Προς το περιεχόμενο

(Wireless Gaming headset) HyperX Gaming Headset Cloud Flight 89,90€ @ Πλαίσιο


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εγω το ακουσα να το αναφερουν σε 1-2 απο τα διαφορα βιντεακια που ειδα για τα ακουστικα αλλα δεν εχω παρατηρησει κατι. 

ειναι και τα πρωτα μου ακουστικα αλλα θα το καταλαβαινα νομιζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν εγώ τα αγόρασα προερχόμενος από τα logitech G533. Δεν ενθουσιάστηκα με την αλλαγή απλά κρατάει περισσότερο η μπαταρία και είναι λιγότερο ογκώδη. Σε περίπτωση που τα αγοράσετε κάντε το fimware update μιας και λένε ότι διώχνει το white noise. (εμένα δεν έχουν white noise αλλά ήρθαν με το τελευταίο Firmware) https://www.hyperxgaming.com/us/support/technical/downloads?product=hx-hscf&filename=HyperX_Firmware_Updater_Cloud_Flight_3115

Προσοχή! Aφού τα κάνετε update μετά θέλουν ξανά pair. Για να το κάνετε αυτά πατάτε με μια καρφίτσα τη μικρή τρυπούλα στο usb dongle και αφού αναβοσβήσει γρήγορα το dongle πατάτε παρατεταμένα το power button από το Headset το οποίο πρέπει να είναι συνδεδεμένο με το καλώδιο usb στον υπολογιστή. Μου πήρε μισή ώρα να βρω τον τρόπο.

Επίσης για να βλέπετε το ποσοστό της μπαταρίας υπάρχει ενα μη Official πρόγραμμα για τα ακουστικά γιατί το οfficial είναι μόνο για keyboards. Να το τρέχετε πάντα ως διαχειριστής.https://media.kingston.com/hyperx/support/downloads/HyperX_NGenuity_setup_Ver5.2.5.1.exe

Tα earpads που είχε δεν μου καθόντουσαν καθόλου καλά στα αυτιά μια και είχαν μια μικρή κλίση προς τα πίσω που με ενοχλούσε. Ευτυχώς είχα πάρει αυτά τα earpads για τα G533 (στα G533 τα earpads είναι σαν γυαλόχαρτα, πραγματικά τραγικά)  που ταίριαξαν τέλεια  στα Flight και μπορώ να πω ότι είδα διαφορά και στον ήχο και στα μπάσα. https://www.ebay.com/itm/Replacement-Earpads-Cushion-Ear-Pads-Pillow-for-Bluedio-F2-Wireless-Headphones/264425204511?hash=item3d90f86b1f:g:QdAAAOSwWXddTRUO . Προσέξτε μόνο όταν τα βάλετε το χοντρό μέρος από το μαξιλαράκι να είναι μπροστά. Εμένα μου έκατσαν τέλεια τα ακουστικά με τα new earpads. 

Και τα led σβήνουν με διπλό κλικ στο power button.

Αν θέλει ο ts ας το βάλει στο αρχικό post γιατί εγώ έφαγα όλο το απόγευμά μου για αυτές τις @@ριες..

Επεξ/σία από Passionate
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Passionate είπε

Λοιπόν εγώ τα αγόρασα προερχόμενος από τα logitech. Δεν ενθουσιάστηκα με την αλλαγή απλά κρατάει περισσότερο η μπαταρία. Σε περίπτωση που τα αγοράσετε κάντε το fimware update μιας και λένε ότι διώχνει το white noise. https://www.hyperxgaming.com/us/support/technical/downloads?product=hx-hscf&filename=HyperX_Firmware_Updater_Cloud_Flight_3115

Προσοχή! Aφού τα κάνετε update μετά θέλουν ξανά pair. Για να το κάνετε αυτά πατάτε με μια καρφίτσα τη μικρή τρυπούλα στο usb dongle και αφού αναβοσβήσει γρήγορα το dongle πατάτε παρατεταμένα το powet button από το Headset το οποίο πρέπει να είναι συνδεδεμένο με το καλώδιο usb στον υπολογιστή. Μου πήρε μισή ώρα να βρω τον τρόπο.

