Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει δοκιμάσει κανείς vectoring modem με επιτυχία πέρα απο αυτά που δινει o OTE (Speedport Plus) και η Vodafone (ZTE)

Ψαχνω να βρω κάτι σταθερότερο για να κουμπώνει σε VDSL2-35B 200Mbit.

Δεν με πειράζει να κάνει retrain αρκεί να μην ριχνει την γραμμή για να το καταφέρει. Δεν με πειράζει να κουμπώνει και παρακάτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 02/10/2019 at 15:39, ipng said:

Εχει δοκιμάσει κανείς vectoring modem με επιτυχία πέρα απο αυτά που δινει o OTE (Speedport Plus) και η Vodafone (ZTE)

Ψαχνω να βρω κάτι σταθερότερο για να κουμπώνει σε VDSL2-35B 200Mbit.

Δεν με πειράζει να κάνει retrain αρκεί να μην ριχνει την γραμμή για να το καταφέρει. Δεν με πειράζει να κουμπώνει και παρακάτω

Εννοείς aftermarket? Υπάρχουν κάποια αλλά δεν είναι φτηνά. Έχεις VoIP τηλεφωνία ή την κλασική TDM?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/10/2019 στις 4:44 ΜΜ, ThReSh είπε

Εννοείς aftermarket? Υπάρχουν κάποια αλλά δεν είναι φτηνά. Έχεις VoIP τηλεφωνία ή την κλασική TDM?

Voip  Στο vectoring σου καταργουν την κλασσικη τηλεφωνια. Οτιδηποτε ψαχνω, ανεξαρτητα τιμης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
20 hours ago, ipng said:

Voip  Στο vectoring σου καταργουν την κλασσικη τηλεφωνια. Οτιδηποτε ψαχνω, ανεξαρτητα τιμης

Αν έχεις Cosmote υπάρχουν και τα AVM Fritz!Box 7530 και 7590 με τα οποία "συνεργάζεται" αν δεν κάνω λάθος. Αν είσαι με Voda/Wind τότε δεν μπορείς να έχεις VoIP με άλλο modem/router πέρα από αυτά που δίνουν.

https://www.skroutz.gr/s/16177843/AVM-FRITZ-Box-7530.html

https://www.skroutz.gr/s/12810765/AVM-FRITZ-Box-7590.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, bill2015 said:

Να ρωτήσω κάτι εμένα που η γραμμή λέει ότι είναι 50  vectoring έχω κλασική τηλεφωνία 

σε οτε kv ναι μπορεις  να εχεις με tdm και  νομιζω και σε 100αρι. πχ forthnet απο kv οτε δινει και tdm σε 50αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πηγαινει στο αστικο κεντρο και ειναι μεχρι 50 σου δίνουν.

Εμενα πηγαινει σε καμπινα στο δρόμο και ειναι 200αρι.  Στις καμπινες δεν δίνουν κλασσικη τηλεφωνια. Μονο IP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πρώην πελάτης CYTA με vdsl35mbps  και vecoring ενεργοποιημένο δούλευα με ένα ZTE Η267Η , 5 χρονια ζούσα ένα όνειρο ούτε εγώ δεν το πίστευα , όλα τέλεια η γραμμή έδινε το maximum τις και παραπάνω ακόμα , ποτε δεν είχα  προβλήματα , πριν 10 μέρες με πήρανε από vodafone μου προτείνανε vdsl50 στα ίδια χρήματα , και δέχτηκα , ήτανε το μεγαλύτερο λάθος που έχω κάνει στη ζωή μου , πρώτον η γραμμή δεν είναι vectoring με ότι αυτό συνεπάγεται , δεύτερον από τι πρώτη ώρα έχω προβλήματα με spikes lag στα online παιχνίδια και διαφορα site τα ανοίγει με μεγάλη καθυστέρηση που πριν πετάγανε , το H300 είναι το χειρότερο ρούτερ που έχω δει ποτε μου , και ενώ φαίνεται ένα σοβαρό και στιβαρό ρούτερ , είναι μεγάλη πατάτα , μονο το wifi έχει καλή κάλυψη όλα τα υπόλοιπα είναι για κλάματα ..και ενώ αυτή τι κόλο HOL την απόφευγα σαν ο διάβολος το λιβάνι πάλι εκεί κατέληξα , και η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται ..και τους περνώ και τηλέφωνο και έχουνε και ύφος λες και μου κάνανε και χάρι , όσο για το vectoring ούτε που ξέρανε τι είναι , και ένας από τους τεχνικούς που ήτανε και καλά σχετικός μου είπε ότι δεν το βάζουνε γιατί είναι μούφα και έχει προβλήματα , με τέτοιους έμπλεξα δυστυχώς ...και έκλεισε μια εταιρία ποιοτική σαν τι CYTA και συνεχίζουνε να υπάρχουνε αυτά τα μπακάλικα..

*εντωμεταξύ όταν βάζω πάνω το παλιό ρούτερ , όλα μια χαρά απλά δεν έχω τηλέφωνο , τους λέω θέλω άλλο ρούτερ όχι το h300 επειδή έχει θεματάκια μου λένε αυτό έχουμε άμα θέλεις τα αλλα τα καταργήσαμε , βάζεις πάνω το h300 θέλει 10 λεπτά να συγχρονίσει , πολλά sites τα ανοίγει με καθυστέρηση , κάνω ping σε διαφορα servers με το h300 είμαι 72ms με το zte 59ms , το zte άμα το κανεις restart σε 40 sec έχει συγχρονίσει , να μην μιλήσω για τιμές θορύβου και άλλες λεπτομέρειες που και εκεί υπάρχουνε αποκλίσεις μπρός το χειρότερο , κατά τα αλλα καταργήσανε τα zte και δίνουνε αυτό το ρούτερ για καλύτερο , τους λέω έχει θέμα το ρούτερ μου λένε πως το ξέρεις εσύ τεχνικός είσαι , τους λέω με την πιο αρχαία μέθοδο που υπάρχει , διά τις ατόπου απαγωγής , βγάζω το ένα βάζω το άλλο και δεν έχω θέματα , εσύ τι καταλαβαίνεις , τέλος πάντων μην κουράζω αν σας δώσουνε ρούτερ τέτοιο και έχετε θέματα σαν και εμενα αυτό φταίει να ζητήστε άλλο

Επεξ/σία από MTX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/10/2019 at 01:20, ipng said:

Αν πηγαινει στο αστικο κεντρο και ειναι μεχρι 50 σου δίνουν.

Εμενα πηγαινει σε καμπινα στο δρόμο και ειναι 200αρι.  Στις καμπινες δεν δίνουν κλασσικη τηλεφωνια. Μονο IP

forthnet εχω σε kv ote με tdm.σε καποια πακετα μπορεις να εχεις tdm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2019 στις 4:50 ΜΜ, bill2015 είπε

Να ρωτήσω κάτι εμένα που η γραμμή λέει ότι είναι 50  vectoring έχω κλασική τηλεφωνία 

έχεις vectoring στην Vodafone ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...