Προς το περιεχόμενο

Surface Duo: Η Microsoft παρουσίασε επιτέλους το Surface phone και «τρέχει» Android


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 142
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, dali13gr είπε

Κοίταξε, αν δεν μπορείς να διακρίνεις ότι ο γίγαντας του software παρέδωσε τα όπλα και υποκλίθηκε στο Android δεν φταίω εγώ. Επίσης, αν δεν μπορείς να δεις ότι η συγκεκριμένη υλοποίηση (αν είναι αυτό το τελικό σχέδιο) είναι πρόχειρη και συνηθισμένη σε σχεδιασμό, πάλι δεν φταίω εγώ. Από κει και πέρα, ναι είναι τόσο δύσκολο να σκεφτείς να ενώσεις 2 tablet που το ξεχειλίζει από ιννοβέσιο.

Τουλάχιστον ακολούθησε τα σωστά βήματα του ιννοβέσιο και έβγαλε headphone jack

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εχω χάσει το μέτρημα πόσες φορές έβγαλε mobile συσκευές η Microsoft και πήγαν άκλαφτες.

Μιλάμε για μια εταιρεία που επίσημα έχει παραδεχθεί το μεγάλο λάθος με το android (Bill Gates) , την παταγώδη αποτυχία και απόσυρση(?) από το να παρουσιάσει ένα smartphone , δεν μπορείς να πάρεις σοβαρά καμία mobile πρόταση της όσο κολοσσός και να είναι.

'Ηδη όλες οι εταιρείες παρουσιάζουν fold λύσεις που δεν έχουν τέτοιου τύπου μεντεσέ και φυσικά δεν έχουν bezels 2015 ,  σε 15 μήνες πιθανόν τα fold να είναι το next best think , οπότε η λογική λέει για κίνηση εντυπωσιασμού χωρίς ουσία.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον στα τηλέφωνα η microsoft έχει αποδείξει ότι είναι αναξιόπιστη εντελώς.....κόβει υποστηρίξεις μαχαίρι με απλές ανακοινώσεις όσο απλα νομίζει εκείνη ...και ο αγοραστής την πληρώνει στο.τελος ....για windows και συναφή προγράμματα ΟΚ ...για κινητά no OK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ το να έχω foldable με x3 πάχος στο σημείο της τσάκισης για εμένα 10 φορές προτιμότερη η συγκεκριμένη υλοποίηση. Τα bezels θα τολμήσω να πω πως δεν με χαλάν γιατί έτσι έχεις μια κάπως πιο όμορφη αναλογία οθόνης, δεν βλέπεις μια τετράγωνη οθόνη.

Όπως και να έχει πάντως δεν θα το αγόραζα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, asmilon είπε

Κλασσικη MS στον τομεα των mobile, ανακοινωνει κατι παρα πολυ νωρις και χανει ολο το momentum ενω ο ανταγωνισμος τρεχει με χιλια. Για να μην αναφερω την πολιτικη US-first και ο υπολοιπος κοσμος μετα απο μερικους μηνες. Δε παιζει ετσι η mobile αγορα δυστυχως...

Απλώς για να σηκώσει σκόνη !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bil79 είπε

Δηλαδή τη χρονιά που όλοι θα έχουν παρουσιάσει συσκευές με αναδιπλούμενες οθόνες, η Microsoft θα πλασάρει με μεντεσέ στη μέση. Μάλιστα...

«Αναδιπλουμενες οθόνες» μην φας θα έχουμε γλάρο !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οθόνη με μεντεσέ αντί για αναδιπλούμενη flexible οθόνη; ...Μα πως δεν το σκέφτηκε κανείς άλλος;!; 🤣


Πέρα από την πλάκα, προσωπικά πιστεύω ότι αυτές οι συσκευές, αν είχαν λόγο ύπαρξης, θα είχαν ήδη κομμάτι στην αγορά, έστω με μεντεσέ. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...