Προς το περιεχόμενο

Η Huawei έχει πουλήσει ήδη πάνω από 1 εκατομμύριο συσκευές Mate 30


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

49 λεπτά πριν, georgepppo είπε

με μια γρήγορη αναζήτηση είναι 5 λεπτά δουλειά να εγκαταστήσεις όλα τα framework και το store και με μια επανεκκίνηση όλα δουλεύουν ρολόι αν πήγαινα σε ναυαρχίδα σίγουρα το τσίμπαγα αλλά προς το παρόν ζαχαρώνω το redmi note 7 😛 

Πάρε καλύτερα mi 8 lite

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, pseira είπε

Ναι επειδή Αμερική και Κίνα γίνονται τρελές προσφορές...

Στο εξωτερικο οι περισσοτεροι με συμβολαια απο τους παροχους αγοραζουν ουτως ή αλλως, δεν μου κανει εντυπωση.

Το θεμα ειναι οτι και περυσι με το mate20pro παλι τα ιδια για ρεκορ πωλησεων μας ελεγε,αλλα οταν εσκασε μετα το θεμα με τις πρασινες οθονες,δεν εβγαλαν κιχ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, georgepppo είπε

με μια γρήγορη αναζήτηση είναι 5 λεπτά δουλειά να εγκαταστήσεις όλα τα framework και το store και με μια επανεκκίνηση όλα δουλεύουν ρολόι😛

Μην παίρνεις όρκο. Το κινητό δεν είναι signed από την Google το πιθανότερο είναι να μπορέσεις να εγκαταστήσεις αυτά που λες αλλά θα σου έσπαγαν τα νεύρα τα random errors. 

Άμα ψήνεσαι για 1000ρικο υπάρχουν κινητά με υποστήριξη, χαρακτηριστικά, ό,τι θες και από εδώ. 

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, georgepppo είπε

με μια γρήγορη αναζήτηση είναι 5 λεπτά δουλειά να εγκαταστήσεις όλα τα framework και το store και με μια επανεκκίνηση όλα δουλεύουν ρολόι αν πήγαινα σε ναυαρχίδα σίγουρα το τσίμπαγα αλλά προς το παρόν ζαχαρώνω το redmi note 7 😛 

δλδ θα έπαιρνες απο την κίνα με μηδέν εγγύηση σε αυτα τα λεφτά την συσκευή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 2 δις κόσμο που έχει η Κίνα είναι πολύ λογικό 

Αν η ΗΠΑ δεν τελειώσουν αυτό το παιχνίδι που έχουν αρχίσει δήθεν για κατασκοπεία το σίγουρο είναι ότι η google και οι άλλες εταιρίες θα χάσουν παρά οι Κινέζοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, vagosd είπε

έχουν να κλαπουν  πολλά Google accounts...

εντάξει τώρα θα πάρω iphone να είμαι ασφαλής 🤣

1 ώρα πριν, svartevarg είπε

Redmi note 8 pro είναι καλύτερο αν είχε snapdragon.

Καλύτερα να είχες ένα Mi A2 ή Μi Α3.

To amoled αξίζει.

1 ώρα πριν, Stefasteri είπε

Πάρε καλύτερα mi 8 lite

Για την κάμερα με νοιάζει, το είδα απο ένα φίλο μου τρομερή κάμερα το redmi note 7

1 ώρα πριν, stafaf είπε

Μην παίρνεις όρκο. Το κινητό δεν είναι signed από την Google το πιθανότερο είναι να μπορέσεις να εγκαταστήσεις αυτά που λες αλλά θα σου έσπαγαν τα νεύρα τα random errors. 

Άμα ψήνεσαι για 1000ρικο υπάρχουν κινητά με υποστήριξη, χαρακτηριστικά, ό,τι θες και από εδώ. 

θα το έψαχνα πρώτα να δω πως θα δουλεύει σε άλλους όχι έτσι 

1 ώρα πριν, Black Demis είπε

δλδ θα έπαιρνες απο την κίνα με μηδέν εγγύηση σε αυτα τα λεφτά την συσκευή?

