Προς το περιεχόμενο

Αξίζει η αγορά της 1050;


mr.robot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, billiboo είπε

Ναι και εγώ όχι σου είπα αλλά μίλησα για την ti έκδοση με 4 gb. Rx 570- 580 πρόσεχε γτ πολλοι τις είχαν για mining.

αυτο με το mining το διαβασα στο ebay για πολλες 570, ωστοσο υπαρχει 1050 με 2gb και η ti με 4gb;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mr.robot είπε

αυτο με το mining το διαβασα στο ebay για πολλες 570, ωστοσο υπαρχει 1050 με 2gb και η ti με 4gb;

Ναι υπάρχει η 1050 2gb 

Και η 1050 ti 4gb αν είναι να διαλέξεις κάποια πάρε την Ti. Αλλά για πάνω από 100 δεν νομίζω να αξιζει 150 πήρα εγώ 1060 6gb πριν 2 εβδομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billiboo είπε

Ναι υπάρχει η 1050 2gb 

Και η 1050 ti 4gb αν είναι να διαλέξεις κάποια πάρε την Ti. Αλλά για πάνω από 100 δεν νομίζω να αξιζει 150 πήρα εγώ 1060 6gb πριν 2 εβδομάδες.

να μην παω για την rx 570 4 gb? https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1050-Ti-vs-AMD-RX-570/3649vs3924

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, mr.robot είπε

εκει ομως θα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα εχει προβλημα και δεν θα πεσει σε τελωνειο;

Θα επιλεγεις στα φιλτρα απο αριστερα το location να ειναι Europe και δε θα εχεις κανενα θεμα με τελωνειο. Τσεκαρε και τις αξιολογησεις του πωλητη. Καρτα απο mining μη τη φοβηθεις. Τους αλλαζουν το bios και μειωνουν το ρευμα που τραβανε (κανουν undervolt οπως λεμε) για να δουλευουν πιο αποδοτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πας για 1050 ti, δεν έχει κανένα νόημα όταν με τα ίδια λεφτά παίρνεις την 570. Δεν έχουν καμία σχέση σε επιδόσεις, οπότε μην την κοιτάς καν. 

Αν πάρεις από Ευρώπη τελωνείο δεν υπάρχει. Δεν είναι καν όμως ανάγκη να ψάχνεις από ebay, ακόμα και εδώ υπάρχουν συνέχεια τέτοιες κάρτες στις αγγελίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, TheMechanic1 είπε

Μην πας για 1050 ti, δεν έχει κανένα νόημα όταν με τα ίδια λεφτά παίρνεις την 570. Δεν έχουν καμία σχέση σε επιδόσεις, οπότε μην την κοιτάς καν. 

Αν πάρεις από Ευρώπη τελωνείο δεν υπάρχει. Δεν είναι καν όμως ανάγκη να ψάχνεις από ebay, ακόμα και εδώ υπάρχουν συνέχεια τέτοιες κάρτες στις αγγελίες. 

εχω κλεισει μια rx 570 4 gb στα 110 , 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, tanasen01 είπε

Eίναι οκ για 1050Τi, όχι όμως αρκετό για RX570/580.

Γιατί όχι; 36Α στην 12ρα γραμμή έχει, δεν φτάνουν για έναν i5 + μια 570/580;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Γιατί όχι; 36Α στην 12ρα γραμμή έχει, δεν φτάνουν για έναν i5 + μια 570/580;

Θεωρητικά φτάνουν (και 25Α φτάνουν), αλλά η VS σειρά δεν έχει σχεδιαστεί για gaming αλλά κυρίως για office use. Ειδικά αν είναι η πορτοκαλί σειρά πάω στοίχημα ότι πάνω στο χρόνο με μια RX570 θα τα έχει φτύσει.

Επεξ/σία από tanasen01
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tanasen01 είπε

Θεωρητικά φτάνουν (και 25Α φτάνουν), αλλά η VS σειρά δεν έχει σχεδιαστεί για gaming αλλά κυρίως για office use. Ειδικά αν είναι η πορτοκαλί σειρά πάω στοίχημα ότι πάνω στο χρόνο με μια RX570 θα τα έχει φτύσει.

Δεν νομίζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panos0100 είπε

Εγω προτεινω την 1050 ti στα 4gb   δεν ξερω αν η amd εχει λυσει τα προβληματα που ειχε με τους οδηγους

αν λες για την συχνοτητα των updates . ξερω απο την nvidia βγαζει καθε 1.5 μηνα σχεδον updates στους οδηγους.. μπηκα στο site της powercolor οπου αυτης της εταιριας ειναι η καρτα που θα παρω... και εχει να κανει update 2-3 χρονια στην καρτα... σωθηκαμε γιωργηηηη

το θεμα γιατι να μην παιρνω τους drivers απο εδω.. https://www.amd.com/en/products/graphics/radeon-rx-570

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mr.robot είπε

αν λες για την συχνοτητα των updates . ξερω απο την nvidia βγαζει καθε 1.5 μηνα σχεδον updates στους οδηγους.. μπηκα στο site της powercolor οπου αυτης της εταιριας ειναι η καρτα που θα παρω... και εχει να κανει update 2-3 χρονια στην καρτα... σωθηκαμε γιωργηηηη

το θεμα γιατι να μην παιρνω τους drivers απο εδω.. https://www.amd.com/en/products/graphics/radeon-rx-570

Όπως βγάζει drivers η nvidia και όχι πχ η msi,έτσι πρέπει να κοιτάξεις για drivers στην amd και όχι στην powercolor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Drivers όπως σου είπαν ψάχνεις στο site της AMD. Kάθε μηνα βγάζουν σχεδόν, δεν έχουν να βγάλουν 2,3 χρόνια όπως λες. 

Το τροφοδοτικό σου δεν είναι αρκετά καλό για gaming σύστημα που η καταπόνηση είναι μεγάλη και για ώρες, άλλα λογικά δεν θα έχει θέμα με την 570. Ευτυχώς έχεις energy friendly επεξεργαστή και το σώζεις λίγο. Προφανώς πάντως θα ήταν καλό να είχες πάρει ποιοτικότερο τροφοδοτικό για να εισαι πιο safe.

Επεξ/σία από TheMechanic1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...