Προς το περιεχόμενο

Αξίζει η αγορά της 1050;


mr.robot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο σύστημα μου έχω την gtx 750ti 2gb νομίζω, η έκδοση, OC. Ένας φίλος μου πουλάει την 1050 asus 2gb gtx στα 80 ευρώ, είναι 2 χρόνια χρησιμοποιημένη. 

Η χρήση που κανω είναι απλή, ταινίες , gta v pubg λίγο , pes 19 . Αξίζει να την αγορασω;

Επίσης έχω 8gb ram 2133 νομίζω, 450w psu i5 6500 3.2 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι δεν αξίζει. Για δεδομένα 2019 είναι πολύ αδύναμη κάρτα και με μόνο 2gb μνημη. Αν ενδιαφέρεσαι να αναβαθμίσεις, με κανένα 100άρι βρίσκεις μεταχειρισμένες RX 570, που είναι με μεγάλη διαφορά ανώτερη της 1050. Ελπίζω απλά να μην έχεις κανένα κινέζικο τροφοδοτικό...

Επεξ/σία από TheMechanic1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, TheMechanic1 είπε

Όχι δεν αξίζει. Για δεδομένα 2019 είναι πολύ αδύναμη κάρτα και με μόνο 2gb μνημη. Αν ενδιαφέρεσαι να αναβαθμίσεις, με κανένα 100άρι βρίσκεις μεταχειρισμένες RX 570, που είναι με μεγάλη διαφορά ανώτερη της 1050. Ελπίζω απλά να μην έχεις κανένα κινέζικο τροφοδοτικό...

Corsair vs 450 έχω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τροφοδοτικο μια χαρα ειναι. ως προς την καρτα δεν συμφαιρει για εμενα ειναι αδυναμη για αυτα που θες. κοιτα καλυτερα για καμια rx 570 η καμια 1050 ti στις αγγελιες. ειναι λιγο πιο ακριβες αλλα αξιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα στα games προφανως με την 750 ti δεν θα εχεις ιδανικα αποτελεσματα δηλαδη χαμηλα fps κτλπ αλλα την δουλιτσα σου θα την κανεις μεχρι να παρεις καρτα. τωρα το pubg σε 1080p με 750 δεν ξερω πως θα τρεχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/10/2019 στις 4:30 ΜΜ, oceanborngr είπε

Δεν αξιζει οταν με 100 βρισκεις rx 570 απο ebay.

εκει ομως θα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα εχει προβλημα και δεν θα πεσει σε τελωνειο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mr.robot είπε

αφου ολοι λενε οχι στην 1050 δεν αξιζει

Ναι και εγώ όχι σου είπα αλλά μίλησα για την ti έκδοση με 4 gb. Rx 570- 580 πρόσεχε γτ πολλοι τις είχαν για mining.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...