Επίσης για να βλέπετε το ποσοστό της μπαταρίας υπάρχει ενα μη Official πρόγραμμα για τα ακουστικά γιατί το οfficial είναι μόνο για keyboards. Να το τρέχετε ως διαχειριστής.

https://media.kingston.com/hyperx/support/downloads/HyperX_NGenuity_setup_Ver5.2.5.1.exe

Tα earpads που είχε δεν μου καθόντουσαν καθόλου καλά στα αυτιά μια και είχαν μια μικρή κλίση προς τα πίσω που με ενοχλούσε. Ευτυχώς είχα πάρει αυτά τα earpads που ταίριαξαν τέλεια και μπορώ να πω ότι είδα διαφορά και στο ήχο και στα μπάσα. https://www.ebay.com/itm/Replacement-Earpads-Cushion-Ear-Pads-Pillow-for-Bluedio-F2-Wireless-Headphones/264425204511?hash=item3d90f86b1f:g:QdAAAOSwWXddTRUO . Προσέξτε μόνο όταν τα βάλετε το χοντρό μέρος από το μαξιλαράκι να είναι μπροστά. Εμένα μου έκατσαν τέλεια με τα earpads. 

Και τα led σβήνουν με διπλό κλικ στο power button.

Αν θέλει ο ts ας το βάλει στο αρχικό post γιατί εγώ έφαγα όλο το απόγευμά μου για αυτές τις @@ριες..

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Επιπλέον από ότι διάβασα για το καλοκαίρι θα πρέπει να αλλάξουμε τα earpads με velour ear pads για να μην τρελαινόμαστε στον ιδρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Επιπλέον από ότι διάβασα για το καλοκαίρι θα πρέπει να αλλάξουμε τα earpads με velour ear pads για να μην τρελαινόμαστε στον ιδρώτα.

Αυτό ισχύει με όλα τα Earpads από δερματίνη. Εγώ εχω τα velour από τα hyper x cloud τα οποία τα δοκίμασα και ταιριάζουν. Αλλά είναι χειμώνας μπροστά μας οπότε no worries

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Passionate είπε

Λοιπόν εγώ τα αγόρασα προερχόμενος από τα logitech G533. Δεν ενθουσιάστηκα με την αλλαγή απλά κρατάει περισσότερο η μπαταρία και είναι λιγότερο ογκώδη. Σε περίπτωση που τα αγοράσετε κάντε το fimware update μιας και λένε ότι διώχνει το white noise. (εμένα δεν έχουν white noise αλλά ήρθαν με το τελευταίο Firmware) https://www.hyperxgaming.com/us/support/technical/downloads?product=hx-hscf&filename=HyperX_Firmware_Updater_Cloud_Flight_3115

Προσοχή! Aφού τα κάνετε update μετά θέλουν ξανά pair. Για να το κάνετε αυτά πατάτε με μια καρφίτσα τη μικρή τρυπούλα στο usb dongle και αφού αναβοσβήσει γρήγορα το dongle πατάτε παρατεταμένα το power button από το Headset το οποίο πρέπει να είναι συνδεδεμένο με το καλώδιο usb στον υπολογιστή. Μου πήρε μισή ώρα να βρω τον τρόπο.

Επίσης για να βλέπετε το ποσοστό της μπαταρίας υπάρχει ενα μη Official πρόγραμμα για τα ακουστικά γιατί το οfficial είναι μόνο για keyboards. Να το τρέχετε πάντα ως διαχειριστής.https://media.kingston.com/hyperx/support/downloads/HyperX_NGenuity_setup_Ver5.2.5.1.exe

Tα earpads που είχε δεν μου καθόντουσαν καθόλου καλά στα αυτιά μια και είχαν μια μικρή κλίση προς τα πίσω που με ενοχλούσε. Ευτυχώς είχα πάρει αυτά τα earpads για τα G533 (στα G533 τα earpads είναι σαν γυαλόχαρτα, πραγματικά τραγικά)  που ταίριαξαν τέλεια  στα Flight και μπορώ να πω ότι είδα διαφορά και στον ήχο και στα μπάσα. https://www.ebay.com/itm/Replacement-Earpads-Cushion-Ear-Pads-Pillow-for-Bluedio-F2-Wireless-Headphones/264425204511?hash=item3d90f86b1f:g:QdAAAOSwWXddTRUO . Προσέξτε μόνο όταν τα βάλετε το χοντρό μέρος από το μαξιλαράκι να είναι μπροστά. Εμένα μου έκατσαν τέλεια τα ακουστικά με τα new earpads. 