όχι απο κίνα αλλά όταν και αν ερχόταν ευρώπη

Επεξ/σία από georgepppo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, georgepppo είπε

εντάξει τώρα θα πάρω iphone να είμαι ασφαλής 🤣

Για την κάμερα με νοιάζει, το είδα απο ένα φίλο μου τρομερή κάμερα το redmi note 7

θα το έψαχνα πρώτα να δω πως θα δουλεύει σε άλλους όχι έτσι 

όχι απο κίνα αλλά όταν και αν ερχόταν ευρώπη

από οτι ανακοίνωσε η huawei αν δεν πάψει το ban δεν παιζει να ερθει καν η συσκευή χωρίς τα gaaps ετσι........

 

και εγω θα εδινα το 1,000 που ζητάει αρκεί να είχε εγγύηση αντιπροσωπείας και τα κλασσικά δωράκια που δινει σε ακριβές συσκευές (κατι τύπου 1 χρόνο ασφάλειας θραύσης οθονης κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα, έγινε η επίσημη παρουσίαση των Huawei Mate 30 στο Μόναχο της Γερμανίας και ο CEO της εταιρείας, Richard Yu, δήλωσε ότι η εταιρεία αναγκάστηκε να εγκαταλείψει την άδεια για τα Google Mobile Services (GMS). Συγκεκριμένα, ο Richard Yu δήλωσε:

“Δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τον πυρήνα των Google Mobile Services, ωστόσο, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τον πυρήνα των Huawei Mobile Services (HMS). Αυτό οφείλεται στην απαγόρευση των ΗΠΑ, γι’αυτό και τα Huawei Mate 30 δεν μπορούν να έχουν προεγκατεστημένο τον πυρήνα GMS. Αυτό μας ανάγκασε να χρησιμοποιήσουμε τον πυρήνα HMS που τρέχει και το Huawei App Gallery”.

Αν και τα Google Services είναι απαγορευμένα στην Κίνα, παίζουν σημαντικό ρόλο στη δυτική αγορά. Από τη στιγμή που η Huawei δεν μπορεί να βρει μία λύση για να αποκτήσει πάλι την άδεια των GSM αναγκάστηκε να ξεκινήσει τη δημιουργία της δική της εναλλακτικής.

Η Huawei θα επενδύσει συνολικά 1 δις δολάρια για χρηματοδοτήσει την ανάπτυξη, την αύξηση της βάσης χρηστών και τη διαφήμιση των δικών της Huawei Mobile Services. Στο Huawei App Gallery υπάρχουν ήδη 45.000 εφαρμογές και η εταιρεία ανέφερε ότι εκατοντάδες άλλες προσαρμόζονται για να γίνουν διαθέσιμες στο store της Huawei.

 Όπως και να έχει, σύμφωνα με αναφορές η Huawei θα προσφέρει το δικό της interface μέσω του οποίου οι χρήστες θα έχουν πρόσβαση σε ορισμένες εφαρμογές της Google. Όμως δεν είναι γνωστό πόσες και ποιες εφαρμογές θα είναι αυτές ή το πως θα καταφέρει κάτι τέτοιο η Huawei.

Huawei Mate 30: Η λύση για την απουσία των Google Apps και Services

How to install Google apps on the Huawei Mate 30 Pro

How to install Google Play Services on the Huawei Mate 30 Series

How to Download and Install Google Play Store on Huawei Chinese phones

 

Επεξ/σία από tadegr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ολο για ρεκορ πωλησεων διαβαζουμε απο την huawei,αλλα στην πραξη.....

https://www.cnet.com/news/iphone-xr-topped-all-other-phones-in-the-first-half-of-2019-report-says/

Γιατί σε κάθε θέμα πρέπει να διαβάζουμε για τα iphone?

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Στο εξωτερικο οι περισσοτεροι με συμβολαια απο τους παροχους αγοραζουν ουτως ή αλλως, δεν μου κανει εντυπωση.

