Προς το περιεχόμενο

P20 vs Mi8


sennaferrari

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, vargas είπε

Τι εννοεις  μην συγκρίνεις ; Κ poco ευχα κ mi 8 

To mi 8 δυστυχώς ενώ είναι ένα εξαιρετικό κινητό την μερσ εμένα δεν την έβγαζε . Κ δεν μιλάω για μια συσκευή αλλά για δύο κ γι'αυτό έφυγαν κακήν κακώς Σημειωτέον δεν έπαιζα παιχνίδια , κ την μπαταρία του poco δεν την έφτανε ποτέ κ για κανενα λόγο 

Μην συγκρίνεις mi A3 με mi8 όχι με το Poco (λάθος διατύπωση από εμένα).

Είδες φίλε το λες και μόνος σου εγώ παίζω συνεχόμενα gaming και browsing δλδ τερματίζει το κινητό σε θερμοκρασία και συνεχίζει έτσι όχι μισή ώρα τώρα άλλη μισή μετά και στο τέλος ποσο sot έβγαλε ..ο καθένας έχει την δικιά του χρήση..

1 ώρα πριν, chios είπε

Mi9t pro, θα κοιτούσα για να κάνω την δουλειά όλη μέρα χωρίς άγχος και χωρίς τον φορτιστή αγκαλιά.

Λογικα το παιδί για να ψάχνει αυτές τις δύο συσκευές δεν θα ήθελε να δώσει τα παραπάνω χρήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, κουξκουκ είπε

Μην συγκρίνεις mi A3 με mi8 όχι με το Poco (λάθος διατύπωση από εμένα).

Είδες φίλε το λες και μόνος σου εγώ παίζω συνεχόμενα gaming και browsing δλδ τερματίζει το κινητό σε θερμοκρασία και συνεχίζει έτσι όχι μισή ώρα τώρα άλλη μισή μετά και στο τέλος ποσο sot έβγαλε ..ο καθένας έχει την δικιά του χρήση..

Λογικα το παιδί για να ψάχνει αυτές τις δύο συσκευές δεν θα ήθελε να δώσει τα παραπάνω χρήματα

Άντε πάλι . Είδες να συγκρίνω το Α3 με το mi 8 ;  Εγω.ηθελα stock android με απίστευτη αυτονομία κ.να μην ξεπερνάω τα 300 ευρώ.   Μόνο το Α3 ταίριαζε σε αυτό . Αυτό δεν αναιρεί ότι έχει αισχρη αυτόνομια το mi 8 . Global version k global rom κ το κινητό με δύο κάρτες δεν έβγαζε την μέρα .Δεν το λέω μόνο εγώ έχει γίνει ο χαμός με το battery drain του

Επεξ/σία από vargas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, vargas είπε

Άντε πάλι . Είδες να συγκρίνω το Α3 με το mi 8 ;  Εγω.ηθελα stock android με απίστευτη αυτονομία κ.να μην ξεπερνάω τα 300 ευρώ.   Μόνο το Α3 ταίριαζε σε αυτό . Αυτό δεν αναιρεί ότι έχει αισχρη αυτόνομια το mi 8 . Global version k global rom κ το κινητό με δύο κάρτες δεν έβγαζε την μέρα .Δεν το λέω μόνο εγώ έχει γίνει ο χαμός με το battery drain του

Τα συμπεράσματα ας τα βγάλουν τα παιδιά , μάθε να λαμβάνεις τον μύνημα που θέλει να σου έχει δώσει ο άλλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, κουξκουκ είπε

Τα συμπεράσματα ας τα βγάλουν τα παιδιά , μάθε να λαμβάνεις τον μύνημα που θέλει να σου έχει δώσει ο άλλος

Αδερφέ εσύ ψάχνεις να βρεις συγκρίσεις . όχι εγώ. εγώ λέω τι πρόβλημα έχει το κινητό. Αντικειμενικά η αυτονομία του είναι το μεγάλο του  θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει θέμα με την αυτονομία του. Το δουλεύω 2 εβδομάδες και με μέτρια χρήση βγάζει με το ζόρι μια μισή μέρα. Αλλά εμένα δεν με πειράζει. Δεν είμαι power User. Το θέλω για πλοήγηση και φωτογραφίες. 

