Προς το περιεχόμενο

P20 vs Mi8


sennaferrari

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το συγκριτικο ειναι εδω. Προσωπικα θα πηγαινα στο mi 8  για τους εξης λογους.

1.Καλυτερο επεξεργαστη (νομιζω οτι ο 845 ειναι καλυτερος του kirin 970 που ειναι περιπου στα κυβικα του 835).
2.Gorilla glass 5 (To P20 εχει μεμβρανη που δεν εμπνεει και ιδιαιτερη εμπιστοσυνη).
3.Αmoled οθονη και ο,τι συνεπαγεται αυτο...
4.To πιο χαμηλο "configuration" εχει 6γιγα ram στο mi 8 ...

Yποψη οτι εχω το p20 και στα λεω ολα αυτα.Τιμιο κινητο και αρκετα καλο και αυτο δεν εχω παραπονο αλλα συγκριτικα νικαει το mi 8.Το p20 θα παρει και android 10 , ειναι ενα θετικο στοιχειο αυτο , το mi 8 δεν ξερω..δεν παρακολουθω τις εξελιξεις του...

Τωρα σιγουρα θα υπαρχουν και νεοτερα μοντελα στο ευρος τιμης αυτων των 2..

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο zuk z2 ημουν και γώ και ημουν σε κοντινο διλλημα..  
επέλεξα honor 10 που είναι ίδιο με p20 εκτος των καμερών,  ο λόγος που κατέληξα εκεί ήταν το κουμπί αφού είχα συνηθίσει με τη κινητάρα το zuk

Αφού έφαγα τη παπ..ρα απο τη huawei με μια συσκευή που έβγαζε ασταμάτητα προβληματα, το έδωσα και πήρα το mi8 και ηρέμησα

mi8 δαγκωτο απο μενα δεν συγκρίνονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κοιτάξει και κάποια του 2019 όπως a50 a70 και mi9t αλλά βλέπω χαμηλά νούμερα  στο antutu σχεδόν τα ίδια με το zuk οπότε δε θα είναι πραγματική αναβάθμιση θεωρώ και γενικά δε θέλω πολύ παντοφλε τηλέφωνο, για αυτό γλυκοκοιταζω το mi 8 που πλέον είναι τσαμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έκανα την αναβάθμιση από zuk z2 σε mi8 και τυχαίνει η κοπέλα του αδερφού να έχει και αυτή το p20 επέλεξα το mi8 λόγο οθόνης και επεξεργαστή που χρειάζομαι γιατί τα λιώνω τα κινητά με το pubg 

Στα θετικά του p20 πολύ ποιο ωραίο κράτημα είναι που μικρό και η μπαταρία του η οθόνη επίσης είναι φανταστική πολύ ωραία χρώματα πολύ ζωντανά σαν να είναι amoled 

Σε φωτογραφία κερδίζει το mi8 σήμερα κάναμε λίγα τέστ το βράδυ σε auto το p20 εγώ με gcam και confings από κάτι παιδια που μου έδωσαν από γειτονικό φόρουμ..

Υ.γ.αμα κάποιος έχει μητρική από zuk z2 και την δείνει σε καλή τιμή ενδιαφέρομαι ότι άλλο ρωτάτε μπορώ να είμαι λεπτομερείς έχω κάθε μετά και τις δύο συσκευές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, κουξκουκ είπε

Σε φωτογραφία κερδίζει το mi8 σήμερα κάναμε λίγα τέστ το βράδυ σε auto το p20 εγώ με gcam

Και θεωρεις οτι η συγκριση ηταν δικαιη για το p20 ? Συγκρινε τα μαμα και τα δυο να δουμε ποιο κερδιζει...Εγω πιστευω οτι ειναι κοντα και τα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, mphxths είπε

Και θεωρεις οτι η συγκριση ηταν δικαιη για το p20 ? Συγκρινε τα μαμα και τα δυο να δουμε ποιο κερδιζει...Εγω πιστευω οτι ειναι κοντα και τα 2.

Ποιο αληθοφανείς του mi8 αλλά πιστεύω ποιο ωραία βγαίνει με το p20 ήταν σαν να ζεσταίνει τα χρώματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, vargas είπε

Επειδή πολύς κόσμος το ψάχνει με mi 8 κ πριν παρω το Α3 το ειχα , να ξέρετε αν είστε power users ότι θα στε με την μπριζα στο χέρι ...just sayin

Εγω βγάζω 5-6 ώρες και με gaming βαρύ 3:30-4 και τo έχω ένα χρόνο οπότε μπορώ να πω ότι έχει πέσει, η απόδοση για gaming δεν υπάρχει στον 845, ωστόσο σε συγκριτικό τα πάει σχεδόν ίδια με το Poco που έχει ανώτερη μπαταρία...τσεκαρετε στο YouTube

Μην συγκρίνεις το ένα κινητό με το άλλο καμία σχέση το ξέρεις και εσύ ο ίδιος

Επεξ/σία από κουξκουκ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, κουξκουκ είπε

Εγω βγάζω 5-6 ώρες και με gaming βαρύ 3:30-4 και τo έχω ένα χρόνο οπότε μπορώ να πω ότι έχει πέσει, η απόδοση για gaming δεν υπάρχει στον 845, ωστόσο σε συγκριτικό τα πάει σχεδόν ίδια με το Poco που έχει ανώτερη μπαταρία...τσεκαρετε στο YouTube

Μην συγκρίνεις το ένα κινητό με το άλλο καμία σχέση το ξέρεις και εσύ ο ίδιος

Τι εννοεις  μην συγκρίνεις ; Κ poco ευχα κ mi 8 

To mi 8 δυστυχώς ενώ είναι ένα εξαιρετικό κινητό την μερσ εμένα δεν την έβγαζε . Κ δεν μιλάω για μια συσκευή αλλά για δύο κ γι'αυτό έφυγαν κακήν κακώς Σημειωτέον δεν έπαιζα παιχνίδια , κ την μπαταρία του poco δεν την έφτανε ποτέ κ για κανενα λόγο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...