Προς το περιεχόμενο

Πανελληνιες 2020


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

Ειμαι αποφοιτος επαλ και θελω να δωσω πανελληνιες φετος, ειδικοτητα πληροφορικης και αυτο που θελω να μαθω ειναι αν γινεται να περασω Πολιτικος μηχανικος απο πληροφορικη η γενικα κατι που δεν εχει σχεση με αυτην την ειδικοτητα, γινεται αυτο που λεω;

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Lasombra είπε

Τι εννοεις "πολιτικος μηχανικος απο πληροφορικη;" Αφου παρεις πτυχιο πληροφορικης;  

Λεω οτι ειμαι αποφοιτος Επαλ με πτυχιο πληροφορικης απο Επαλ. Και ρωταω αμα γινεται να περασω απο αυτην την ειδικοτητα στης πανελληνιες Πολιτικος Μηχανικος

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Kostas58 είπε

Λεω οτι ειμαι αποφοιτος Επαλ με πτυχιο πληροφορικης απο Επαλ. Και ρωταω αμα γινεται να περασω απο αυτην την ειδικοτητα στης πανελληνιες Πολιτικος Μηχανικος

ok, δεν ξέρω να σου απαντήσω. Υποθέτω πως μπορείς, αμφιβάλλω όμως αν θα μοριοδοτηθείς επιπλέον ως απόφοιτος διαφορετικής ειδικότητας. Θεωρώ ότι θα λάβεις ξεκάθαρη απάντηση από κάποιο λύκειο... Αν δε βαριέσαι, πετάξου μέχρι ένα λύκειο ή πάρε τηλέφωνο αυτό από όπου αποφοίτησες και θα σε κατατοπίσουν πλήρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2019 στις 1:47 ΜΜ, Kostas58 είπε

Καλησπερα

Ειμαι αποφοιτος επαλ και θελω να δωσω πανελληνιες φετος, ειδικοτητα πληροφορικης και αυτο που θελω να μαθω ειναι αν γινεται να περασω Πολιτικος μηχανικος απο πληροφορικη η γενικα κατι που δεν εχει σχεση με αυτην την ειδικοτητα, γινεται αυτο που λεω;

Ευχαριστω

Ποιες πανελλαδικές θέλεις να δώσεις; του ΕΠΑΛ ή του ΓΕΛ;

Έστω οτι θέλεις να δώσεις τις πανελλαδικές του ΕΠΑΛ, τότε από τομέα πληροφορικής δεν μπορείς να μπεις σε τμήμα πολιτικών μηχανικών.
Μόνο απο τομέα δομικών έργων, δομημένου περιβάλλοντος και αρχιτεκτονικού σχεδιασμού μπορείς να μπεις σε τμήμα Πολιτικών μηχανικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,θέλω όσοι δείτε το μήνυμα μου να μου απαντήσετε παρακαλώ πολύ.Λοιπον : Είμαι 22 χρονών και θα πάω φέτος σε ιδιωτικο ΙΕΚ αντίστοιχα.Παράλληλα λέω να δώσω Πανελλήνιες φέτος θέλοντας να περάσω διοίκηση επιχειρήσεων ή λογιστική και χρηματοοικονομικη.Το θέμα μου είναι ότι θέλω μια ενημέρωση οποίος μπορεί να με ενημερώσει το ευχαριστώ πολύ.Επιπλεον θέλω να ρωτήσω : Α) Γίνεται 22 χρονών που είμαι να δώσω Πανελλήνιες έτσι? Β) Γίνεται να μην δώσω στο λύκειο της περιοχής μου και να δώσω σε κάποιο άλλο λύκειο της χώρας και αν ναι πως? Γ) Ποτέ μπορείς να δηλώσεις ότι θες να δώσεις πανελλήνιες? Να σαςπω τα γεγονοτα ομως.Εδωσα πανελληνιεσ πρωτη φορα με τα παιδια τησ ηλικιασ μου δεν περασα και αποφασισα να παω στρατο.Μετα το τελος της θητειας μου αποφασισα να ξαναδωσω μια δευτερη ευκαιρια στον εαυτο μου και εδωσα ξανα με αποτελεσμα να συμπληρωσω λαθος το μηχανογραφικο ενω περναγα σε σχολες και συγκεγκριμενα σε αυτη που ηθελα και να μην φοιτησω απο αυτη τη βλακεια χαζομαρα που εκανα.Μετα απο αυτο επεσα σε ολα τα επιπεδα της ζωης μου και στεναχωρημενος απο ολο αυτο καθισα και δουλευα μονο απο εδω και απο εκει για ενα χρονο.Ομως,πιστευω ηρθε ο καιρος να επανορθωσω πρωτα πολλα για μενα,το χρωσταω στον εαυτο μου και Για αυτο οπως σας λεω φετος θα γραφτω σε ενα Ιδιωτικο ΙΕΚ και παραλληλα θελω να δωσω μια τριτη ευκαιρια στον εαυτο μου στις πανελληνιες 2020 διοτι νιωθω οτι εχω αφησει κατι στη μεση που πρεπει να ξεκαθαριστει(δεν ξερω αν με καταλαβανετε) ,αεππ.αοθ.μαθηματικα,εκθεση θα δωσω και θελω να περασω διοικηση επιχειρησεων ή οπα ή καραβια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να δώσεις σε όποια ηλικία θες και σε όποιο σχολείο σε βολεύει ανεξάρτητα από το.που έδωσες πρώτη φορά.Τωρα για το ΙΕΚ νομίζω ότι είναι λίγο άκυρο και από άποψη βαρύτητας του χαρτιού αλλά και χάσιμο χρόνου από τη στιγμή που θα πρέπει να αφοσιωθείς στο διάβασμα.Καλο θα ήταν να αφιερώσεις αυτόν τον χρόνο στις πανελλήνιες για να μην χρειαστεί να στηριχτείς στο ΙΕΚ του χρόνου.Καλη επιτυχία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Αντώνης-Διονύσης   Πήγαινε στο λύκειο που θες να δώσεις και ρώτα τους πότε είναι οι αιτήσεις για πανελληνιες. Κάπου τον Φλεβάρη καταθέτεις χαρτιά. Η σχολή με τα καράβια ίσως έχει όριο ηλικίας, τα άλλα είναι για όλους. Ίσως δώσουμε μαζί, λήγει το τελευταίο μου πάσο!!! :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...