Στα υπόλοιπα είναι πολύ καλό. Δεν ακούω ποτέ μουσική με ακουστικά και δεν έχω ανοίξει ποτέ ραδιόφωνο σε κινητό. Φαντάσου έδωσα το P20 Pro στην γυναίκα μου και πήρα το Mi8 για μένα. Το είχα δει από φίλο μου. Το MIUI εμένα μου αρέσει. 

Επεξ/σία από Payne83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταζα P20 και Mi9 που πριν ένα 4μηνο είχαν ίδια τιμή δλδ 550€. Πήρα το Mi9 128gb και είναι σε άλλο επίπεδο οι επιδόσεις του. Το P20 έχει μια υπερευαισθησία στις αλλαγές φωτισμού και η κάμερα άλλαζε διαρκως χρώματα κάτι που έδειχνε άσχημο. Από την άλλη η xiaomi πριν το Mi9 δεν είχε ποτέ καλή κάμερα αλλά όταν το δοκίμασα σε κατάστημα αποφάσισα να το πάρω και μετά από τόσους μήνες χρήσης το συστήνω ανεπιφύλακτα. Κι εγώ δεν βρίσκω λόγο να πας σε Mi8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Thodorisgo είπε

Κοίταζα P20 και Mi9 που πριν ένα 4μηνο είχαν ίδια τιμή δλδ 550€. Πήρα το Mi9 128gb και είναι σε άλλο επίπεδο οι επιδόσεις του. Το P20 έχει μια υπερευαισθησία στις αλλαγές φωτισμού και η κάμερα άλλαζε διαρκως χρώματα κάτι που έδειχνε άσχημο. Από την άλλη η xiaomi πριν το Mi9 δεν είχε ποτέ καλή κάμερα αλλά όταν το δοκίμασα σε κατάστημα αποφάσισα να το πάρω και μετά από τόσους μήνες χρήσης το συστήνω ανεπιφύλακτα. Κι εγώ δεν βρίσκω λόγο να πας σε Mi8

Το πότε που λες είναι λίγο υπερβολικό.. Κ το mi 8 έχει εξαιρετική κάμερα και μάλιστα σε low light κατάστασεις ίσως να είναι κ καλύτερο του mi 9 λόγω ois .Την μέρα λογικά είναι καλύτερο το mi 9 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vargas είπε

Το πότε που λες είναι λίγο υπερβολικό.. Κ το mi 8 έχει εξαιρετική κάμερα και μάλιστα σε low light κατάστασεις ίσως να είναι κ καλύτερο του mi 9 λόγω ois .Την μέρα λογικά είναι καλύτερο το mi 9 

Ίσως αδικώ το Mi8 γιατί δεν το έχω δοκιμάσει. Στο DXOMARK όμως το Mi9 είναι 8ο και το Mi8 21ο και λογικό φυσικά γιατί κάνουμε σύγκριση παλιάς συσκευής με νεότερης. Αυτό νομίζω απαντάει και το ποιο έχει καλύτερη κάμερα και γιατί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Thodorisgo είπε

Ίσως αδικώ το Mi8 γιατί δεν το έχω δοκιμάσει. Στο DXOMARK όμως το Mi9 είναι 8ο και το Mi8 21ο και λογικό φυσικά γιατί κάνουμε σύγκριση παλιάς συσκευής με νεότερης. Αυτό νομίζω απαντάει και το ποιο έχει καλύτερη κάμερα και γιατί.

Μην κοιτάτε το DxOmark δεν είναι ευαγγέλιο.

Σε πληροφορώ το Mi8 και με Ois που δεν έχει το Mi9 είναι σχεδόν ισάξια και η διαφορά είναι ελάχιστη.

 

3 ώρες πριν, vargas είπε

Το πότε που λες είναι λίγο υπερβολικό.. Κ το mi 8 έχει εξαιρετική κάμερα και μάλιστα σε low light κατάστασεις ίσως να είναι κ καλύτερο του mi 9 λόγω ois .Την μέρα λογικά είναι καλύτερο το mi 9 

Στην μέρα είναι ίδια.

Εκεί που "χάνει" απειροελάχιστα είναι στην νύχτα και στην Selfie.

Και μιλάω με την  στοκ κάμερα.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...