Και τα led σβήνουν με διπλό κλικ στο power button.

Αν θέλει ο ts ας το βάλει στο αρχικό post γιατί εγώ έφαγα όλο το απόγευμά μου για αυτές τις @@ριες..

Σε ευχαριστούμε για την ανάλυση, είναι πολύ χρήσιμη.

Κάτι έχει πάθει το site και δεν μου δίνει το δικαίωμα να κάνω επεξεργασία στο αρχικό πόστ.

Ελπίζω να το φτιάξουν και θα τα συγχωνεύσω με το αρχικό πόστ. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα αγορασα και γω σημερα τα πρωτα μου wireless .

 πριν ειχα τα cloud alpha συνδεμενα βεβαι με creative καρτα ηχου και βλεπω οτι ο ηχος στα flight ειναι ποιο αδυναμος.

υπαρχει κατι σε equalazer γιατι η καρτα ηχου που εχω ειχε και ειχα ρυθμισει τα alpha να βρω κατι αντιστοιχο και στα flight?

η τι ρυθμισεις μπορω να κανω για να εχω καλυτερο και δυνατοτερο ηχο?

ευχαριστω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, dagalis είπε

τα αγορασα και γω σημερα τα πρωτα μου wireless .

 πριν ειχα τα cloud alpha συνδεμενα βεβαι με creative καρτα ηχου και βλεπω οτι ο ηχος στα flight ειναι ποιο αδυναμος.

υπαρχει κατι σε equalazer γιατι η καρτα ηχου που εχω ειχε και ειχα ρυθμισει τα alpha να βρω κατι αντιστοιχο και στα flight?

η τι ρυθμισεις μπορω να κανω για να εχω καλυτερο και δυνατοτερο ηχο?

ευχαριστω 

Συμφωνώ, σε σχέση με τα cloud II έχω την αίσθηση ότι έχουν πιο αδύναμο αλλά και πιο ξεκούραστο ήχο σε ασύρματη λειτουργία και σίγουρα είναι λιγότερο ξεκούραστα για πολύωρη χρήση. 

Ίσως πρέπει να δοκιμάσουμε πως αποδίδουν και σε ενσύρματη λειτουργία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2019 στις 11:34 ΠΜ, Arkin είπε

Έρχεται BF κρατάτε λεφτά στην άκρη. 

Καλά στο ελλαδισταν το βλέπουν σαν ευκαιρία να ξεστοκαρουμε οι most

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Aias είπε

Εγω εχω τα arctic 7  τα οποια μετα απο 1 χρονο η μπαταρια ακομα κραταει στον θεο με αρκετη χρηση. Αν μπορει ας δωσει ενα κλου και για αυτο.

30 ώρες με κλειστά τα led..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 μέρες μέσω όρο 5_6 ωρες game και έχουν ακόμα 50% από μπαταρία όντως πιάνουν τις 30 ωρες. 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω το φίλο passionate είναι πως άλλαξε τα μαξιλαράκια και αν υπάρχει κάποιο σχετικό βιντεο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επαναφέρω το θέμα για να σημειώσω ότι σε σχέση με το Cloud II, τα Flight είναι μία κλάση επάνω τουλάχιστον έστω και σε ασύρματη λειτουργία. Πιο γεμάτος ήχος, με σημαντικά περισσότερο μπάσο και ταυτόχρονα μεγαλύτερη λεπτομέρεια και όγκο στον ήχο που με τη σειρά του δεν είναι τόσο έντονος στις υψηλές συχνότητες.

Πραγματικά αξίζει την αναβάθμιση. Αυτά για όσους αμφιταλαντεύονται.

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Επαναφέρω το θέμα για να σημειώσω ότι σε σχέση με το Cloud II, τα Flight είναι μία κλάση επάνω τουλάχιστον έστω και σε ασύρματη λειτουργία. Πιο γεμάτος ήχος, με σημαντικά περισσότερο μπάσο και ταυτόχρονα μεγαλύτερη λεπτομέρεια και όγκο στον ήχο που με τη σειρά του δεν είναι τόσο έντονος στις υψηλές συχνότητες.

Πραγματικά αξίζει την αναβάθμιση. Αυτά για όσους αμφιταλαντεύονται.

αφου τωρα πλαισιο παιζουν στα 139.9 παλι...image.png.adc5ee1610fc73bd4810c356a04cec96.png139.9

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...