note10+ και τις δύο φορές που το έπιασα στα χέρια μου! Το s10 δείχνει ομαλότερο στην λειτουργία του.

Πώς γινεται να σε ικανοποιει οταν μιλας συνεχεια για stuttering και lag ; 

Εχω το S10 και αν μου εκανε τετοια θεματα θα το χα σουταρει, γυρω στα 500 πιανει μεταχειρισμενο και μ αυτα τα λεφτα αγοραζω μια χαρα αξιολογη συσκευη.

Επειδη εγραφες στο αλλο θεμα οτι ειναι δωρο αδωρον η υψηλη αναλυση λογω κολληματων, το εβαλα χθες για ωρες σε WQHD+ αναλυση (κανονικα το χρησιμοποιω σε FHD+) και δεν ειχε ΚΑΜΙΑ διαφορα στην εμπειρια χρησης, περαν φυσικα της υψηλοτερης αναλυσης.

Δεν αντιλεγω οτι μπορει να κανει αυτα που λες, ουτε θα σε βγαλω τρελο αλλά ψαξε τι μπορει να φταιει και στα κανει γιατι δεν ειναι ετσι το S10, εκτος πια κι αν επεσα σε προνομιακο μοντελο!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, JcD είπε

υπό την προϋπόθεση να σου κάτσει καλή οθόνη και καλή μπαταρία, τ

ενα δικηο το εχεις ,φιλος πηρε το 10αρι και η οθονη του ειναι χειροτερη απο την δικη μου με την ιδια φωτογραφια κανουμε συγκριση και τις ιδιες ρυθμισεις,μετα οσο και να πειραξαμε τις ρυθμισεις δεν καταφεραμε να εχουμε ενα καλυτερο αποτελεσμα,πολυ περιεργο

4 λεπτά πριν, paris_chav είπε

 

Επειδη εγραφες στο αλλο θεμα οτι ειναι δωρο αδωρον η υψηλη αναλυση λογω κολληματων, το εβαλα χθες για ωρες σε WQHD+ αναλυση (κανονικα το χρησιμοποιω σε FHD+) και δεν ειχε ΚΑΜΙΑ διαφορα στην εμπειρια χρησης, περαν φυσικα της υψηλοτερης αναλυσης.

Δεν αντιλεγω οτι μπορει να κανει αυτα που λες, ουτε θα σε βγαλω τρελο αλλά ψαξε τι μπορει να φταιει και στα κανει γιατι δεν ειναι ετσι το S10, εκτος πια κι αν επεσα σε προνομιακο μοντελο!

εγω το εχω απο την πρωτη μερα  WQHD+ αναλυση και δεν υπαρχει κανενα κολλημα μηνες τωρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, paliapoli είπε

Και εγω το ειχα παρατηρησει αυτο σε public + plaisio οταν κοιτουσα το s10+ , αλλα και σε p3pro (λιγότερο) ομως το δικό μου s10+ καμία σχέση , δεν ξέρω γιατι και τι κανουν ισως φταιει ο καθένας που το πειράζει τι να πω... παντως δινει αρνητική εικόνα το τηλέφωνο στον πελάτη...

Μήπως όσοι τα σκαλίζουν ανοίγουν εφαρμογές και στο τέλος τρέχουν καμιά κατοσταριά στο παρασκήνιο και σέρνονται οι συσκευές;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, ff7lucas είπε

Μήπως όσοι τα σκαλίζουν ανοίγουν εφαρμογές και στο τέλος τρέχουν καμιά κατοσταριά στο παρασκήνιο και σέρνονται οι συσκευές;

Σκάλισμα θέλει για να μπει η πλειοψηφία των εφαρμογών σε sleep mode αλλιώς η μπαταρία είναι κλαφτα Χαράλαμπε. Δεν παίζει καλό sot out of the box στα Samsung.

51 λεπτά πριν, slk200gr είπε

ενα δικηο το εχεις ,φιλος πηρε το 10αρι και η οθονη του ειναι χειροτερη απο την δικη μου με την ιδια φωτογραφια κανουμε συγκριση και τις ιδιες ρυθμισεις,μετα οσο και να πειραξαμε τις ρυθμισεις δεν καταφεραμε να εχουμε ενα καλυτερο αποτελεσμα,πολυ περιεργο

εγω το εχω απο την πρωτη μερα  WQHD+ αναλυση και δεν υπαρχει κανενα κολλημα μηνες τωρα

Μάλλον έχεις συνηθίσει την ανάλυση, για δοκίμασε την χαμηλή να δούμε πως πάει. Ένα άλλο κόλπο για να πηγαίνει ποιο σβέλτα είναι να μπούμε στο debugging mode στο menu drawing και να κατεβάσουμε τους χρόνους εναλλαγής του εφέ των μενού. Όποιος θέλει οδηγίες να του στείλω, γίνεται αισθητά ταχύτερη η συσκευή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JcD είπε

Μιλάμε έπιασα ένα note 10+ στο πλαίσιο προχθές για κάνα 5λεπτο, out of the box έχει ανεπανάληπτο stuttering!