Το θεμα ειναι οτι και περυσι με το mate20pro παλι τα ιδια για ρεκορ πωλησεων μας ελεγε,αλλα οταν εσκασε μετα το θεμα με τις πρασινες οθονες,δεν εβγαλαν κιχ.

 

 

Στην Αμερική και Ευρώπη που αγοράζουν iphone τα παίρνουν δωρεάν με συμβόλαιο.Γι'αυτό πουλάνε .

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Στο εξωτερικο οι περισσοτεροι με συμβολαια απο τους παροχους αγοραζουν ουτως ή αλλως, δεν μου κανει εντυπωση.

Το θεμα ειναι οτι και περυσι με το mate20pro παλι τα ιδια για ρεκορ πωλησεων μας ελεγε,αλλα οταν εσκασε μετα το θεμα με τις πρασινες οθονες,δεν εβγαλαν κιχ.

Η BOE έφτασε το 11% του μεριδίου αγοράς AMOLED οθονών χάρη στην Huawei.

5 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ολο για ρεκορ πωλησεων διαβαζουμε απο την huawei,αλλα στην πραξη.....

https://www.cnet.com/news/iphone-xr-topped-all-other-phones-in-the-first-half-of-2019-report-says/

 

Όσο για το λινκ που έβαλες δεν ξέρω κατά πόσο ειναι έγκυρο γιατί το P30 pro κυκλοφόρησε τον Μάρτιο 2019 και πούλησε 17.000.000 σε 4 μήνες αλλά δεν το βλέπω στη λίστα.Σε 62 μέρες πούλησε 10.000.000 συσκευές 

https://consumer.huawei.com/uk/press/news/2019/p30series-ships-10million/

Και μια και μιλάς για πωλήσεις δες ποιά έχει τις περισσότερες 

https://www.theverge.com/platform/amp/circuitbreaker/2019/5/1/18525034/huawei-apple-samsung-smartphone-market-share-idc-2019

Επεξ/σία από Deadpool 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου κάνουν καθόλου εντύπωση τα νούμερα όταν μιλάμε για Κίνα - εδώ και δεκαετίες είναι γνωστό ότι αν οι Κινέζοι κ@τουρhs0υν ταυτόχρονα όλοι μαζί, απλά πνιγήκαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, georgepppo είπε

εντάξει τώρα θα πάρω iphone να είμαι ασφαλής 🤣

Για την κάμερα με νοιάζει, το είδα απο ένα φίλο μου τρομερή κάμερα το redmi note 7

θα το έψαχνα πρώτα να δω πως θα δουλεύει σε άλλους όχι έτσι 

όχι απο κίνα αλλά όταν και αν ερχόταν ευρώπη

Mi 8 lite εχει καλύτερη κάμερα από redmi 7

Επεξ/σία από Stefasteri
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, stafaf είπε

Μην παίρνεις όρκο. Το κινητό δεν είναι signed από την Google το πιθανότερο είναι να μπορέσεις να εγκαταστήσεις αυτά που λες αλλά θα σου έσπαγαν τα νεύρα τα random errors. 

Άμα ψήνεσαι για 1000ρικο υπάρχουν κινητά με υποστήριξη, χαρακτηριστικά, ό,τι θες και από εδώ. 

Δεν μας αναλύσες τη θεωρεία σου για τους Κινέζους για το ότι δεν έχουν χρήματα να αγοράσουν ακριβές συσκευές 

Επεξ/σία από Deadpool 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, taxudromos69 είπε

πανω απο 1 μυριο ....  μετα 100 χιλιαδες το λεπτο ....

οτι πουλησε μεσα στο πρωτο τεταρτο δηλαδη ? χαχα

 

7 ώρες πριν, Jophiel είπε

Τα πρώτα 10 λεπτά για την ακρίβεια...

"Σύμφωνα με την εταιρεία, οι πωλήσεις έφτασαν τις 100 χιλιάδες το λεπτό." 

Επεξ/σία από overpower
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...