 

Οτι εχουν σοβαρο stuttering τα samsung, το ξερουμε εδω και χρονια. Σε θεματα επιδοσεων παει πολυ καλα, αλλα δεν εχει αυτο το smoothness που εχουν άλλες android συσκευες.

 

Καποιους λογικα δεν τους ενοχλει αλλα οχι και "κανενα προβλημα", το framedrop ειναι πολυ συνηθες φαινομενο και μου χτυπαει πολυ ασχημα στο ματι.

 

Ειχα το Oneplus 6t και πηρα το s10 στη γυναικα, απλά καμια σχεση η σμουθίλα και η ομαλοτητα των animations του oneplus. Μεγαλο και τεραστιο προβλημα για οποιον το βλεπει. Και φυσικα τωρα που πηρα το iphone 11, απλά αιωνες μπροστά και απο τα 2. Το εχω σκυλομετανιωσει το S10. Λογικα θα το πουλησω συντομα και θα παρω ενα 11 στη γυναικα.

 

ΥΓ

ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ για lag, ολα τα apps στο s10 κανονικα ανοιγουν (και γρηγορα), το ιδιο και το app switching κλπ

Αλλα το stuttering ειναι εμφανες, σε παρα πολλα σημεια το τηλεφωνο πεφτει απο τα 60fps. Για μενα αποκρουστικό. Ειδικα στην τιμη αυτη.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Ghost.Dog είπε

Απλά πράγματα, χιλιοειπωμενα: S10. Ίσως η πιο vfm ναυαρχίδα της τελευταίας πενταετίας. Τέλος

Βασικά το s10 ειναι η πιο ολοκληρωμένη ναυαρχίδα που έχει κυκλοφορήσει, και ακόμα και σήμερα -αν δε χρειάζεσαι το πενάκι- το top android. 

Δεν υπάρχει αλλο κινητό που να συνδυάζει τις επιλογές της κάρτας μνήμης, το usb type c, 3.5 jack, το one ui, τα τρομερά ηχεία, μαζί με top επιδοσεις στις καμερες, την οθοναρα κ.ά. 

 

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Βασικά το s10 ειναι η πιο ολοκληρωμένη ναυαρχίδα που έχει κυκλοφορήσει, και ακόμα και σήμερα -αν δε χρειάζεσαι το πενάκι- το top android. 

Δεν υπάρχει αλλο κινητό που να συνδυάζει τις επιλογές της κάρτας μνήμης, το usb type c, 3.5 jack, το one ui, τα τρομερά ηχεία, μαζί με top επιδοσεις στις καμερες, την οθοναρα κ.ά. 

Έτσι ακριβώς! Βασικά το multitasking είναι τόσο εξαιρετικό, τόσο απροβληματιστο, που κάποιες μέρες ξέχνα να ανοίξω PC. Ειλικρινά!!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ghost.Dog είπε

Έτσι ακριβώς! Βασικά το multitasking είναι τόσο εξαιρετικό, τόσο απροβληματιστο, που κάποιες μέρες ξέχνα να ανοίξω PC. Ειλικρινά!!

Κι έχει κάνει τρομερή δουλειά και στα gestures Πχ όπου η εμπειρία χρήσης είναι εξαιρετική.

Πχ κατεβάζεις το one hand operation Και αυτόματα ανεβαίνει λεβελ η συσκευή ως προς την ευκολία χρήσης 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JcD είπε

Μιλάμε έπιασα ένα note 10+ στο πλαίσιο προχθές για κάνα 5λεπτο, out of the box έχει ανεπανάληπτο stuttering!

Εγώ το έπιασα στον Κωτσόβολο μια χαρά πήγαινε. Μωρέ λες να φταίει το πλαίσιο ? Να αλλάξεις μαγαζί 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JcD είπε

Σκάλισμα θέλει για να μπει η πλειοψηφία των εφαρμογών σε sleep mode αλλιώς η μπαταρία είναι κλαφτα Χαράλαμπε. Δεν παίζει καλό sot out of the box στα Samsung.

Να και κατι που συμφωνω απολυτα μαζι σου.

Για να εχεις μια υποφερτη αυτονομια πρεπει να κανεις αρκετες υποχωρησεις σε λειτουργιες εφαρμογων κτλ κι αυτο δεν χτυπαει καλα οταν εχεις αγορασει ναυαρχιδα.

Δεν ξερω ποσο καλυτερα ειναι τα πραγματα στο plus αλλά το S10 πασχει απο μπαταρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...